Jesteś tutaj: biskupiec.hostingsdc.pl > główna
Adres Urzędu
Urząd Miejski w Biskupcu
Al. Niepodległości 2
11-300 Biskupiec
tel. 89 715 01 10
fax 89 715 24 37
www.biskupiec.hostingsdc.pl
ratusz@biskupiec.hostingsdc.pl
POŁOŻENIE

Gmina Biskupiec leży w środkowej części województwa warmińsko-mazurskiego, na pograniczu pojezierzy olsztyńskiego i mrągowskiego.
 


Biskupiecka Liga Halowej Piłki NożnejFutsal 2012/2013

Biskupiecka Liga Halowej Piłki NożnejFutsal 2010/2011

ORLIK CUP 2012

Biskupiecka Rada Sportu

http://www.piotr-kula.pl/

GMINA BISKUPIEC
Biskupiec jest siedzibą Gminy Biskupiec powstałej
z połączenia dwóch jednostek administracyjnych
- miasta Biskupiec
- gminy Biskupiec.
 

WITAMY NA OFICJALNYCH STRONACH GMINY BISKUPIEC
Archiwum
2002
2003
2004
2005
2006
2007
2008
2009
2010
2011
2012
2013
2014
Aktualności
2015-06-10
XVII WARMIŃSKO – MAZURSKIE DNI RODZINY

    2 czerwca 2015 roku w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Biskupcu odbyła się Konferencja - „Dokąd zmierzasz rodzino - szanse i zagrożenia”.

Gości przywitała Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej – Danuta Plucińska, która poprosiła o uroczyste otwarcie konferencji Panią Katarzynę Nowakowską- Zastępcę Burmistrza Biskupca.

Podczas konferencji rozmawiano o sytuacji rodziny w dzisiejszych czasach..

Andrzej Taborski członek Rady ds. Rodzin Województwa Warmińsko – Mazurskiego przypomniał o rodzinnych wartościach i tradycjach, ks. prałat Wiesław Badura, proboszcz parafii św. Jana Chrzciciela mówił o rodzinie jako centrum zainteresowań społeczności kościelnej. Psychoterapeuta Paweł Ciunowicz poruszył temat deficytów i zagrożeń psychologicznych współczesnej rodziny.

Teresa Bartoszek Majsiej - Dyrektor Powiatowej Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej podzieliła się doświadczeniem nt. problemów i wyzwań dzisiejszych rodziców.

Był to również czas na poruszenie tematu niepełnosprawności w rodzinie. Prezes Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Biskupcu – Jadwiga Marzjan opowiedziała o problemach, dylematach, wyzwaniach rodzica z niepełnosprawnym dzieckiem. Zaprezentowała Ośrodek PSOUU w Biskupcu, przedstawiła plany rozwoju na przyszłość.

Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Olsztynie – Arkadiusz Paturej przybliżył uczestnikom rodzinne i rodzinnopodobne formy pieczy zastępczej – w pieczy zastępczej do domu rodzinnego.

Małgorzata Duba kierownik Klubu Integracji Społecznej przy MOPS w Biskupcu omówiła formy wsparcia dla rodzin w zakresie funkcji opiekuńczo – wychowawczych (asystent rodziny, program Szkoła dla Rodziców i Wychowawców).

Dyrektor MOPS przedstawiła możliwości wsparcia rodzin w sytuacjach kryzysowych wsparcie specjalistów (psychologa, psychoterapeuty, specjalisty ds. przeciwdziałania przemocy, prawnika), możliwość zamieszkania w mieszkaniu…..

    Konferencję uświetnił występ uczniów Powiatowej Szkoły Muzycznej I Stopnia w Dywitach Filia w Biskupcu pod przewodnictwem nauczycielki Marceliny Gładysiak.fot. fot. fot.
fot. fot. fot.
fot. fot. fot. fot. fot. fot.
fot.


2015-06-09
Konsultacje społeczne - Rewitalizacji Miast Sieci Cittaslow związanych z procedurą strategicznej oceny oddziaływania na środowisko projektu dokumentu Ponadlokalny Program

Warmińsko - Mazurska Agencja Rozwoju Regionalnego SA w Olsztynie w imieniu gmin Barczewo, Biskupiec, Bisztynek, Dobre Miasto, Gołdap, Górowo Iławeckie, Lidzbark Warmiński, Lubawa, Nidzica, Nowe Miasto Lubawskie, Olsztynek, Pasym, Reszel i Ryn i Stowarzyszenie Miast Sieci Cittaslow przystępuje do konsultacji społecznych związanych z procedurą strategicznej oceny oddziaływania na środowisko projektu dokumentu Ponadlokalny Program Rewitalizacji Miast Sieci Cittaslow. Uwagi do dokumentu "Prognoza oddziaływania na środowisko" można wnosić drogą elektroniczną bądź w sposób tradycyjny do 29 czerwca 2015, szczegóły w obwieszczeniu.2015-06-09
EDUKACJA I ZABAWA – DOBRANA PARA

01 czerwca 2015 r. to wyjątkowa data w szkolnym kalendarzu Gimnazjum nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Biskupcu. Tegoroczne obchody Dnia Europy i radosne święto Dnia Dziecka oraz Sportu po raz pierwszy Gimnazjum celebrowało w tym samym czasie, dowodząc słuszności tezy, że edukacja i zabawa stanowią dobraną parę.

Już od rana kolorowe confetti gimnazjalistów wysypało dziedziniec szkolny. Mieszanina barw narodowych krajów Unii Europejskiej współgrała z gwarem i atmosferą radości, śmiechu, którą przesycone było powietrze. Na początku uczniowie stanęli do rozgrywek sportowych, wykazując się sprawnością i siłą fizyczną oraz zręcznością. Następnie klasy zaprezentowały tańce i piosenki – wizytówki poszczególnych państw. Spontaniczna muzyka hiszpańska wciągnęła do wspólnej zabawy nauczycieli i uczniów. Dobry humor okazał się niezwykle zaraźliwy. Życie szkolne to nie tylko trud związany z nauką, ale przede wszystkich radość „bycia razem” i nabywanie umiejętności społecznych poprzez integrację w formie zabawy.2015-06-09
Moje miasto, czyli co ciekawego można przeżyć, zobaczyć...

27 maja 2015 r. klasy III B, C i D, Gimnazjum nr 1 w Biskupcu pod opieką wychowawczyń, Pani: Agnieszki Steffen, Joanny Gałązki i Beaty Głowackiej, wzięły udział w rozprawach sądowych. Młodzież z ogromnym zainteresowaniem odniosła się do tej niezwykłej lekcji obywatelskiej. Rozprawa sądowa prowadzona na żywo zweryfikowała wzorce znane tylko z fabularyzowanych programów telewizyjnych i pokazała, że rzeczywistość to nie film, a realne, ludzkie problemy, dramaty i nieszczęścia.

Klasy III C i D udały się ponadto do Galerii Ziemi Biskupieckiej. Na miejscu obejrzały zgromadzone w jednym miejscu eksponaty, fotografie i przedmioty obrazujące zmiany, jakie zaszły na przestrzeni dziesięcioleci w naszym mieście i jego okolicach. W Biskupieckim Domu Pracy Twórczej „Sorboma” gimnazjaliści zwiedzili niesamowitą kolekcję aparatów fotograficznych pana Wiesława Borowskiego, mieszkańca Biskupca. Ekspozycja liczy ponad osiemset eksponatów, spośród których najstarsze egzemplarze zostały wyprodukowane około roku 1920, było się więc czym zachwycać. Na zakończenie trzecioklasiści zwiedzili Wieżę Widokową w Kościele św. Jana Chrzciciela i ciągle jeszcze mają w pamięci Biskupiec z lotu ptaka.2015-06-09
WOJEWÓDZKIE BIEGI PRZEŁAJOWE W GRUNWALDZIE

29 maja odbyły się Wojewódzkie Biegi Przełajowe w Grunwaldzie. Gimnazjum nr 1 w Biskupcu reprezentowało trzynastu zawodników. W klasyfikacji generalnej gimnazjów Biskupiec uplasował się na II miejscu. Indywidualnie najlepsi okazali się:

– Oliwia Komar - III miejsce, Kamila Frątczak - IV, natomiast Sandra Giers - V w biegu na 1000 m dziewcząt rocznika 1999 – 2000,

– Natalia Jaśkiewicz - V miejsce w biegu na 1000 m dziewcząt rocznika 2000,

– Piotr Janicki - V miejsce w biegu na 1500 m chłopców rocznika 2000.

Opiekunką zawodników była nauczycielka wychowania fizycznego Pani Danuta Frątczak.


2015-06-09
fot.


2015-06-09
Biskupieckie Targi Pracy, Edukacji i Przedsiębiorczości tuż tuż

Już jutro zapraszamy do Miejskiej Hali Widowiskowo-Sportowej na Biskupieckie Targi Pracy, Edukacji i Przedsiębiorczości. Tegoroczne wydarzenia zorganizowane w ramach XVII Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny będzie miało nową formułę. Oprócz tradycyjnych stoisk przedsiębiorców, firm, agencji zatrudnienia, szkół średnich, uczelni czy innych podmiotów będzie można wziąć udział w różnych grach i zabawach dla dzieci i całych rodzin. Dodatkową atrakcją będą występy artystyczne. Tego dnia zaplanowano także rozstrzygnięcie gminnego konkursu "Rodzina drogowskazem życia."

Serdecznie zapraszamy od godziny 10:00. Każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Biskupieckie Targi Pracy, Edukacji i Przedsiębiorczości odbywają się pod patronatem Burmistrza Biskupca Kamila Kozłowskiego oraz Starosty Olsztyńskiego Małgorzaty Chyziak.


2015-06-09
Grunwald zdobyty przez Ole i Alę

W piątek (29 maja) Pola Grunwaldzie ożyły. Zgodnie z tradycją odbyły się Biegi Przełajowe Młodzieży Szkolnej. Rywalizowano na różnych dystansach w zależności od wieku uczestników, prowadzono klasyfikację drużynową i indywidualną. Pogoda dopisała, organizatorzy zadbali też o atrakcje artystyczne: były więc walki rycerskie oraz występ orkiestry dętej.

W imprezie uczestniczyło ponad 650 biegaczek i biegaczy. Szkołę Podstawową nr 2 reprezentowały dziewczęta Lena Dymkowska, Daria Mikołajczak, Ola Łada, Amelia Doreńska, Sara Dobrzyńska, Ola Król, Ala Figura i Ola Orłowska. Dziewczęta dzielnie walczyły na trasie biegu i zajęły wysokie miejsca. Klasą dla siebie oczywiście były Ola Król i Ala Figura, które na metę wbiegły na pierwszym i drugim miejscu. Brawa dla dziewcząt.fot. fot. fot. fot.


2015-06-08
Kolejny sukces biskupieckiego szpitala

    Szpital Powiatowy im. Jana Mikulicza w Biskupcu już po raz kolejny otrzymał certyfikat projektu "Szpital bez bólu". Poza nim w Województwie Warmińsko-Mazurskim jeszcze tylko Ełk może się poszczycić taką renomą i jeden oddział szpitalny w Elblągu. Szpital w Biskupcu po raz pierwszy otrzymał go w 2011 r.

    Projekt został zainicjowany przez Polskie Towarzystwo Badania Bólu, które do jego realizacji zaprosiło Polskie Towarzystwo Anestezjologii i Intensywnej Terapii, Towarzystwo Chirurgów Polskich, Polskie Towarzystwo Ginekologiczne oraz Polskie Towarzystwo Ortopedyczne i Traumatologiczne. Zgodnie z ideą programu certyfikat mogą otrzymać placówki, które spełniają szereg kryteriów i przyczyniają się do podniesienia jakości uśmierzania bólu pooperacyjnego.2015-06-08
Mistrzyni województwa z SP2!

3 czerwca br. W Lidzbarku Warmińskim odbyły się Mistrzostwa Województwa Warmińsko - Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego w Indywidualnych Zawodach Lekkoatletycznych Dziewcząt i Chłopców Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych. Aleksandra Król ze Szkoły Podstawowej nr 2 zdecydowanie wygrała czasem 1,50 (na 600m). Nie przeszkodziła jej w tym nawet wysoka temperatura (ponad 30 stopni w słońcu), która raczej nie sprzyja biciu rekordów.

Dzień póĽniej, 4 czerwca w Kudypach miał miejsce Grand Prix Warmii. Był to bieg na dystansie 1500m (kategoria dziewczęta 13-15 lat). I ponownie podium należało do naszych wysportowanych dziewcząt.

I miejsce - Ola Król

II miejsce - Alicja Figura

III miejsce - Ola Orłowska


Dziewczęta czeka jeszcze zakończenie sezonu w Wydminach (4.07) kiedy to wezmą udział w półmaratonie i biegu na dystansie 1000m (kategoria dziewczęta rocznik 2002-2003).

WIELKIE GRATULACJE DLA DZIEWCZˇT I ICH OPIEKUNA P. ANDRZEJA GARBINO.

fot. fot. fot.


2015-06-08
Bajkowy Dzień Dziecka w SP3

  Z okazji Dnia Dziecka w poniedziałek 1 czerwca 2015 roku w Szkole Podstawowej nr 3 im. Orła Białego w Biskupcu odbył się Bajkowy Dzień Dziecka.
  Tego dnia uczniowie wysłuchali wierszy i piosenek w wykonaniu najmłodszych uczniów szkoły , występu chóru oraz obejrzeli przedstawienie i taniec w wykonaniu uczniów klas 3. Mogli również wspólnie zatańczyć Belgijkę , która cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Uczniowie, którzy w tym dniu przyjechali do szkoły rowerami, uczestniczyli w paradzie rowerowej. Na dzieci w tym szczególnym dniu czekały niespodzianki w postaci lodów i owoców.
  Druga część Bajkowego Dnia Dziecka odbywała się przy sprzyjającej aurze na Orliku. Najpierw odbyły się "wyścigi z przeszkodami", w których brały udział reprezentacje klas 1-3 złożone z 3 chłopców i 3 dziewczynek. PóĽniej odbył się długo oczekiwany przez wszystkich mecz towarzyski drużyn mieszanych( pracownicy i uczniowie).

fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot.


2015-06-08
Wystawa Aparatów Fotograficznych

Kolekcjoner Pan Wiesław Borowski w Domu Pracy Twórczej "SORBOMA" przy Placu Wolności 6a prezentuje swoją kolekcję aparatów fotograficznych. Ekspozycja liczy 1100 egzemplarzy, a każdy aparat jest inny. Wystawa jest sławna w Polsce i za granicą. Odwiedzają ją wszyscy turyści i przejezdni. Jest to także niemała gradka dla samych Mieszkańców. Niejednokrotnie pisano o niej na łamach czasopism i gazet. Pan Wiesław i jego wystawa często gości także na szklanym ekranie.

Godziny otwarcia: codziennie od 11:30 do 19:00

www.wieslawborowski.pl2015-06-08
Punkt Widokowy w wieży Kościoła p.w. ¦w. Jana Chrzciciela w Biskupcu

Od 2010 r., można z góry podziwiać niesamowitą panoramę Biskupca i okolic. Remont wieży kościelnej był elementem projektu pt. "Rewitalizacja Starego Miasta Biskupiec" dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej. Korzystanie z punktu jest bezpłatne.

Wejście na punkt widokowy jest możliwe poprzez wcześniejsze uzgodnienie z pracownikiem Informacji Turystycznej przy Placu Wolności 5C, tel. 89 715 47 422015-06-08
Galeria Ziemi Biskupieckiej

Galeria Ziemi Biskupieckiej funkcjonuje od listopada 2014 r. Celem jej utworzenia było zgromadzenie w jednym miejscu eksponatów, fotografii i przedmiotów obrazujących zmiany, jakie zaszły na przestrzeni dziesięcioleci w Biskupcu i jego okolicach. Galeria powstała dzięki realizacji projektu finansowanego ze środków własnych Gminy Biskupiec oraz dofinansowanego w ramach działania 413 "Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju" objętego PROW na lata 2007-2013.

Można w niej obejrzeć stare fotografie, przedmioty codziennego użytku, znaleziska archeologiczne, gazety, przedmioty związane z browarnictwem i inne ciekawe eksponaty.

Wejście do Galerii Ziemi Biskupieckiej mieszczącej się w Domu Pracy Twórczej "SORBOMA" przy Placu Wolności 6a jest możliwe poprzez wcześniejsze uzgodnienie z pracownikiem Informacji Turystycznej przy Placu Wolności 5C, tel. 89 715 47 42

fot. fot.


2015-06-08
Inauguracja Tenisowej Ligii Miast

   W dniu 23.05.2015 r. na kortach ziemnych w Biskupcu zainaugurowała Tenisowa Liga Miast. W swoim pierwszym meczu zawodnicy z Biskupca spotkali się ze swoimi kolegami z Przasnysza. Przy pięknej pogodzie zawodnicy rozegrali sześć spotkań. Były to cztery pojedynki singlowe, w których barwy Biskupca reprezentowali: G. Gawroński, A. Garbino, D. Czarnecki, A. Kozłowski oraz dwa pojedynki deblowe, gdzie Biskupiec reprezentowały pary Zieliński/Zastryżny i Michalski/ ałgas. Po emocjonujących pojedynkach mecz pomiędzy Biskupcem, a Przasnyszem zakończył się remisem 3-3. Po zakończonych pojedynkach zawodnicy zostali zaproszeni na poczęstunek grillowych wypieków, które przygotował Zbigniew Rumiński.

Wyniki:

Czarnecki Damian - Cołosiński Grzegorz 6:7;3:6

Kozłowski Andrzej - Smoliński Grzegorz 2:6;3:6

Garbino Andrzej - Mendelka Krzysztof 2:6;6:3;6:2

Gawroński Grzegorz - Stefański Jerzy 6:3;6:1

Zieliński / Zastryżny - Piegza/ Królikowski 6:3;3:6;6:2

Hałgas/Michalski - Łysiak/ Cołosiński 5:7;2:6

fot. fot. fot. fot.


2015-06-08
"Brzozowy zakątek" - ogród leśny przy Przedszkolu Samorządowym nr 5 "Piątka" w Biskupcu

  Przed wejściem do Przedszkola Samorządowego nr 5 w Biskupcu zawsze rosły różne rośliny, ale ze względu na specyficzne usytuowanie i ciągłe zacienienie teren ten nie wyglądał atrakcyjnie. Wraz z nastaniem ciepłych słonecznych dni przyszła pora na radykalne zmiany. Powstał pomysł na utworzenie ogrodu leśnego.
  Najpierw dzieci najstarsze i personel wzięły udział w warsztatach przyrodniczych w Muzeum Przyrody w Olsztynie, potem powstał projekt graficzny. I prace ruszyły. Rodzice bardzo zaangażowali się w przygotowanie podłoża, wytyczenie grządek, zgromadzenie i zakup odpowiednich, cieniolubnych sadzonek, wykonanie budek dla ptaków i domków dla owadów oraz utwardzenie symbolicznej bramy do lasu - drewnianymi plastrami. Na koniec na rabatkach umieszczone zostały tabliczki z nazwami roślin i nazwą ogrodu na desce pomiędzy dwiema symbolicznymi brzozami- oczywiście wszystko wykonane przez tatusiów przedszkolaków.
  1 czerwca 2015 r. dzieci, Pani Burmistrz Katarzyna Nowakowska, Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Anna Rydel i Dyrektor placówki Pan Janusz Szczawiński dokonali symbolicznego otwarcia "Brzozowego Zakątka".

  Projekt powstał dzięki przychylności dyrektora placówki, zaangażowaniu rodziców przedszkolaków i wsparciu finansowym Wojewódzkiego Funduszu Ochrony ¦rodowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie.

fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot.


2015-06-08
Dzień Dziecka w Społecznej Szkole Podstawowej w Borkach Wielkich

  1 czerwca w Społecznej Szkole Podstawowej w Borkach Wielkich już o 8 rano dzieci otrzymały pierwszy prezent - nauczyciele i pracownicy szkoły przedstawili bowiem inscenizację baśni "Królewna ¦nieżka i siedmiu krasnoludków" w wersji humorystycznej. Teatr, w którym wystąpili nauczyciele, znani uczniom z zupełnie innych ról, bardzo się wszystkim spodobał.
  Następnie po śniadaniu, dzieci przystąpiły do rozgrywek sportowych. Były tory przeszkód, rzut piłką lekarską, rzuty do celu, konkurencje zręcznościowe, rzut do tarczy. W międzyczasie można było skosztować owoców i napić się soku, a także udać się do Pani Dorotki i Pana Arka, aby pomalować twarz.
  Klasa pierwsza odtańczyła wraz z Panią Marta dwie angielskie piosenki, a starsze klasy zaprezentowały piękny pokaz taneczny. Na zakończenie po obiedzie (frytki! i zupka) lodach, słodyczach -zagrano mecz nauczyciele kontra uczniowie. Zmagania na boisku wygrali dorośli, jednak radości tego dnia okazało się być tak wiele, że można powiedzieć, że zwycięzcami były dzieci.fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot.


2015-06-08
XVI Powiatowa Spartakiada Drużyn Sanitarnych Obrony Cywilnej

  Przy pięknej pogodzie 30 maja br. na plaży "Słoneczny Brzeg" w Rukławkach odbyła się zorganizowana przez Wydział Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Olsztynie XVI Powiatowa Spartakiada Drużyn Sanitarnych Obrony Cywilnej.
  Oprócz drużyny gospodarza imprezy - Urzędu Miejskiego w Biskupcu startowały 4-osobowe zespoły reprezentujące gminy - Barczewo, Dobre Miasto, Dywity, Gietrzwałd, Olsztynek, Purdę, Stawigudę.
  Konkurencje obejmowały:
- test pisemny ze znajomości ogólnych zasad udzielania pomocy w stanach nagłego zagrożenia życia lub zdrowia
- oraz sprawdzenie umiejętności praktycznych na 5 stacjach urazowych (reanimacja poszkodowanego, ratowanie topielca, wypadek drogowy, poszkodowani w zdarzeniach z życia codziennego).
Przygotowaniem pytań oraz oceną umiejętności ratowników OC zajmowali się bezstronni, profesjonalni sędziowie z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Olsztynie. Wyniki końcowe:
I. miejsce - Barczewo
II miejsce - Biskupiec (w składzie: Arkadiusz Socha, Michał Ptaszek, Kamil Golec, Adrian Grochowski,
        opiekun: Ryszard Rymek)
III miejsce - Purda
IV miejsce - Stawiguda
V miejsce - Gietrzwałd
VI miejsce- Dobre Miasto
VII miejsce - Olsztynek
VIII miejsce - Dywity

Za pierwsze trzy miejsca zwycięzcy otrzymali puchary i atrakcyjne nagrody rzeczowe, które wręczali Pani Małgorzata Chyziak - Starosta Olsztyński, Pan Zbigniew Szal - Sekretarz Gminy Biskupiec, Pan Zbigniew Załuski - Dyrektor Wydziału Zarządzania Kryzysowego - organizator Spartakiady. Wszyscy uczestnicy otrzymali okolicznościowe dyplomy.

  Uczestnicy i zaproszeni goście w samych superlatywach ocenili przygotowanie i przebieg Spartakiady serdecznie dziękując m. in. strażakom z OSP Biskupiec i OSP Kobułty oraz kierownictwu Pensjonatu "Słoneczny Brzeg" za wkład pracy i miły pobyt.fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot.


2015-06-08
XIV Szkolny Festiwal Sztuki 2015 r.

"Witajcie w naszej bajce"


  Tegoroczny festiwal w Szkole Podstawowej nr 2 przeniósł wszystkich obecnych w zaczarowany świat bajek.W repertuarze znalazły się: Smerfy, Pszczółka Maja, Bob Budowniczy, Król Lew, Gumisie, Tarzan, Pingwiny z Madagaskaru, Akademia Pana Kleksa. Uczniowie prezentowali się w piosence i układzie scenicznym. Na występ, który trwał zaledwie kilka minut wychowawcy ze swoimi rodzicami pracowali kilka tygodni.
  Każda z klas w ramach konkursu przygotowała plakat oraz bajkowe ciasto. Była min. słodka Pszczółka Maja, Niebieściutki Smerf oraz żelkowy Gumiś.
  Po raz pierwszy w konkursie brała udział Zerówka. Zaprezentowała się w prześlicznym układzie tanecznym, czym wywalczyła sobie wyróżnienie.

Główną nagrodę, Przechodni Puchar Dyrektora Szkoły, wywalczyły klasy IIb i Vb piosenką "Na Wyspach Bergamuta".

Szkolnej publiczności podobał się najbardziej występ kl. IIa i Va - "Gumisie" i to oni otrzymali tegoroczną Nagrodę Publiczności.

Wyróżnienie za przepiękne stroje otrzymały klasy: IIIa i IVa- Smerfy oraz IIIb i IVb -"Bob Budowniczy".

Wyróżnienie w kategorii najciekawsza interpretacja piosenki - Ia i VIa -"Pingwiny z Madagaskaru".

Wyróżnienie w kategorii interesująca scenografia - Ic i VIc - "Król Lew".

Wyróżnienie w kategorii efekty specjalne - IIIc i IIId - "Tarzan".

Wyróżnienie w kategorii oryginalne wykonanie - Ib i VIb -"Pszczółka Maja"
oraz

IIa i Va - "Gumisie".

Za ciekawą osobowość nagrodę specjalną od p. M. Maciejaka i p. L. Małkowskiej otrzymały O. Ciechacka i P. Borzymowska

  W przerwie między występami można było zjeść coś słodkiego i posilić się kiełbaską. Rada Rodziców ufundowała wszystkim uczniom lody.

  Nad przebiegiem festiwalu pracowało wielu pracowników szkoły. Dekoracja sali była dziełem p. J. Kowalskiej, zwiastuny bajek przygotował p. J. Kruk, nagłośnieniem jak zawsze zajął się p. A. Garbino, o upamiętnienie na zdjęciach zadbała p. M. Pawłowska, a apetyty uczniów zaspokajały p. E. Andrzejewska, U. ¦cirka , A. Banach, K. Michacz, E. Samelska, O. Bis, S. Archacka. Pomocą służyła Dyrektor Szkoły - A. Łokuciejewska, a nad całością zaś czuwały p. R.Harhaj, A. Didjurgejt, A. Kaliszuk D. Didjurgeit.

fot. fot. fot. fot.


2015-06-01
fot.2015-06-01
Wernisaż wystawy "Malarstwo"

"MALOWAĆ MOŻNA" - Elżbieta Dołgosz-Cegłowska
Malować można chętnie,
pracowicie, namiętnie .
krótko lub długo
tkwiac przed sztalugą -
byle nieobojętnie.


W piątek 29 maja w Biskupieckim Domu Kultury odbył się wernisaż wystawy "Malarstwo" członków Sekcji Plastycznej Mrągowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, prowadzonej przez Józefa Jabłońskiego. W Sali Wystawowej BDK zaprezentowano 38 prac malarzy amatorów z Mrągowa: Haliny Borowskiej, Marii Gagat, Elżbiety Dołgosz-Cegłowskiej, Heleny Kozdroń, Grażyny Markowskiej, Krystyny Zyśk, Teresy Ropiak, Barbary Karaśkiewicz, Hainza Friedli oraz gościnnie Elżbiety Jabłońskiej.fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot.


2015-05-29
Kochaj życie, kochaj świat! Carpe diem!

21 maja 2015 roku w Biskupieckim Domu Kultury uczniowie Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II oraz Katolickiego Gimnazjum Społecznego im. Jana Pawła II zorganizowali, pod kierownictwem i opieką pani Justyny Pstrągowskiej, galę poświęconą obchodom świąt: Dnia Matki oraz Dnia Ojca. Celem tego przedsięwzięcia była prezentacja talentów uczniów, a także wspólne zamanifestowanie uczuć do Naszych Rodziców. Zaproszeni goście (m. in. p. Katarzyna Nowakowska, zastępca burmistrza, której dziękujemy za przybycie i dobre słowo), oprócz konsumowania artystycznej i duchowej strawy, mogli posilić się w bufecie zaopatrzonym i prowadzonym przez uczniów naszych szkół. Uroczystość spotkała się z niezwykle pozytywnym odbiorem ze strony publiczności, a występy artystów zostały ukoronowane gromkimi brawami.

Mamy nadzieję, iż to majowe święto stanie się wkrótce naszą szkolną tradycją.

fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot.


2015-05-29


Już w najbliższą sobotę 30.05 moc atrakcji dla wszystkich w gminie Biskupiec.

Od godz. 10:00 do 14:00 rekordowe głosowanie czyli sobota na wesoło w przedszkolu Jacek i Agatka

Od godz. 11:00 do 14:00 rodzinny plener w parku miejskim "Biskupieckie animacje artystyczne"

Od godz. 14:00 do 18:00 majówka na sportowo w Kobułtach

Od godz. 14:00 do 18:00 piknik rodzinny w Stryjewie "Mama, tata, siostra, brak-to mój cały świat"

Godz. 21:00 widowisko Inferno amore: nie milcz na mnie-amfiteatr miejski


2015-05-29
Głosowanie na podwórko Nivea nadal trwa.

Jeszcze mamy szansę wygrać. Głosować trzeba codziennie na

http://www.nivea.pl/Porady/ext/pl-PL/podworko?dpl=deeplink-podworko

Pamiętajcie także o potwierdzaniu linków aktywacyjnych, które lądują w skrzynkach email. Jak informują organizatorzy Biskupiec ma kilka tysięcy niepotwierdzonych maili!


2015-05-29
Obchody Dnia Matki i Ojca w Społecznej Szkole Podstawowej w Borkach Wielkich   Dnia 26 maja 2015r. w Społecznej Szkole Podstawowej w Borkach Wielkich odbyła się uroczystość z okazji Dnia Matki i Dnia Ojca. To uroczyste święto rozpoczęła swoim przemówieniem Pani Dyrektor, która serdecznie powitała Gości i zaprosiła do obejrzenia występu dzieci. Część artystyczną rozpoczęli najmłodsi - przedszkolaki. Pod opieką swych nauczycieli dzieci przedstawiły swój program, zyskując gromkie brawa publiczności.

   Dzieci z klas I-III przygotowały krótki występ artystyczny. Podczas recytacji pięknych wierszy oraz śpiewania cudownych piosenek, przekazały swoim rodzicom, jak bardzo ich kochają i jak wiele oni dla nich znaczą. Niektóre mamusie ze wzruszenia uroniły niejedną łzę.

   Spotkanie z udziałem zaproszonych gości przebiegało w przyjaznej i miłej atmosferze. Ważne jest, aby od najmłodszych lat uczyć i kształtować przekonanie o ważnej roli matki i ojca w życiu każdego dziecka. Po występie, każde dziecko przy wzruszającym utworze Urszuli Sipińskiej "Mam cudownych rodziców" podarowało swojej mamie i swojemu tacie własnoręcznie wykonany upominek w podziękowaniu za ich miłość i trud włożony w ich wychowanie . Po zakończeniu uroczystości odbył się słodki poczęstunek.


fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot.


2015-05-29
Obchody Dnia Matki i Ojca w Społecznej Szkole Podstawowej w Bredynkach   26 maja w Społecznej Szkole Podstawowej w Bredynkach odbyły się obchody Dnia Matki i Ojca - święto to na stałe wpisane jest w kalendarz imprez tej szkoły. W tym roku jego hasłem przewodnim było "Kocham Was". Na uroczystość zostali zaproszeni wszyscy rodzice.

   Dzieci w odświętnych, galowych strojach, na tle pięknej dekoracji popisywały się przed ukochanymi Rodzicami swoimi umiejętnościami. Recytowały wiersze, śpiewały piosenki, tańczyły oraz odgrywały scenki.

   W przygotowaniu obchodów tegorocznego święta uczestniczyli wszyscy uczniowie szkoły oraz punktu przedszkolnego i oddziału zerowego wykazując dużo zapału, zaangażowania i wzajemnej motywacji. Opiekę nad przygotowaniem imprez (przedszkolnej i szkolnej) sprawowali wychowawcy klas. Młodzi artyści przekazali swoim Rodzicom, jak bardzo ich kochają i jak wiele oni dla nich znaczą. Niektórzy ze wzruszenia, a inni z radości uronili niejedną łzę.

   Po występie każde dziecko podarowało rodzicom piękne upominki i złożyło życzenia. Całe spotkanie przebiegło w miłej i rodzinnej atmosferze. Dzieci miały możliwość okazania swojej wdzięczności, szacunku i miłości względem rodziców, wkładając w przygotowanie uroczystości dużo wysiłku, pracy i serca. A wszystko po to, by zobaczyć uśmiechnięte i wzruszone twarze najbliższych.

   Po części artystycznej był czas na słodki poczęstunek i rozmowy przy herbatce.


fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot.


2015-05-29
Biskupiec-Weg w BramscheOd wczoraj (28.05) Biskupiec ma swoją ulicę w Bramsche. Oficjalnego odsłonięcia tablicy z nazwą Biskupiec-weg dokonał Kamil Kozłowski-Burmistrz Biskupca wraz z Heiner Pahlmann-Burmistrzem Bramsche i byłą Panią burmistrz Liesel Höltermann. Podczas uroczystości obecna była prawie 50 osobowa delegacja z naszej gminy, która przebywa w zaprzyjaĽnionym mieście od kilku dni. ¦wiadkami tego wydarzenia byli także członkowie Partnerstwa miast, przyjaciele i inni zaproszeni goście.

fot. fot. fot. fot. fot. fot.


2015-05-28
fot.2015-05-27
I Ekologiczny Bieg MazurskiW dniu 23.05.2015r. w Nowym Marcinkowie koło Mrągowa odbył się I Ekologiczny Bieg Mazurski, w którym wystąpiły dziewczęta z SP2 w Biskupcu. Przy pięknej pogodzie dziewczęta wystąpiły w kategorii (8-15 lat) na dystansie 1000m. Miło jest nam poinformować, że dziewczęta po raz kolejny pokazały klasę i nie pozostawiły złudzeń do kogo należał ten bieg.

I miejsce Aleksandra Król

II miejsce Alicja Figura

III miejsce Aleksandra Orłowska
fot. fot. fot.


2015-05-25
fot.2015-05-25
fot.2015-05-25
Gmina Biskupiec-Euro Gminą!!!Podczas tegorocznej III Ogólnopolskiej Gali Gospodarczej, która odbyła się dnia 22 maja w Warszawie, a której patronował V-ce Prezes Rady Ministrów, Minister Gospodarki Janusz Piechociński oraz Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Marek Sawicki, Gmina Biskupiec otrzymała statuetkę. Wyróżnienie zostało przyznane jako potwierdzenie, że Gmina Biskupiec spełnia wymagania najlepszych gmin Unii Europejskiej.

"Gmina Biskupiec jest jedyną z województwa warmińsko-mazurskiego, która otrzymała w tym roku z rąk Pana Premiera statuetkę".-potwierdził w rozmowie Kamil Kozłowski-Burmistrz Biskupca.

Podczas Gali wyróżnienia otrzymały najbardziej kreatywne samorządy, które znacząco przyczyniły się do kształtowania dobrego wizerunku Polski na arenie Unii Europejskiej. Nagrodzono gminy, które promują dobre praktyki, aktywność i przedsiębiorczość jednostek samorządowych oraz pokazują, że systematyczna praca i zaangażowanie przekładają się na szybszy rozwój nawet najmniejszych miast i gmin.

fot.

fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot.


2015-05-25
fot.2015-05-22
Puchar Polski Juniorów Młodszych na torze Wrocław 2015 - Wykorzystana każda sekunda

Zawodnicy LKK Warmia Biskupiec z wraz z nimi Michał Nalepa z MSR Mrągowo uczestniczyli we Wrocławiu w II Pucharze Polski juniorów młodszych w kolarstwietorowym. Reprezentanci Warmii i Mazur rzadko startują w tej specjalności, nie mają też własnego obiektu, dlatego trudno spodziewać się wielkich wyników, ale tu też można zdobywać punkty w OOM, a przede wszystkim solidnie potrenować.

fot.


Ta praca przekłada się często na wyniki szosowe, bo na torze można wytrenować elementy, które przydają się i w jeĽdzie na czas, a także na finiszach. Wymiernym sukcesem rywalizacji we Wrocławiu jest na pewno trzecie miejsce w sprincie Dawida Burczaka i piąta lokata tego zawodnika w keirinie.

Wszyscy chłopcy wzięli udział w wieloboju znanym omnium, gdzie była okazja przetestować się w wielu konkurencjach. W jednych było lepiej, w drugich trochę gorzej, ale każdy start był okazja do treningu, bowiem zawodnicy byli zmotywowani i dali z siebie wszystko. Dobrze czuli się szczególnie w wyścigach punktowych, gdzie Dawid Burczak był drugi, Dawid Łysak trzeci (w grupie B), a Michał Nalepa siódmy, ale w silniejszej grupie A (wcześniej były eliminacje do omnium) Marta Jaskulska w tej próbie zajęła trzecią lokatę, a w klasyfikacji wielobojowej została sklasyfikowana na szóstej pozycji. Chłopcy też w omnium znaleĽli się w czołowej dziesiątce.

Nie wykluczone, że kolarze Warmii i Mazur wystartują w III Pucharze Polski (Pruszków), by wystąpić w imprezie finałowej. I medal jak pokazały wrocławskie zawody nie jest wcale wykluczony.

Wyniki

Juniorzy młodsi

Sprint drużynowy

1. UKS Copernicus Torun 43,813
2. KKS Gostyn 44,148
3. GKK Opty Mazowsze Grodzisk Mazowiecki 45,234
--------------------------------------------------
6. LKK Warmia Biskupiec (Chodan Maciej, Burczak Dawid, Łysak Dawid) 45,798


Sprint

1. Makowski Joachim Tarnovia Tarnowo Podgórne
2. Ruta Krystian Tarnovia Tarnowo Podgórne
3. Burczak Dawid LKK Warmia Biskupiec
----------------------------------------------
7. Nalepa Michał MSR Mragowo
10. Łysak Dawid LKK Warmia Biskupiec
Maciej Chodań (Warmia) był w eliminacjach 22


Keirin

1. Czyszczewski Emil KLTC Konin
2. Filipczak Oskar Piast Szczecin
3. Mąkowski Joachim Tarnovia Tarnowo Podgórne
-------------------------------------------------
5. Burczak Dawid LKK Warmia Biskupiec
Dawid Łysak i Maciej Chodań odpasli w repasażach


500 metrów

1. Rochna Daniel UKS Copernicus Toruń 36,970
2. Walkowiak Kacper UKS Copernicus Toruń 37,199
3. Kwiatkowski Maciej UKS Copernicus Toruń 37,317
-------------------------------------------------
8. Burczak Dawid LKK Warmia Biskupiec 37,937
12. Nalepa Michał MSR Mrągowo 38,279
19. Łysak Dawid LKK Warmia Biskupiec 39,161
33. Chodań Maciej LKK Warmia Biskupiec 40,442


Omnium A

1. Kwiatkowski Maciej UKS Copernicus Toruń 176
2. Konieczny Mikołaj KKS Gostyń 159
3. Rochna Daniel UKS Copernicus Toruń 144
...........................................
10. Nalepa Michał MSR Mrągowo 104


Omnium B

1. 216 POL19990611 Kwiatkowski Jan GKK Opty Mazowsze Grodzisk Mazowiecki 127
2. 76 POL20000425 Bielak Jakub Kaliskie Towarzystwo Kolarskie 124
3. 217 POL20000418 Kucharski Bartosz GKK Opty Mazowsze Grodzisk Mazowiecki 108
............................................
6. Łysak Dawid LKK Warmia Biskupiec 95
10. Chodań Maciej LKK Warmia Biskupiec 66


Juniorki młodsze

500 m

1. Topolska Karina JF Duet Goleniów BCM Nowatex 39,941
2. Bielawska Klaudia UKS KoĽminianka 40,545
3. Sibiak Nikola JF Duet Goleniów BCM Nowatex 41,294
.................................................
16. Jaskulska Marta LKK Warmia Biskupiec 43,458
Omnium

1 Topolska Karina JF Duet Goleniów BCM Nowatex 164
2.Bielawska Klaudia UKS KoĽminianka 141
3.Seremak Patrycja JF Duet Goleniów BCM Nowatex 137
..................................................................
6.Jaskulska Marta LKK Warmia Biskupiec 109

Ľródło: http://www.wama-sport.pl2015-05-22
fot.2015-05-21
Kolejny ogromny sukces uczniów Gimnazjum nr 1 w Biskupcu!


15 maja 2015 roku w Biskupieckim Domu Kultury odbyły się eliminacje rejonowe XXXIII Konkursu Recytatorskiego "Spotkania z Poezją". W 3 grupie wiekowej (gimnazjum) I miejsce zajęła uczennica kl. Ie Olga Król, którą przygotowała p. Ewa Januszko, a na III miejscu uplasowała się Natalia Zalewska kl. IIId, uczennica p. Beaty Głowackiej. W kategorii Poezja śpiewana II miejsce zajął uczeń kl. IIIc Michał Kułak.
Olga Król będzie reprezentować szkołę 12 czerwca 2015 r. w Wojewódzkim Konkursie Recytatorskich w Olsztynie.

Wszystkim reprezentantom Gimnazjum nr 1 serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


2015-05-21
Sportowe sukcesy w piłce nożnej dziewcząt z Gimnazjum nr 1 w Biskupcu


06 maja 2015 roku odbyły się Mistrzostwa Powiatu Olsztyńskiego Gimnazjów w Piłce Nożnej zespół w składzie: K.Lis, A.Chodań, O.Komar, A.Rybkiewicz, K.Pszczółkowska, P.Błedek, K.Rosa, W.Miączyńska, A.Kostrubska zajął II miejsce.
Ponadto 13 maja 2015 roku odbyły się Mistrzostwa Regionu w Piłce Nożnej Dziewcząt Gimnazjów, gdzie dziewczęta zdobyły II miejsce i zakwalifikowały się półfinału.
Zaś 21 maja 2015 roku w Biskupcu miał miejsce Półfinał Wojewódzki w Piłce Nożnej Dziewcząt Szkół Gimnazjalnych, w którym dziewczęta zakwalifikowały się do finału.
Zawodniczkom i ich opiekunom Panom K. Cieślak i A. Kodym serdecznie gratulujemy i czekamy na finał.


2015-05-21
Zapraszamy na biegi do szkoły w Kobułtach!


23.05.br. o godz.11.00 wszystkich miłośników niekonwencjonalnego biegania zapraszamy na Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego w średniodystansowym Biegu na Orientację w Kobułtach.

regulamin (pdf)


2015-05-21
Puchar Polski (III) i eliminacje do OOM Gostyń 2015 - Pokazało się Mrągowo, imponująca szarża Marty

W Gostyniu (Wielkopolska) odbyła się III edycja Pucharu Polskiw kolarstwie szosowym oraz eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. W sobotę (9 maja) w jaĽdzie indywidualnej na czas  świetnie pojechały dziewczęta z Warmii i Mazur. W młodziczkach  Kamila NiedĽwiedzka (WMKS Olsztyn),a najlepszą juniorką młodszą okazała się Marta Jaskulska (Warmia Biskupiec). W niedzielę ze startu wspólnego zaimponowalimrągowianie: Maria Kamieniecka i Michał Nalepa.  

fot.


Wracając do czasówki kategorii juniorów młodszych, gdzie sklasyfikowano ponad 100 zawodników 10 lokatę wywalczył Dawid Burczak (Warmia), a 16 miejsce zajął Michał Nalepa (MSR Mrągowo).
Niedzielne wyścigi ze startu wspólnego odbywały sie  w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych. Trasa też nie była łatwa. Tym razem na szczególne wyróżnienie zasłyżyli reprezentanci MSR Mrągowo. ZarównoMaria Kamieniecka jak i Michał Nalepa przyjechali w dzisiątce, a to w tak licznej stawce duży sukces. O pechu może mówi Marta Jaskulska (Warmia Biskupiec), która zaatakowała z trójką koleżanek i wszystko wskazywało na to, że w tym składzie czołówka dojedzie do mety. Niestety będąca na prowadzeniu zawodniczka zachwiała się, powstało zamieszanie, co spowodowało upadek Marty. Nim sie pozbierała peleton przemnkął. Rozpoczęła pogoń i na niespełna kilometr przed metą dogoniła grupę, ale nie zdołała sie juz przebić do czuba. Zresztą po takiej pogoni na finisz nie starczyłoby sił. Mimo wszystko doceniono imponująca pogoń Marty, którą bardzo poważnie bierze się  pod uwage przy ustalaniu składu na Igrzyska Młodzieży Europejskiej.

Jazda indywidualna na czas

Juniorka młodsza - dystans 10 km

1. JASKULSKA Marta LKK WARMIA Biskupiec 15:03,87
2. POLAK Wiktori KTK Kalisz + 00:32,91
3. CIARKOWSKA Dominika ALKS STAL-OCETIX-IGLOTEX Grudziadz + 00:37,23
4. KONOPKA Wiktoria JF DUET GOLENIÓW BCM NOWATEX + 00:48,04
5. SIKORA Ewelina WLKS KRAKUS BBC CZAJA Kraków + 00:51,48
6. SIBIAK Nikola JF DUET GOLENIÓW BCM NOWATEX + 00:31,00
-----------------------------------------------------------------
37.KAMIENIECKA Maria MSR Mragowo + 02:02,76


Junior młodszy - dystans 10 km

1. MACIEJUK Filip KS POGON MOSTOSTAL Puławy 13:41,12
2. LEWANDOWSKI Artur UKS COPERNICUS-SMS Torun + 00:05,53
3. KWIATKOWSKI Jan GKK OPTY-Mazowsze Grodzisk Mazowiecki + 00:09,95
4. KWIATKOWSKI Maciej UKS COPERNICUS-SMS Torun + 00:10,74
5. MIGAS Dawid GK Gliwice BikeAtelier + 00:14,86
6. BYSTRZYCKI Wojciech UKS MRÓZ JEDYNKA LIMARO Kórnik + 00:21,96
-----------------------------------------------------------
10. BURCZAK Dawid LKK WARMIA Biskupiec + 00:26,83
16. NALEPA Michał MSR Mragowo + 00:29,45
41. PRZYBYLSKI Dawid WARMINSKO MAZURSKI KLUB SPORTOWY + 01:02,15
63. ŁYSAK Dawid LKK WARMIA Biskupiec + 01:23,60
82. CHODAN Maciej LKK WARMIA Biskupiec + 01:47,88


Start wspólny

Juniorka młodsza - dystans 39 km

1. BRZOZOWSKA Marta COPERNICUS 1:08:34
2. TOPOLSKA Karina JF DUET GOLENIÓW BCM NOWATEX
3. TYSZKA Weronika BDC NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki
4. KUMIĘGA Karolina KS ROMET Bydgoszcz
5. DUDZIK Aleksandra WLKS KRAKUS BBC CZAJA Kraków
6. RYSZ Kaja CWKS Resovia Rzeszów
-------------------------------------------------
10. KAMIENIECKA Maria MSR Mrągowo
12. JASKULSKA Marta LKK WARMIA Biskupiec

Ľródło: http://www.wama-sport.pl2015-05-20


Dzieci z Niepublicznego Przedszkola Jacek i Agatka w Biskupcu miały niecodzienną okazję wysłuchać muzyki granej na żywo. We wtorek 19 maja, uczniowie klasy I i II szkoły muzycznej złożyli wizytę w przedszkolu połączoną z krótkim koncertem. Wielu z nich jest absolwentami "Jacka i Agatki"! Przed dziećmi z przedszkola wystąpili uczniowie klasy: fletu, fortepianu, waltorni, skrzypiec i akordeonu. W trakcie występu uczniowie opowiadali o instrumentach, na których uczą się grać. Chętni mogli nawet potrzymać dany instrument lub spróbować samodzielnie wydobyć z niego dĽwięk. Na zakończenie wizyty uczniowie i nauczyciele szkoły przygotowali dla przedszkolaków słodki poczęstunek.fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot.


2015-05-20
fot.2015-05-20


2015-05-20
Ponad 50 młodych artystów wystąpi w 4 miastach i gminach województwa


2015-05-20
Finalistka konkursów przedmiotowych

Zgodnie z obietnicą dzielimy się kolejnymi sukcesami uczniów Gimnazjum nr 1 im. M. Kopernika w Biskupcu. Julia Jeziorek wywalczyła dwa tytuły finalistki w konkursach przedmiotowych organizowanych przez Warmińsko - Mazurskiego Kuratora Oświaty. Uczennica znalazła się w gronie najlepszych, prezentując wysoki poziom wiedzy i umiejętności w zakresie biologii i geografii. Julii oraz opiekunom sukcesu, Paniom Hannie Olewieckiej i Małgorzacie Jeziorek, gratulujemy.2015-05-20
"Projektuję swoją przyszłość"

Młodzież Gimnazjum nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Biskupcu realizuje unijny projekt pod hasłem - "Projektuję swoją przyszłość". Od 28 do 30 kwietnia 2015 r. miała okazję uczestniczyć w wycieczkach do Warszawy, by w ciekawej formie poznawać tajniki wiedzy o otaczającym świecie.

Wizyty w Centrum Nauki Kopernik i Oceanarium Prehistorycznym doskonale ukazały uczniom ideę projektu. Jak czytamy w folderze oceanarium - "Jest to pierwszy na świecie projekt, który ożywia prehistoryczne stworzenia morskie". We wnętrzach wystawy można było poczuć się jak w środku oceanu. Wykorzystanie technologii 3D i współpraca z paleontologami zaowocowała rekonstrukcją wodnego świata sprzed ok. 350 milionów do 1,5 miliona lat temu.

Wrażenia z wizyty do stolicy okazały się niesamowite i niezapomniane, tym bardziej że sfinansowane zostały z europejskich funduszy i tym samym umożliwiły wszystkim bezpłatne uczestnictwo w projekcie.2015-05-20
"Ojczyzna to wielki, zbiorowy obowiązek" C. K. Norwid, czyli o Młodzieżowych Wyborach Prezydenckich

30 kwietnia 2015 r. w ramach akcji Centrum Edukacji Obywatelskiej - Gimnazjum nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Biskupcu, jako jedyna szkoła w gminie i jedna z pięciu w powiecie olsztyńskim, przystąpiła do Młodzieżowych Wyborów Prezydenckich.Uczniowie głosowali na kandydatów, na których głos mogli oddać 10 maja dorośli obywatele Polski. Frekwencja wyniosła 75 %.

Metoda praktycznego działania doskonale wpisuje się w edukację obywatelską i uczy nie tylko techniki głosowania, ale przede wszystkim uświadamia młodzieży, że przyszłość Polski, Europy leży w jej gestii.2015-05-19
8 WSPANIAŁYCH

Warto zaangażować młodych ludzi w działalność charytatywną. W Katolickim Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Pawła II w Biskupcu klasa II i jej wychowawczyni p. Justyna Pstrągowską od początku tego roku szkolnego nie szczędzą wysiłków w pomaganiu innym.

We wrześniu i paĽdzierniku 2014 r. zorganizowali zbiórkę żywności i zabawek dla zwierząt w schronisku w Olsztynie. Z okazji święta Komisji Edukacji Narodowej przeprowadzili kwestę na potrzeby edukacji w Afryce, a od paĽdziernika 2014r. do stycznia 2015r. aktywnie współpracowali z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Biskupcu udzielając wsparcia i pomocy w nauce dzieciom z ubogich rodzin. Zaangażowali się także w zbiórkę zabawek, książek itp., zainicjowaną przez Biskupiecki Dom Kultury - "Przekaż misia dla Rysia". Byli wolontariuszami podczas XXIII Finału WO¦P oraz pracowali podczas bożonarodzeniowego "VI Warmińskiego Jarmarku ¦wiątecznego Cittaslow".

Zwieńczeniem ich starań i "bogatej" działalności był udział w ogólnopolskim konkursie 8 WSPANIAŁYCH, którego eliminacje odbywały się w Starostwie Powiatowym w Olsztynie. Podsumowując pracę tej grupy, można wyrazić przypuszczenie, że taka aktywność jest dobrym treningiem otwartości i altruizmu, właściwą drogą do kształtowania postaw obywatelskich.

Życzymy niewyczerpanych pokładów energii na przyszłość!

fot.
2015-05-19
Pamiętajcie o ogrodach

W elbląskim Warmińsko-Mazurskim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli -Centrum Edukacji Ekologicznej przeprowadzono konkursy: plastyczny, literacki i prezentacji multimedialnych pod wspólnym hasłem: "Pamiętajcie o ogrodach."

Ida Żabińska, uczennica kl. I Katolickiego Gimnazjum Społecznego im. Jana Pawła II wysłała do Elbląga swój wiersz pt. "Mój ogród." i zajęła I miejsce w konkursie literackim.

W związku z powyższym Ida wraz z opiekunem p. Alicją Suchocką uczestniczyły w Forum Młodych Ekologów "W zgodzie z naturą czy przeciw niej?"

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów Idzie!fot.
2015-05-19
Dobra passa trwa! 1 Laureat i 7 Finalistów!

Z wielką przyjemnością informujemy, że uczniowie Katolickiego Gimnazjum Społecznego im. Jana Pawła II w Biskupcu, wzorem ich starszych kolegów, odnoszą sukcesy w konkursach przedmiotowych Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty.
W 19-osobowej klasie trzeciej znalazło się aż czworo (4) uczniów, którzy uzyskali tytuły finalistów etapu wojewódzkiego konkursów przedmiotowych. Oto oni:

Olimpiada ma charakter trójstopniowy. W etapie wojewódzkim, uczeń kl. III Katolickiego Gimnazjum Społecznego Bartłomiej Madej i uczennica kl. I Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego Paulina Narkiewicz zajęli 2 miejsca w swoich kategoriach i zakwalifikowali się do etapu ogólnopolskiego, który odbędzie się w Suwałkach.
1. Kamila Al Saidi - dwukrotny finalista (konkursu przedmiotowego z języka polskiego oraz konkursu przedmiotowego z historii);
2. Maciej Rossa - dwukrotny finalista (konkursu przedmiotowego z języka polskiego oraz konkursu przedmiotowego z geografii);
3. Mateusz Barczak - finalista konkursu przedmiotowego z języka polskiego;
4. Andrzej Patalon - finalista konkursu przedmiotowego z historii.
Tylko ta informacja wystarczyłaby do docenienia pracy uczniów i ich nauczycieli, ale to nie koniec dobrych wiadomości. W tym roczniku wyróżnił się także Bartłomiej Madej, który w etapie wojewódzkim przedmiotowego konkursu wiedzy o społeczeństwie odniósł największy sukces otrzymując tytuł laureata, dzięki czemu, decyzją Kuratora, został zwolniony z zakresu historii i wos-u części humanistycznej egzaminu gimnazjalnego. Zwolnienie oznacza oczywiście uzyskanie 100% punktów w tym arkuszu.
Natomiast już w klasie drugiej pierwsze swoje sukcesy konkursowe odnieśli:
5. Dominika Walkiewicz - finalista konkursu przedmiotowego z języka polskiego;
6. Mateusz Kukowski - finalista konkursu przedmiotowego z języka polskiego;
7. Hanna Kurek - finalista konkursu przedmiotowego z języka niemieckiego.
Do konkursowych zmagań naszych uczniów przygotowywali następujący nauczyciele:
Justyna Pstrągowska - konkurs przedmiotowy z języka polskiego;
Elżbieta Cygarowska - konkurs przedmiotowy z geografii;
Marta Szczyglak - konkurs przedmiotowy z historii oraz konkurs przedmiotowy z języka niemieckiego;
Maciej Szczyglak - konkurs przedmiotowy z wiedzy o społeczeństwie.

Wszystkim gratulujemy wymienionych powyżej osiągnięć.

2015-05-19
Uczniowie Katolika w etapie centralnym VII Ogólnopolskiej Olimpiady Myśli Jana Pawła II!

Tematem przewodnim tegorocznej olimpiady jest przesłanie Jana Pawła II, Patrona Katolickiego Gimnazjum Społecznego i Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego, do Ojczyzny i Rodaków: "Przestań się lękać".

Olimpiada ma charakter trójstopniowy. W etapie wojewódzkim, uczeń kl. III Katolickiego Gimnazjum Społecznego Bartłomiej Madej i uczennica kl. I Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego Paulina Narkiewicz zajęli 2 miejsca w swoich kategoriach i zakwalifikowali się do etapu ogólnopolskiego, który odbędzie się w Suwałkach.

fot.
2015-05-19
Głosujmy codziennie na plac zabaw dla biskupieckich dzieci.http://www.nivea.pl/Porady/ext/pl-PL/podworko?dpl=deeplink-podworko


fot.


2015-05-19
fot.


2015-05-18
INFORMACJA DL A KRWIODAWCÓW

      Uprzejmie informujemy, że we wtorek (19.05.2015r.) przy Centrum Handlowym Karuzela od godz. 9:00 do godz. 13:00 podstawiony będzie mobilny krwiobus Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Olsztyna.

        Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy do oddania krwi.

2015-05-18
2015-05-18
REGULAMIN GMINNEGO KONKURSU "RODZINA DROGOWSKAZEM ŻYCIA" W RAMACH OBCHODÓW XVII WARMIŃSKO - MAZURSKICH DNI RODZINY

fot. fot.


2015-05-14
Obchody ¦więta Szkoły Podstawowej nr 2 w Biskupcu

W tym roku szkolnym uroczyste obchody święta Szkoły Podstawowej nr 2 w Biskupcu trwały dwa dni. Rozpoczęły się 8 maja 2015 roku Mszą ¦więtą w intencji patrona mjr Henryka Dobrzańskiego pseud. "Hubal" oraz wszystkich pracowników, uczniów, rodziców i przyjaciół szkoły. O godzinie 9.40 wszyscy uczniowie i nauczyciele na czele z Panem Dyrektorem wyruszyli ze sztandarem do Kościoła bł. Karoliny. Po Mszy ¦więtej odbyło się podsumowanie I Ogólnopolskiego Konkursu "Hubal" zorganizowanego przez panie: Grażynę Wojczuk i Bożenę Pawłowską. Na uroczystość przybyli wszyscy zwycięzcy i wyróżnieni wraz z opiekunami. Konkurs odbył się pod patronatem Kuratorium Oświaty w Olsztynie, Stowarzyszenia Przyjaciół Szkoły "Dwójeczka" oraz Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 w Biskupcu. Zwycięzcy otrzymali cenne nagrody: tablety, słuchawki, pióra Parker oraz pendrive'y. Każdy uczestnik wraz ze swoim opiekunem dostał również pamiątkowy dyplom i słodki upominek. Nagrody ufundowali:fot. fot. fot. fot. fot.


2015-05-14


Paweł Muranowski-Biskupczanin w pierwszej rundzie Mistrzostw Krajów Nadbałtyckich w wyścigach motocyklowych na torze wyścigowym Ring Niemna na Litwie stanął na podium, zdobywając drugie miejsce - w klasie Supersport 600. Jak wynika z relacji Pawła tor na Litwie jest szybkim i technicznym obiektem, wymagającym zaangażowania zarówno psychicznego jak i fizycznego. Po zimowych przygotowywaniach motocykla i po długiej zimowej przerwie trzeba na nowo uczyć się toru. Nowe opony i udoskonalenia pozwalają na lepszą i szybszą jazdę po obiektach sportowych. Wyścigom Pawła patronuje Urzęd Miejski w Biskupcu, firma Stan-Grawerka, Okno-Drew i grupa Motobracia.

fot. fot. fot. fot. fot.


2015-05-14

fot.


2015-05-14
INFORMACJA
W DNIU 22.05.2015R. BIURO SPRAW OBYWATELSKICH BĘDZIE NIECZYNNE.

fot.


2015-05-12

fot.


2015-05-12
Punkt Przedszkolny w Nowym Marcinkowie
fot.

fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot.


2015-05-12
Sukces uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 3

fot.


19 marca 2015 r. 44 uczniów naszej szkoły uczestniczyło w XXIV edycji Międzynarodowego Konkursu "Kangur Matematyczny".

Konkurs obejmował trzy grupy wiekowe:
Żaczek - uczniowie klas II
Maluch - uczniowie klas III i IV
Beniamin - uczniowie klas V i VI.


6 maja 2015 r. otrzymaliśmy wyniki. Czterech uczniów naszej szkoły zostało wyróżnionych w poszczególnych grupach:

Żaczek - Bartosz Łakomy (klasa II b) - opiekun p. Małgorzata Kaszubowska
Maluch - Patrycja Milewska (klasa IV a) - opiekun p. Beata Dotka
Beniamin - Korneliusz Sznar (klasa V b) - opiekun p. Agata Maciesza
                  Mateusz Kowalczyk (klasa VI a) - opiekun p. Agata Maciesza

Gratulujemy wspaniałych wyników i życzymy dalszych sukcesów.
2015-05-11
Festiwal Cittaslow w Gołdapi

  W ubiegły weekend (8-9.05.2015r.) w Gołdapi odbył się VI Festiwal Cittaslow. Uczestniczyły w nim miasta członkowskie Polskiej Krajowej Sieci Cittaslow: Barczewo, Biskupiec, Bisztynek, Dobre Miasto, Gołdap, Górowo Iławeckie, Lidzbark Warmiński, Lubawa, Murowana Goślina, Nidzica, Nowe Miasto Lubawskie, Olsztynek, Pasym, Reszel, Ryn, Kalety, Nowy Dwór Gdański i Rejowiec Fabryczny. Na zaproszenie przyjechali również przedstawiciele miast pretendujących i zainteresowanych ideą Cittaslow.

  W piątek (08.05.2015r.) odbyło się posiedzenie Polskiej Krajowej Sieci Miast Cittaslow. Natomiast w sobotę (09.05.2015r.) odbyła się konferencja pt.:"Cittaslow szansą przyszłych pokoleń", na którą byli zaproszeni przedstawiciele władz i Komitetu Naukowego Międzynarodowego Stowarzyszenia Cittaslow. Na konferencji obecni byli: Wojewoda Warmińsko-Mazurski Marian Podziewski, Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin, pierwszy Wiceprzewodniczący Międzynarodowego Stowarzyszenia Pan Arnoud Rodenburg, Burmistrz Midden-Delfland w Holandii, Pan Pier Giorgio Oliveti - Sekretarz Generalny, Pan Gian Luca Marconi, były Przewodniczący Stowarzyszenia w poprzedniej kadencji, obecnie Ambasador Cittaslow, burmistrz Castelnovo ne' Monti (Włochy), Pani Sabine Storme, Ambasadorka Cittaslow, odpowiedzialna za Convivium Slow Food i sieć Cittaslow w Belgii, Prof. dr hab. Krzysztof Skalski, członek Międzynarodowego Komitetu Naukowego Cittaslow,

  Po konferencji odbyła się prezentacja miast i rzemieślników z Polskiej Krajowej Sieci Miast Cittaslow, kiermasz żywności tradycyjnej i lokalnej pochodzącej od członków Dziedzictwo Kulinarne Warmia Mazury Powiśle. W między czasie były również atrakcje dla dzieci m.in. zjeżdżalnie, malowanie twarzy, gry i zabawy. Odbył się również Turniej Miast Cittaslow oraz występy zespołów reprezentujących Miasta Polskiej Krajowej Sieci Miast Cittaslow. PoĽnym popołudniem uczestnicy mogli spróbować potraw przygotowanych przez restauratorów z sieci Dziedzictwa Kulinarnego Warmia Mazury i Powiśle. Natomiast wieczorem odbyły się biegi oraz wspaniały koncert zespołu "Indios Bravos"

fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot.


2015-05-11
Spektakl "Inferno amore: nie milcz na mnie" Już wkrótce w Biskupcu!

Już 30 maja w Amfiteatrze miejskim w Biskupcu będzie można na żywo oglądać niezwykłe widowisko, stworzone przez młodzież z czterech miast i gmin. To "Inferno amore: nie milcz na mnie" - połączenie teatru, filmu, tańca, śpiewu, pokazu ognia i nie tylko. Na scenie wystąpią młodzieżowi artyści z wszystkich czterech miast i gmin, razem ponad 50 osób. Nasze miasto reprezentują animatorzy teatru kukieł z grupy Ogień w Szopie przy biskupieckim Zespole Szkół oraz Pracownia Tańca i Ognia Transfuzja.

Ten niekonwencjonalny spektakl to widziana oczami młodzieży opowieść o "piekle miłości" pomiędzy najbliższymi. To również wyraz tęsknoty za tym, aby przerwać krąg milczenia i zacząć walczyć o inny scenariusz. Jaki? To już tylko od nas samych zależy.

Aby dowiedzieć się więcej i zajrzeć za kulisy, zapraszamy na:

www.facebook.com/InfernoAmore


fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot.


2015-05-11

fot.


2015-05-07
W związku z Zarządzeniem Burmistrza Biskupca w dniu 15 maja 2015r. Urząd Miejski w Biskupcu będzie nieczynny.

fot.


2015-05-07
Dzień biblioteki w Biskupcu

  Dzisiaj - 07.05.2015 r., Szkoła Podstawowa nr 3 im. Orła Białego w Biskupcu zorganizowała Dzień Biblioteki, który w kalendarzu przypada 08.05. W amfiteatrze odbyło się czytanie bajek dla dzieci. Wszystkie maluchy z radością i z zainteresowaniem słuchały gdy bajki czytali m.in. Burmistrz Biskupca Kamil Kozłowski; dziennikarz Gazety Olsztyńskiej Władysław Katarzyński; sędzia Tomasz Madej oraz Pani Dyrektor Bożena Lasocka, katechetka i pracownik Biblioteki Publicznej. W amfiteatrze aż wrzało od oklasków, okrzyków radości i śmiechu dzieci. Wszyscy łącznie z nauczycielami SP3 byli pięknie poprzebierani za postacie z przeróżnych bajek co dodatkowo tworzyło wspaniałą atmosferę, która przyciągnęła uwagę Biskupczan. Dzieci mogły poczuć się jak w krainie baśni natomiast dorośli mogli znowu poczuć się dziećmi.

fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot.


2015-05-06
KONKURS PLASTYCZNY "TORT URODZINOWY SKO"

  Z okazji 80 urodzin SKO w Szkole Podstawowej nr 3 im. Orła Białego w Biskupcu zorganizowano konkurs plastyczny. Polegał on na zaprojektowaniu tortu urodzinowego dla szacownego jubilata. Prace można było wykonać dowolną techniką. Najpopularniejsza okazała się forma przestrzenna.

  Dnia 31 marca 2015r. JURY w składzie: Urszula Olczak, Barbara Leonik, Joanna Struj, po długich obradach wybrało najciekawsze prace. Uczniowie zaangażowali się bardzo w tworzenie prac konkursowych dlatego wybór był bardzo trudny.

I miejsce:
Igor Bieliński IIIc
Ola Lubas IIc
Zosia Aleksandrowicz IIIa
II miejsce:
Ala Kowalczyk Ia i Kowalczyk Mateusz VIa
Hanna Radomska IIb
Jagoda Charkiewicz Ia
III miejsce:
Anna Madej IIIc
Rafał Welke IIc
Anna Jabłońska Ia
Paweł Rudnicki IVa
Patrycja Kowalczyk Va


5 maja odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów oraz nagród ufundowanych przez PKO Bank Polski SA.


Organizatorem konkursu była Danuta Leszek-Grabowska - szkolny opiekun SKO

fot. fot. fot. fot. fot.


2015-05-05
29 maja 2015 r. w Urzędzie Miejskim w Biskupcu odbędzie się dyżur konsultanta Mobilnego Punktu Informacji Funduszy Europejskichj

fot.


2015-05-05
XI Półmaraton Węgorza

W dniu 2.05.2015 r. w Węgorzewie odbył się Półmaraton Węgorza. W imprezie wzięły udział dziewczęta z SP2 Biskupiec, które wystartowały w XIX Biegach Ulicznych "Mazury Cud Natury". Miło jest nam poinformować, że dziewczęta kolejny już raz nie zawiodły i pokazały na co je stać. W kategorii dziewcząt rocznik 2002 pierwsze miejsce zajęła Aleksandra Król ( wygrany tablet), drugie miejsce Alicja Figura (wygrany smartfon), a szóste Aleksandra Orłowska. W kategorii dziewcząt rocznik 2005 piąte miejsce zajęła Sara Dobrzyńska. Oprócz startu w biegu dziewczęta Ola Król i Ala Figura wspomogły Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych "Empatia" w biegu "Podziel się kilometrami" organizowane przez PZU. Dziewczęta wspólnie przebiegły 10 km i dla fundacji zebrały 100 zł. Firma ubezpieczeniowa wpłacała na konto fundacji 10 zł za każdy przebiegnięty kilometr. Brawa dla dziewcząt.

fot. fot. fot.


2015-05-04


Z okazji Dnia Strażaka życzę wszystkim funkcjonariuszom Państwowej Straży Pożarnej i członkom Ochotniczej Straży Pożarnej spełnienia planów i zamierzeń, wszelkiej pomyślności osobistej oraz zadowolenia z wypełniania obowiązków służbowych. Niech podejmowane działania przyniosą Wam wiele satysfakcji i będą inspiracją do dalszych działań w myśl strażackiej dewizy "Bogu na chwałę, ludziom na pożytek".
Burmistrz Biskupca
/-/ Kamil Kozłowski


2015-05-04
Obchody uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Biskupcu

W niedzielę 3 maja w całym kraju odbyły się obchody święta Konstytucji 3 Maja. Polska Konstytucja była uchwalona jako pierwsza w Europie i druga na świecie po amerykańskiej. W Biskupcu w tym dniu uroczystości rozpoczęły się o godz. 12.00 Mszą ¦więtą za Ojczyznę w Kościele św. Jana Chrzciciela. Po mszy delegacje ze sztandarami i flagami udały się pod pomnik "Jana Pawła II i Poległym za Ojczyznę" gdzie złożyły wiązanki biało-czerwonych kwiatów. W krótkim przemówieniu Burmistrz Biskupca Kamil Kozłowski przypomniał nam wydarzenia z tamtych lat, a następnie podziękował zebranym za czynne uczestnictwo w uroczystości. Wartę honorową z pochodniami przy pomniku wystawiła Komenda Hufca Związku Harcerstwa Polskiego w Biskupcu. Następnie delegacje udały się z wiązankami pod pomnik "Poległym w Walce o Polskość Tych Ziem", gdzie także złożone zostały wiązanki. Tradycją stało się również składanie w tym dniu przed pomnikiem obietnicy zuchowej, przyrzeczenia harcerskiego i zobowiązania instruktorskiego przez członków ZHP.

fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot.


2015-05-04
Sukcesy Weroniki Strzelec Z SP3

Uczennica klasy VI "b" Weronika Strzelec zajęła II miejsce w kategorii wiekowej 10-13 lat w I Ogólnopolskim Konkursie Literackim "Hubal" zorganizowanym przez Zespół Szkolno - Przedszkolny nr 1 w Biskupcu pod honorowym patronatem Kuratorium Oświaty w Olsztynie.
Celem konkursu było rozwijanie uzdolnień literackich i rozbudzanie wyobraĽni twórczej dzieci i młodzieży. Weronika napisała pracę literacką inspirowaną biografią majora Henryka Dobrzańskiego pseudonim "Hubal". Ogromne gratulacje!!!
Życzymy dalszych sukcesów.

fot.


2015-05-04
Koncert Szkoły Muzycznej

fot.


2015-05-04
¦wiatowy Dzień Ziemi Szkole Podstawowej nr 3 im. Orła Białego w Biskupcu

24.04.2015R. w Szkole Podstawowej nr 3 im. Orła Białego w Biskupcu uroczyście obchodzono ¦wiatowy Dzień Ziemi. Jest to najważniejsza impreza ekologiczna , w której zawsze uczestniczy cała społeczność szkolna. Podczas trwania obchodów część artystyczną w formie procesu sądowego przedstawiła klasa IIc przygotowana przez panią Hannę Zalewską. Dekoracją zaprojektowała pani Danuta Leszek -Grabowka. Oprawę muzyczno-wokalną zapewnił szkolny chór prowadzony przez panią Brygidę Wiercińską. Sukcesy ekologiczne przedstawił i całość prowadził Bernard Czerwiński. Najważniejsze dla uczniów - nagrody ufundowała i wręczyła pani Dyrektor Bożena Lasocka.

fot.


2015-04-27
3 maja w Biskupcu

fot.


2015-04-27
Macmillan Primary School Tournament

21 kwietnia 2015 w szkole Podstawowej nr 3 w Biskupcu z inicjatywy Pani Edyty Salamończyk został zorganizowany turniej z języka angielskiego dla klas 1-3 w ramach ogólnopolskiej akcji Macmillan Primary School Tournament III. Do konkursu zgłosiło się pięć szkół z powiatu olsztyńskiego. Zadaniem uczniów było rozwiązanie testu sprawdzającego ich wiedzę i umiejętności z językowe.

Laureatami konkursu zostali:

I miejsce- Milena Jachimowicz , Zespół Szkół w Jezioranach

II miejsce- Dominika Szerszeń, Szkoła Podstawowa nr 2 w Biskupcu

III miejsce- Oliwier Dawidczyk, Szkoła Podstawowa nr 2 w Biskupcu

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz upominki ufundowane przez patrona konkursu- wydawnictwo Macmillan. W czasie trwania konkursu odbyło się również szkolenie dla nauczycieli anglistów, które przeprowadziła pani Anna Wysocka-Rokita konsultant metodyczny.

fot.


2015-04-27


fot.


2015-04-27
BISKUPIECKIE MORSY NA PODLASIU

18 kwietnia 2015 roku, w sobotni ranek biskupieckie morsy spotkały się z sokólskimi morsami. W czasie podróży biskupieckie morsy uzupełniły swoją wiedzę o ciekawostki i historie Podlasia oraz zwiedził Kościół pod wezwaniem św. Antoniego, w którym w 2008 roku dokonał się cud ekumeniczny. Po wspólnej rozgrzewce prowadzonej przez biskupieckiego trenera, morsy kąpały się w towarzystwie nie tylko morsów ale też nadzwyczaj spokojnego potwora Łobody. Był także ognisko i degustacja przysmaków przygotowanych przez gospodarzy. Według jednej z regionalnych legend nadejście wiosny gwarantuje umycie Dziewanny. Szlakiem Ekumenicznym biskupieckie morsy udały się na poszukiwanie tej Leśnej Panny. Zgodnie ze zwyczajem została ona umyta przez mężczyzn. Po tym rytuale od razu wyszło słońce, które odbijało się od pomarańczowych polarów i przestraszyło diabła Kuwasa. Po leśnych wędrówkach morsy pojechały do Kruszynian, gdzie w "Tatarskiej Jurcie" zajadały się oryginalnymi tatarskimi przysmakami i wysłuchały opowieści o losach rodziny Bogdanowiczów. Zadumani nad losami Tatarów w Polsce morsy zwiedziły z tatarskim przewodnikiem, meczet i tatarski cmentarz - mizar. Podlasie to kraina gdzie splatają się trzy religie, a ich wyznawcy żyją w przyjaĽni i zgodzie. Wracając morsy wstąpiły do Nadleśnictwa Poczopek - parku megalitów. Miejsca znanego z Silvarium, ¦więta Brzozy, oraz przepływu pozytywnej energii.

Bardzo serdecznie dziękujemy Sokólskim Morsom za zaproszenie i zorganizowanie dla nas wycieczki i przyjazną atmosferę. W szczególności dziękujemy Dorocie, która zaplanowała i zadbała o każdy szczegół naszej wyprawy. Jednogłośnie potwierdzamy, że: " Warmia i Podlasie - lubić da się!"

2015-04-24
Biskupiecki szpital w czołówce!!!

Szpital Powiatowy im. Jana Mikulicza w Biskupcu znalazł się na 3 prestiżowym miejscuwśród najlepszych szpitali powiatowych w kraju. Wyróżnienie dla biskupieckiego szpitala odebrał podczas ogólnopolskiej gali pn. "Portrety szpitali - mapy możliwości". dyrektor Marek Pietras. Ideą rankingu jest obiektywne zbadanie efektywności funkcjonowania szpitala, a następnie porównanie go z praktykami stosowanymi przez podmioty uznawane w tej dziedzinie za najlepsze. Podczas realizacji projektu badanych było kilkaset aspektów, a wypełnianie ankiet zajęło szpitalowi ponad miesiąc. "W tym roku w badaniu wzięło udział ponad 150 szpitali z całego kraju więc 3 miejsce naszego biskupieckiego szpitala jest powodem do ogromnej dumy. To dodatkowe potwierdzenie świetnej jakości świadczonych usług, sprawnego zarządzania tą jednostką. Rozmiar sukcesu świadczy także o dużym zaangażowaniu całego personelu Szpitala Powiatowego im. Jana Mikulicza w Biskupcu i wyszkoleniu całej kadry"- powiedział podczas spotkania Burmistrz Biskupca Kamil Kozłowski.

fot.

fot. fot.


2015-04-24


fot.


2015-04-24
I Seria Pucharu Polski Grudziądz 2015 - Marta Jaskulska pierwsza na czas, ze startu wspólnego najwyżej Dawid Burczak

Jazdą indywidualną na czas w miejscowości Warlubie koło Grudziądza zainaugurowana została kolejna edycja Pucharu Polski w kolarstwie szosowym. Znakomicie wypadła Marta Jaskulska z Warmii Biskupiec, która wygrała z dużą przewagą, potwierdzając prymat w grupie juniorek młodszych. Ze startu wspólnego najlepiej pojechał Dawid Burczak, który zajął 6 miejsce, Marta była 15, ale nie miała takiego wsparcia jak przeciwniczki. 

fot.


W jeĽdzie na czas nieĽle spisała się Maria Kamieniecka z MSR Mrągowo zajmując 13 miejsce. Dzielnie poczynali sobie juniorzy młodsi. Dawid Burczak (Warmia) w gronie ponad 100 kolarzy był siódmy, a na 14 miejscu sklasyfikowano Michała Nalepę (MSR Mrągowo).
W niedzielnym wyścigu ze startu wspólnego oprócz wymienionych kolarzy Warmii Biskupiec: Moniki Jaskulskiej i Dawida Burczaka, w czolowej "20" zmieścili się Michał Nalepa z Mrągowa i Pawel Kostrubski z Warmii. Jego koleżanka Klaudia Kmkiołek w klasyfikacji juniorek była dziesiąta.
Trzeci zawodnik Warmii Dawid Burczak w wyścigu juniorów młodszych zajął piąte miejsce.
Jazda na czas

Juniorki młodsze (10km)

1. JASKULSKA Marta LKK WARMIA BISKUPIEC 15:53,60
2. SZYSZKA Julia ALKS STAL OCETIX IGLOTEX Grudziądz + 00:23,39
3. POLAK Wiktoria KTK Kalisz + 00:29,36
4. TOPOLSKA Karina JF DUET GOLENIÓW BCM NOWATEX + 00:38,22
5. TRZEBIŃSKA Aleksandra UKS KO¬MINIANKA KoĽminek + 00:53,66
6. CIARKOWSKA Dominika ALKS STAL OCETIX IGLOTEX Grudziądz +00:53,77
-----------------------------------------------------------------
13.KAMIENIECKA Maria MSR Mrągowo + 01:17,96


Juniorzy młodsi (10 km)

1. PAPIERSKI Damian UKS KO¬MINIANKA KoĽminek 14:25,63
2. MACIEJUK Filip KS POGOŃ MOSTOSTAL Puławy + 00:10,82
3. RYCHTER Wiktor UKS KO¬MINIANKA KoĽminek + 00:15,12
4. KOSTAŃSKI Mateusz KLTC Konin + 00:15,63
5. ¦MIESZEK Jakub KK TARNOVIA Tarnowo Podgórne + 00:20,72
6. BYSTRZYCKI Wojciech UKS JEDYNKA LIMARO Kórnik + 00:26,82
-----------------------------------------------------------
7. BURCZAK Dawid LKK WARMIA Biskupiec + 00:29,27
14. NALEPA Michał MSR Mrągowo + 00:39,95
70. ŁYSAK Dawid LKK WARMIA Biskupiec + 01:38,39
78. PRZYBYLSKI Dawid WMKS Olsztyn + 01:43,33
80. CHODAŃ Maciej LKK WARMIA Biskupiec + 01:43,40
81. DUNAJ Piotr WMKS Olsztyn + 01:45,64


Wyścig ze startu wspólnego
Juniorki młodsze

1. SEREMAK Patrycja JF DUET GOLENIÓW BCM NOWATEX 01:54:50
2. BIELAWSKA Klaudia UKS KO¬MINIANKA KoĽminek
3. WO¬NIAK Aleksandra KK TRAMWAJARZ ŁódĽ
4. BRZOZOWSKA Marta UKS COPERNICUS-SMS Toruń
5. TOPOLSKA Karina JF DUET GOLENIÓW BCM NOWATEX
6. KARDAS Anna ALKS STAL OCETIX IGLOTEX Grudziądz
-------------------------------------------------
15. JASKULSKA Marta LKK WARMIA Biskupiec
40. KAMIENIECKA Maria MSR Mrągowo


Juniorzy młodsi (dyastans 69.3 km)

1. KWIATKOWSKI Maciej UKS COPERNICUS-SMS Toruń 01:54:20
2. MACIEJUK Filip KS POGOŃ MOSTOSTAL Puławy
3. KONIECZNY Mikołaj KKS Gostyń
4. KORDUS Kamil KKS Gostyń
5. MICHALSKI Łukasz UKS MOTO AGBUD JELCZ Laskowice
6. BURCZAK Dawid LKK WARMIA Biskupiec
.............................................
19. NALEPA Michał MSR Mrągowo
37. ŁYSAK Dawid LKK WARMIA Biskupiec
39. PRZYBYLSKI Dawid WMKS Olsztyn
95. DUNAJ Piotr WMKS Olsztyn
117. SMOLIŃSKI Filip Olsztyński Klub Kolarski


Juniorzy (dystans 106 km)

1. CZUBAK Dawid KTK Kalisz 02:46:48
2. KRAWCZYK Szymon KTK Kalisz
3. PĘKALA Piotr KS POGOŃ MOSTOSTAL Puławy
4. GIERACKI Dawid KS ¦LĘŻA Sobótka
5. 1DEJA Filip KS POGOŃ MOSTOSTAL Puławy
6. BRZOZOWSKI Adrian UKS COPERNICUS-SMS Toruń
.................................
20. KOSTRUBSKI Paweł LKK WARMIA Biskupiec
40. CHUDEK Dawid WMKS Olsztyn


Juniorki

1. * SKALNIAK Agnieszka TKK PACIFIC NESTLE FITNESS CYCLING
2. * SKUBAJA Zuzanna TKK PACIFIC NESTLE FITNESS CYCLING
3. * PIKULIK Wiktoria BCM NOWATEX ZIEMIA DARŁOWSKA
4. * HUMELT Weronika UKS MRÓZ JEDYNKA Kórnik
5. * DˇBROWSKA Patrycja ALKS STAL OCETIX IGLOTEX Grudziądz
6. * LACH Marta UKS SOKÓŁ Kęty
7. * KACZMARCZYK Karolina ALKS STAL OCETIX IGLOTEX Grudziądz
8. * SZKLANNY Joanna UKS GIMNAZJUM TWOJA MERIDA
9. * SOCHA Katarzyna KLKS "Azalia" Brzóza Królewska
10. * KMIOŁEK Klaudia LKK WARMIA BiskupiecĽródło: http://www.wama-sport.pl2015-04-24
Przyjaciele z Bramsche w gminie Biskupiec

W dniach 17-22 kwietnia gościliśmy w gminie Biskupiec grupę niemieckich ekspertów. Wizyta studyjna była możliwa dzięki realizacji projektu z komponentem ponadnarodowym pn. "Razem do celu". Mimo, że była to już ostatnia zaplanowana wizyta w ramach projektu miała ona bardzo intensywny przebieg. Spotykaliśmy się już tradycyjnie na spotkaniach roboczych oraz na konferencji, a także odwiedziliśmy Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości, Centrum Innowacji i Transferu Technologii UWM oraz siedzibę Ochotniczego Hufca Pracy w Olsztynie. Wszystko to by poznać lepiej różne systemy wspierania rozwoju przedsiębiorczości i pomocy młodym ludziom na rynku pracy. Ciekawym punktem programu okazała się wizyta w Zakładzie Doświadczalnym Biskupiec Sp. z o. o. oraz w Zakładach Mięsnych WARMIA. Wizyty w tych dwóch dobrze prosperujących zakładach pracy miały na celu zapoznanie się z realiami pracy w Polsce. Delegacja niemiecka podczas wizyty spotkała się także z mieszkańcami Rzecka, którzy zorganizowali moc rozrywek oraz pokazali jak sprawnie funkcjonuje na wsi Forum Kobiet. Podziwialiśmy prace dzieci i kobiet skupionych wokół forum, spróbowaliśmy przygotowanych pyszności oraz zażyliśmy przejażdżki samochodami terenowymi. Wszystko to by zintegrować naszych gości z mieszkańcami gminy Biskupiec. Celem nadrzędnym wszystkich wizyt odbywających się w ramach projektu jest wymiana doświadczeń i dobrych praktyk oraz stworzenie pilotażowego programu pośrednictwa pracy i wypracowanie polsko-niemieckiego modelu współpracy

fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot.


2015-04-23


 Dziś (23.04.2015 r.) w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Biskupcu odbyło się oficjalne podpisanie porozumienia mającego na celu podejmowanie wspólnych działań na rzecz młodzieży oraz ich koordynację na rynku pracy w gminie Biskupiec.
  Porozumienie zostało zawarte między Gminą Biskupiec, Ochotniczym Hufcem Pracy, Powiatowym Urzędem Pracy Filia w Biskupcu oraz Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej i ma ono służyć podejmowaniu i wspieraniu inicjatyw służących przeciwdziałaniu marginalizacji i wykluczeniu społecznemu młodzieży, promocji zatrudnienia, łagodzeniu skutków bezrobocia i aktywizacji zawodowej młodzieży oraz przygotowaniu młodzieży do aktywnego zachowania na rynku pracy.
Inicjatywa jest odpowiedzią na stale powiększające się potrzeby młodego społeczeństwa- powiedział na spotkaniu Burmistrz Biskupca Kamil Kozłowski-a dziś zawarte porozumienie ma służyć potwierdzeniu bardzo dobrze funkcjonującej współpracy pomiędzy partnerami. Cieszę się niezmiernie, że właśnie Biskupiec jest promotorem takich działań, działań na rzecz młodych mieszkańców.


fot. fot. fot. fot.


2015-04-23
Wspomnień czar...

Zwykle trzynastego dnia miesiąca, niezależnie od pogody tej za oknami, spotykają się o trzynastej byli pracownicy Szkoły Podstawowej nr 2 w Biskupcu. Niegdyś pracowali z dziećmi i młodzieżą. Uczyli i wychowywali. Dzisiaj jedni od kilku, inni od wielu, wielu lat są emerytami.
Grupa kilkunastu młodych duchem osób czuje potrzebę bycia razem. Jej działania są spontaniczne zarówno w doborze miejsca spotkań, wyborze koloru herbaty, dnia z karty, a przede wszystkim smaku domowych wypieków.
Miejscem szczególnie nam bliskim jest nasza "Dwójeczka". Zapukaliśmy do jej drzwi z nadzieją, że nas jeszcze pamięta, że przygarnie po latach. Radość nasza była wielka, kiedy Dyrekcja placówki wyraziła zgodę na zorganizowanie spotkania w jej murach. Dziękujemy.
Przybyliśmy do szkoły trzynastego kwietnia 2015r. o godzinie trzynastej. Atmosferę tego niezwykłego spotkania w sali lekcyjnej na parterze podkreślał między innymi stół nakryty białym obrusem, a na nim dekoracje wykonane przez uczniów oraz zgromadzone na bocznych stolikach szkolne kroniki.
Zapach parzonej kawy i herbaty mieszał się z aromatem przepysznych ciast. W rozmowach ożywał miniony czas.
"Wspomnień czar, tamte dni choć na chwilę, w miejscu gdzie ja i ty sprzed wielu lat".
Miłym akcentem spotkania była obecność Dyrekcji szkoły. Dziękujemy Państwu za gościnę, życzliwość, miłe słowa. Byliśmy wśród swoich, u siebie. Jak zawsze.
Czas umilał wszystkim graniem i śpiewaniem zaprzyjaĽniony trzyosobowy zespół "Ojdana".
Kwietniowe spotkanie dobiegło końca. Przed nami kolejne. Wierzymy, że równie udane.

Ala i Marian


fot. fot. fot.


2015-04-23
Najlepsi z najlepszych w ¦więtajnie

W dniu 17.04.2015r. w ¦więtajnie odbył się Finał Mistrzostw Województwa Warmińsko -Mazurskiego w Indywidualnych Biegach Przełajowych Dziewcząt i Chłopców. W zawodach wzięła udział reprezentacja Biskupca w składzie Aleksandra Król, Alicja Figura oraz Aleksandra Orłowska ze Szkoły Podstawowej nr 2. Dziewczęta wystąpiły w kategorii 2002-2003. Miło jest nam poinformować, że Aleksandra Król zdobyła srebrny medal na dystansie 800m minimalnie ustępując tylko zawodniczce z SP 4 w Giżycku - Martynie Buka. Bardzo dobrze pobiegła także Ala Figura, która zajęła jakże pechowe miejsce dla sportowca - IV. Na starcie w tej kategorii wiekowej stanęło ponad 100 zawodniczek. Jest to duży sukces dziewcząt, które po raz kolejny udowodniły, że w województwie należą do najlepszych biegaczek w tej kategorii wiekowej.


fot. fot. fot. fot.


2015-04-23
Dominatorki z SP 2 Biskupiec

 Aleksandra Król i Alicja Figura wraz z opiekunem p. Andrzejem Garbino wyjechały na Ogólnopolskie Biegi Przełajowe - XXIX Kross Henryka Szordykowskiego - Iłowo-Osada. Przy niesprzyjającej pogodzie ( śnieg z deszczem, grad) dziewczęta pobiegły tym razem na dystansie 600 m. Bieg zdominowała Aleksandra Król SP 2 Biskupiec, która zdecydowanie wygrała. II miejsce zajęła zawodniczka z Lubawy, III miejsce należało do Alicji Figury SP 2 Biskupiec. Gratulacje dla dziewcząt, które pokazują, że ciężka pracą można w sporcie i nie tylko osiągać sukcesy.
fot. fot.


2015-04-22


fot.


2015-04-22


fot.


2015-04-21
RODZINNY HAPENING SPORTOWY


fot.


2015-04-17
Festiwal Cittaslow 2015 w Gołdapi - prezentacja Polskiej Krajowej Sieci Miast Cittaslow

fot.Już 9 maja na Warmii i Mazurach odbędzie się szósta edycja Festiwalu Cittaslow. Po Reszlu, Lidzbarku Warmińskim, Nowym Mieście Lubawskim, Olsztynku i Rynie, gospodarzem tego wydarzenia będzie Gołdap.
To urokliwe miasteczko powiększyło polską sieć Cittaslow w 2013 roku.
Festiwal Cittaslow jest doskonałą okazją do zaprezentowania rosnącego z roku na rok potencjału Polskiej Krajowej Sieci Miast Cittaslow, która zrzesza piętnaście miejscowości z terenu Województwa Warmińsko-Mazurskiego: Barczewo, Bartoszyce, Biskupiec, Bisztynek, Dobre Miasto, Gołdap, Górowo Iławeckie, Lidzbark Warmiński, Lubawę, Nidzicę, Nowe Miasto Lubawskie, Olsztynek, Pasym, Reszel i Ryn oraz cztery spoza województwa warmińsko-mazurskiego: Murowaną Goślinę z Wielkopolski, Kalety z województwa śląskiego, Rejowiec Fabryczny z lubelskiego, Nowy Dwór Gdański z pomorskiego. Podczas Festiwalu zaprezentują się też zaawansowane w procedurze certyfikacji miasta pretendujące: Prudnik z opolskiego oraz Lidzbark (nad Welem), Orneta i Działdowo z Warmii i Mazur.
Bogaty program przewiduje m.in. kiermasz wyrobów rzemieślniczych i występy zespołów muzycznych z miasteczek członkowskich Cittaslow, kiermasz żywności naturalnej i tradycyjnej, turniej miast Cittaslow, konkursy z nagrodami, koncert zespołu "Indios Bravos" i inne atrakcje. Mieszkańcy Gołdapi oraz zaproszeni goście będą mieli okazję skorzystać z bezpłatnej degustacji potraw, przygotowanej specjalnie na tę okazję przez restauratorów - członków sieci Dziedzictwo Kulinarne Warmia Mazury Powiśle.
Ważną częścią Festiwalu będzie zaplanowana na sobotę konferencja dotycząca rozwoju idei Cittaslow pt. "Cittaslow szansą przyszłych pokoleń". Do udziału w niej zaproszeni zostali przedstawiciele władz i Komitetu Naukowego Międzynarodowego Stowarzyszenia Cittaslow. Swoją obecność potwierdzili przedstawiciele ścisłego Zarządu Stowarzyszenia, m. in. pierwszy Wiceprzewodniczący Międzynarodowego Stowarzyszenia Pan Arnoud Rodenburg, Burmistrz Midden-Delfland w Holandii, Pan Pier Giorgio Oliveti - Sekretarz Generalny, Pan Gian Luca Marconi, były Przewodniczący Stowarzyszenia w poprzedniej kadencji, obecnie Ambasador Cittaslow, burmistrz Castelnovo ne' Monti (Włochy), Pani Sabine Storme, Ambasadorka Cittaslow, odpowiedzialna za Convivium Slow Food i sieć Cittaslow w Belgii, Prof. dr hab. Krzysztof Skalski, członek Międzynarodowego Komitetu Naukowego Cittaslow.
Festiwal Cittaslow organizowany jest w ramach projektu  "Cittaslow - sieć miast Warmii Mazur i Powiśla stawiających na dobrą jakość życia" ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.
Organizatorem Festiwalu jest Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego, członek wspierający Międzynarodowego Stowarzyszenia Cittaslow.
Bieżące informacje na w www.cittaslowpolska.pl

fot. fot.


2015-04-17
Niezwykła lekcja historii w SP3

Dnia 15 kwietnia w SP3 gościło Bractwo Rycerskie KERIN, które przedstawiło uczniom klas 4-6 niezwykłą lekcję historii na temat Mieszka I i Wikingów. Uczniowie z ogromnym zainteresowaniem wysłuchali dziejów dawnych Słowian, ich wierzeń i obyczajów.
Dzieci obejrzały także scenę zaślubin Mieszka i Dobrawy oraz chrzest Polski, będący początkiem naszej państwowości. Uczniowie poznali również uzbrojenie Słowian i Wikingów, odgrywali różnorodne role, mieli niepowtarzalną okazję włożenia zbroi, strojów historycznych oraz zapoznania się z orężem danej epoki. Taka żywa lekcja historii umożliwiła efektywne przekazanie wiedzy historycznej poprzez ciekawą i humorystyczną opowieść.
fot. fot. fot.


2015-04-17
GEOCERTFIKAT - kolejne, wielkie wyróżnienie dla Szkoły Podstawowej nr 3 im. Orła Białego w

15 kwietnia 2015 r. w Zespole Szkół w Kurzętniku odbyła się wojewódzka konferencja podsumowująca działania geologiczne w placówkach oświatowych woj. warmińsko-mazurskiego. "Trójkę" reprezentowali wicedyrektor Barbara Leonik i nauczyciel przyrody Bernard Czerwiński, na ręce których wręczone zostały: certyfikat, statuetka oraz kolekcja minerałów. Serdecznie gratulujemy!!!
GEOCERTYFIKAT to wojewódzki tytuł nadawany placówkom oświatowym, które w swoich działaniach edukacyjnych i wychowawczych wyróżniają się podejmowaniem zagadnień georóżnorodności otoczenia. Szczególną rolę w otrzymaniu GEOCERTYFIKATU miały wszelkie inicjatywy ukazujące geologiczne i antropogeniczne elementy przyrody nieożywionej, a także ślady dziedzictwa kulturowego najbliższej okolicy, gminy, regionu. W naszej szkole w ramach zajęć pozalekcyjnych tworzymy lapidarium geologiczne, braliśmy udział w konkursie Głazy.ginący element krajobrazu Warmii i Mazur, inwentaryzowaliśmy geostanowiska, oraz braliśmy udział w warsztatach z gliną. Dla naszych uczniów były to nowe, ciekawe doświadczenia i wyzwania. Udało się! Jest to pierwsze tego typu wyróżnienie w naszej Gminie! Dziękuję uczniom, nauczycielom, rodzicom i wszystkim osobom, które pomagały w realizacji tego projektu.


fot.


2015-04-17
Sukces uczennic ze Szkoły Podstawowej nr 3 w eliminacjach miejsko-gminnych Konkursu Recytatorskiego

 14 kwietnia 2015 r. w Biskupieckim Domu Kultury odbyły się eliminacje miejsko- gminne Konkursu Recytatorskiego dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Uczennice z SP3 ,Gabriela WoĽniak i Kinga Kacprzycka z klasy IV a, otrzymały wyróżnienia w swojej grupie wiekowej i będą reprezentować naszą szkołę w eliminacjach rejonowych Konkursu Recytatorskiego.

 Dziewczętom życzymy dalszych sukcesów.


2015-04-14
MISTERIUM WIELKOPOSTNE W STANCLEWIE

fot. fot.
fot. fot.


fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot.


2015-04-13
Biuletyn Informacyjny Urzędu Miejskiego w Biskupcu
2015-04-13
Kolejna edycja Konkursu Agro-eko-Turystycznego Zielone Lato.

To jeden z najstarszych i najbardziej popularnych w naszym województwie konkursów, w którym o miano najlepszych z najlepszych rywalizują ze sobą obiekty agroturystyczne.

Celem, jaki rokrocznie stawiają przed sobą jego organizatorzy, tj. Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doradztwa Rolniczego, jest wyłonienie najlepszych gospodarstw agroturystycznych na terenie naszego województwa. Zielone Lato to również popularyzacja przedsiębiorczości oraz idei współpracy na warmińsko-mazurskiej wsi oraz promocja turystyki na obszarach wiejskich.

W 2015 konkurs organizowany będzie w trzech kategoriach:
  • Gospodarstwa gościnne - wypoczynek u rolnika,
  • Gospodarstwa gościnne - wypoczynek na wsi,
  • Zagrody edukacyjne Warmii i Mazur.

Na zgłoszenia zainteresowanych udziałem w konkursie właścicieli obiektów, czekamy do 20 kwietnia 2015r. Laureatów poznamy w maju 2015r.
Bliższych informacji udziela Departament Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego, tel. 089 521 69 07.
2015-04-13


fot.

Zorganizowano z okazji Biskupieckiego Dnia Teatru.
Po spektaklu Towarzystwo Kultury Teatralnej zaprasza na spotkanie z aktorami.


2015-04-13


fot. fot. fot.


2015-04-13
Dalsze sukcesy uczniów Gimnazjum nr 1 im.M.Kopernika w Biskupcu

 27.03.2015 r. w Dobrym Mieście odył się Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego "Gimnazjada 2015" w ramach ogólnokrajowej akcji "Macmillan Lower Secondary School Tournament". Gimnazjum nr 1 im. M.Kopernika w Biskupcu reprezentowało dwoje uczniów - Karolina Duda i Michał Kułak. Po godzinnej pracy - wymagającej wysokiej wiedzy i umiejętności językowych oraz pełnym napięcia oczekiwaniu na wyniki - przyszedł czas na werdykt. Karolina Duda, uczennica klasy I b, zajęła pierwsze miejsce, a Michał Kułak stanął tuż za podium, na czwartej pozycji. Oboje uczniów przygotował Piotr Kułak, nauczyciel języka angielskiego. Serdzecznie gratulujemy.


fot.
fot. fot.


2015-04-13
Zakończenie City Trail w Olsztynie

 W dniu 1.04.2015r. w Centrum Szkoleniowo - Konferencyjnym Uniwersytetu Warmińsko - Mazurskiego w Olsztynie odbyła się Gala City Trail i City Trail Junior, w którym uczestniczyły dziewczęta z SP2 w Biskupcu. Miło jest nam poinformować, że w ostatnim szóstym już biegu, który odbył się 21.03, drużyna z SP 2 w Biskupcu w składzie Ala Figura, Ola Król i Ola Orłowska znów pokazała klasę. Bieg wygrała Ala Figura, która tym samym wskoczyła na podium zajmując III miejsce w klasyfikacji generalnej City Trail Junior w kategorii D3 rocznik 2001-2002. W ostatnim biegu II miejsce zajęła Ola Król a VII miejsce wybiegała Ola Orłowska. O trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej była zacięta walka, ponieważ trójka dziewcząt Ala Figura, Ola Król (obie SP2 Biskupiec) oraz Maja Lemanowicz (AZS UWM Olsztyn) miały taką sama liczbę punktów. O III miejscu zadecydował najlepszy wynik z sześciu startów. Gratulacje dla dziewcząt i ich opiekuna - p. Andrzeja Garbino.


fot. fot.


2015-04-13
Konkurs plastyczny "Ozdoba Wielkanocna"


Jak co roku w Biskupieckim Domu Kultury został zorganizowany konkurs plastyczny "Ozdoba Wielkanocna". Myślą przewodnią konkursu było zaprezentowanie twórczości dzieci w wieku przedszkolnym, szkolnym oraz gimnazjalnym. Konkurs był kierowany nie tylko do uczniów szkół ale również Placówek Pozaszkolnych (Ośrodek Dziennego Pobytu, ¦wietlice Wiejskie z Gminy Biskupiec). Na konkurs wpłynęło 150 prac, z 11 placówek przedszkolnych, szkolnych oraz specjalnych. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni i obdarowani słodkim upominkiem. Poziom wykonywanych prac był bardzo wysoki. Prace wyróżniały się oryginalnością oraz pomysłowością. Wszystkie prace zostały wyeksponowane na Wielkanocnych drzewkach, wystawionych na holu Biskupieckiego Domu Kultury.

fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot.
2015-04-09
Wygrajmy razem plac zabaw NIVEA!

Miasto BISKUPIEC przystąpiło do konkursu w ramach akcji "Podwórko Nivea", w którym nagrodą jest ufundowanie i wybudowanie przez firmę NIVEA Polska "Rodzinnego miejsca zabaw". Zgłoszona przez BISKUPIEC lokalizacja to PLAC ZABAW przy ul. Poznańskiej 3. W tegorocznej edycji akcji "Podwórko Nivea" firma zamierza wybudować 40 rodzinnych placów zabaw na terenie całej Polski. O tym, czy Biskupiec znajdzie się w gronie laureatów konkursu, zadecyduje wynik głosowania internetowego, które rozpoczyna się już 1 kwietnia. Głosowanie odbędzie się za pośrednictwem strony www.nivea.pl i będzie składało się z dwóch etapów:
. etap I rozpocznie się 1 kwietnia i potrwa do 30 kwietnia br. do godziny 23:59:59. Na jego podstawie wyłonionych zostanie 20 zwycięskich lokalizacji spośród wszystkich biorących udział w konkursie;
. etap II rozpocznie się 1 maja i potrwa do 31 maja br. do godziny 23:59:59. Na jego podstawie wyłonionych zostanie 20 kolejnych zwycięskich lokalizacji.
Łącznie wybranych zostanie 40 lokalizacji, w których powstaną "Rodzinne miejsca zabaw" NIVEA.
Głosujmy codziennie i wygrajmy wspólnie dla BISKUPCA
Rodzinne Miejsce Zabaw!
Każdego dnia można oddać jeden głos!
bezpośredni link do głosowania:
www.nivea.pl/Porady/ext/pl-PL/podworko?dpl=deeplink-podworko


fot.


2015-04-09
RELACJA Z REALIZACJI PROJEKTU "Etyka nie tylko dla smyka" W SP CZERWONKA.

W Szkole Podstawowej w Czerwonce w tym roku szkolnym 2014/15 klasy I-III realizują program pilotażowy "Etyka nie tylko dla smyka". Partnerami projektu są : ORE Ośrodek Rozwoju Edukacji w Warszawie, CBA Centralne Biuro Antykorupcyjne, W-M ODN Warmińsko-mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli. Dla naszej szkoły jest to ogromne wyróżnienie, że zostaliśmy zakwalifikowani do 10 wyróżnionych szkół z województwa warmińsko-mazurskiego, które ubiegają się o miano ETYCZNEJ SZKOŁY. Honorowy patronat nad projektem objął prezydent RP. Program ma na celu przybliżenie dzieciom młodszym wartości etycznych ważnych w życiu, oraz wychowywanie człowieka w zgodzie z samym sobą i innymi. Program jest spójny z podstawą programową, a scenariusze zawarte w programie wzbogacają i uatrakcyjniają lekcje z uczniami. Wszystkie działania podjęte w ramach realizacji projektu w szkole są przedstawione na stronie internetowej szkoły www.zsczerwonka.edupage.org


Pełna treść informacji (pdf)


fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot.


2015-04-08
Tablety w Bibliotece Miejskiej

Z projektu "Tablety w twojej bibliotece" ogłoszonego przez FRSI (Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego), do którego Miejska Biblioteka Publiczna przystąpiła w styczniu, otrzymaliśmy pięć iPadów. Tablet Masterem jest p. Alicja Kosewska-Terech, która prowadzi zajęcia z grupami przedszkolnymi i szkolnymi. Podczas zajęć w bibliotece najmłodsi uczestnicy świetnie radzą sobie z aplikacją Drawing Desk, tworząc piękne ilustracje na ekranie iPada Air. Dzieci z biskupieckich szkół, zabierane są w podróż kosmiczną po Układzie Słonecznym za pomocą aplikacji Space Journey. Mogą ponadto zobaczyć w trójwymiarze satelity, łaziki, teleskopy, wykorzystując aplikację Spacekraft 3D oraz zobaczyć aktualne położenie ciał niebieskich, kierując tablety w stronę nieba z aktywną aplikacją Starglobe. To dopiero początek przygody z iPadami! Wkrótce rozpoczniemy szkolenia dla dorosłych i seniorów z zakresu obsługi tabletów, tworzenia filmów, korzystania z zasobów internetowych, korzystania z aplikacji opierających się na technologii rozszerzonej rzeczywistości.


fot. fot. fot. fot. fot. fot.


2015-04-01


fot.


2015-03-31
SUKCES OLIWII STĘPNIEWSKIEJ
ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 3 W BISKUPCU


16 marca 2015 roku w Gimnazjum Nr 1 im. Mikołaja Kopernika odbył się Otwarty Szkolny Konkurs Ortograficzny, któremu przyświecały następujące cele:
- propagowanie idei poprawnej pisowni,
- zastosowanie w praktyce poznanych zasad ortografii i interpunkcji,
- dbałość o czystość i piękno języka polskiego.
Do rywalizacji przystąpiło 17 uczniów ze szkół podstawowych.
Szkołę Podstawowa nr 3 reprezentowały dwie uczennice klasy VI B: Oliwia Stępniewska i Weronika Strzelec.
26 marca 2015 roku zostały ogłoszone wyniki- Oliwia Stępniewska zajęła I miejsce wśród uczniów szkół podstawowych.2015-03-31
WIELKI MOR¦WIN NA PLAŻY W SOPOCIE

 Biskupieckie Morsy angażują się w różne akcje charytatywne i ekologiczne. Tym razem przyłączyły się do ogólnopolskiej akcji organizowanej prze WWF od hasłem "Godzina dla morświna", mającej na celu zwrócenie uwagi na ginącą populację tych ssaków żyjących w Bałtyku.

 22 marca 2015 r. na plaży w pobliżu mola w Sopocie pojawiły się morsy z całej Polski. Największą grupę stanowiły Biskupieckie Morsy - 50 osób. Punktualnie o godz. 11.00 wszyscy ustawili się w kształcie ogromnego morświna - pomarańczową linię było widać z każdego miejsca na plaży, nawet z góry. Po krótkiej rozgrzewce poprowadzonej przez trenera Maćka wszyscy chętni weszli do Bałtyku zażyć morskiej kąpieli.

fot. fot. fot. fot. fot.


2015-03-30
Wizyta przedszkolaków

W piątek 20 marca do Urzędu Miejskiego przyszła grupa przedszkolaków z Niepublicznego Przedszkola Jacek i Agatka. Dzieci spotkały się z Panią Katarzyną Nowakowską -Zastępcą Burmistrza, która opowiedziała o swojej pracy i pracy urzędników. Dzieci zwiedziły także salę konferencyjną gdzie zasiadły w miejscach przeznaczonych dla Przewodniczącego i pozostałych Radnych oraz salę ślubów. Dodatkowo przedszkolaki przyniosły dla Pani burmistrz zbiór rysunków pod nazwą "Miasto oczami dzieci" zawierający najbardziej charakterystyczne obrazy naszego miasta.

fot. fot. fot. fot. fot.


2015-03-27


fot.


2015-03-30
Warsztaty Nakręcona Gmina w Biskupcu

W dniach 27-28 marca młodzi pasjonaci fotografii i filmu zdobywali i pogłębiali swoją wiedzę podczas warsztatów "Nakręcona gmina". Bezpłatne warsztaty dla dzieci i młodzieży z naszej gminy prowadził Michał Baranowski-montażysta, operator kamery, grafik komputerowy, fotograf i producent telewizyjny, który od kilkunastu lat współpracuje z ogólnopolskimi stacjami telewizyjnymi oraz Marek Mikielewicz-dziennikarz prasowy i telewizyjny, socjolog, reporter i prezenter TVP S.A. Uczestnicy mieli okazję sprawdzić się jako dĽwiękowcy, scenografowie, reżyserzy oraz montażyści. Zajęcia odbywały się z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu, oświetlenia i elementów charakteryzacji. Uczestnicy warsztatów już w niedzielę zaprezentowali swoim najbliższym efekty ich krótkiej aczkolwiek bardzo efektywnej pracy. Finalnym produktem działań warsztatowych będzie spot reklamowy z elementami techniki animacji komputerowej, gry aktorskiej oraz pracy dziennikarskiej, który weĽmie udział w ogólnopolskim konkursie i zostanie wyemitowany w TVP Info. Warsztaty odbywające się w naszym mieście miały na celu rozwijanie zainteresowań artystycznych, plastycznych, filmowych i multimedialnych wśród dzieci i młodzieży.

fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot.


2015-03-30
Biskupiecka noc sukcesów

27 marca odbyła się uroczysta Gala Sukcesy 2014. Po raz 19 Burmistrz Biskupca spotkał się z Mieszkańcami by uhonorować tych, którzy swoimi działaniami wyróżniają się na niwie społecznej. Mimo, że to kolejna edycja wprowadzono celem jej odświeżenia- kilka zmian mających na celu podniesienie rangi imprezy. Tradycyjnie wręczono statuetki w kategoriach nauka, kultura, sport i promocja, oraz nowej kategorii pn. krajobraz pełen możliwości-zmierzającej do wyróżnienia działań, które mają wpływ na estetyczny wizerunek miasta i gminy Biskupiec. Novum podczas Gali było wręczanie statuetek przez Pana Burmistrza i zaproszonych przez Niego Gości. W tym roku Pani Agnieszka Jaszczak-biskupczanka, architekt krajobrazu i agroturystyki wręczyła statuetki w kategorii krajobraz pełen możliwości najbliższej jej profesji, a w kategorii kultura uhonorowania osób dokonał Mariusz Bojarowicz-Prezes Zarządu Radia Olsztyn. Miłym akcentem uroczystości była wizyta Pana Marszałka Gustawa Marka Brzezina, który wyraził podziw dla biskupieckiej społeczności i wraz z Panem Kamilem Kozłowskim- Burmistrzem Biskupca wręczył statuetkę Osobowości Roku zaskoczonemu Panu Wiesławowi Borowskiemu. Poniżej prezentujemy listę laureatów Gali Sukcesy 2014.

W kategorii nauka wyróżnienie otrzymali: Karolina Janczara wraz z nauczycielem Panem Maciejem Szczyglak, Karolina Duda oraz Stefan Nosek wraz z nauczycielem Panią Grażyna Wojczuk. Brązowy Sukces odebrał Radosław Mojsa wraz z nauczycielem Panią Urszulą Radomską i Panią Elżbietą Rutkowską, Srebrny Sukces zdobyła Monika Chylak wraz z nauczycielem Panią Martą Szczyglak i Panią Elżbietą Cygarowską, a Złoty Sukces otrzymał Michał Król wraz z nauczycielem Panią Elżbietą Wierzbowską, Panią Katarzyną Ciemińską, Panią Martą Szczyglak i Panem Maciejem Szczyglak.

W kategorii kultura wyróżnienie otrzymali: Edyta Kumusińska wraz z opiekunem Panią Urszulą Radomską oraz Zespół teatralny DEBIUT w składzie: Anna Łokuciejewska, Szymon Ziętara, Ida Żabińska, Zuzanna Didjurgeit, Julia Duda, Piotr Janicki, Kacper Płoski, Oliwia Brzozowska, Głębocka Laura, Aleksandra Król, Magdalena Szal, Oliwia Kapuścińska, Alicja Figura, Maja Chodań - Lewandowska, Natalia Wójcicka, Piotr Wójcicki, Robert Maślankowski, Kornela Modzel, Joanna Turkot wraz z opiekunami Panią Grażyną Wojczuk i Panią Bożeną Pawłowską. Brązowy sukces odebrał zespół w składzie: Paulina Borzymowska, Aleksandra Król, Laura Głębocka, Aleksandra Łada i opiekun Pan Andrzej Garbino, Srebrny sukces zdobył Zespół Węgojska Strużka, a Złoty Sukces otrzymał Zbigniew Golon wraz z opiekunem Panią Ewa Różańska-Turonek

W kategorii sport wyróżnienie otrzymali: Dawid Burczak, Dawid Łysak, Maciej Chodań, Aleksandra Stańczak, Mateusz Pachucki, Klaudia Kmiołek, Paweł Kostrubski, Zespół w składzie: Jan Lechowid, Alan Chachuła, Aleksander Brunkal, Brunkal Oliwier, Mateusz Karol, Tomasz Redzik, Maciej Pokojski, Filip Wojciechowski, Michał Wójcik, Maciej Pokropinski, Maksymilian Rzaski wraz z trenerami: Panem Andrzejem Korkuć i Panem Wiesławem Ziemak, Drużyn w składzie: Zuzanna Witkowska, Natalia Jaśkiewicz, Anita Kostrubska, Wiktoria Zielińska, Katarzyna Rybkiewicz, Aleksandra Król,Alicja Figura, Aleksandra Orłowska, Julia Olencka, Kornelia Rosa i opiekun Pan Andrzej Garbino, Igor Włodarczyk Drużyna w składzie: Marceli Łukasiak, Jakub Kałędek, Aleksander Okuniewski, Igor Lendzion, Mateusz Bałdyga, Filip Rawa, Kacper Brunkal, Michał Woronowicz, Mateusz Karol, Michał Wójcik wraz z opiekunem Panią Jolantą Okuniewską. Brązowy sukces otrzymał Szymon Rekita, Srebrny Sukces zdobyła Drużyna w składzie: Oliwier Brunkal, Mateusz Karol, Jan Lechowid, Tomasz Redzik, Seweryn Strzelec, Filip Wojciechowski, Michał Wójcik wraz z opiekunem Panem Zbigniewem Zastryżnym, a Złoty Sukces odebrała Marta Jaskulska

W kategorii promocja wyróżnienie otrzymali: Nieformalna grupa młodzieży "Ogień w Szopie" w składzie: Adriana Długińska, Izabela Woszczyło, Magdalena Dramińska, Klaudia Cichowska, Dominika Walendziak, Estella Trapszo, Patrycja Serafin, Katarzyna Kraśniewska, Piotr Pijewski, Patryk Kneć, Mariusz Rygielski, Mikołaj Abramowicz wraz z opiekunem Panią Justyną Kalkowską, Pan Daniel Okuniewski Akademia Bramkarzy Goalkeeper Biskupiec Panowie Krzysztof Cieślak i Andrzej Kodym oraz Pani Justyna Kalkowska.

W kategorii krajobraz pełen możliwości wyróżnienie otrzymali: Spółdzielnia Mieszkaniowa Ozdoba. Pan Prezes Miron Trochimczyk, Sołectwo Najdymowo Sołtys Katarzyna Modlak, Starosta Olsztyński Małgorzaty Chyziak. Brązowy Sukces został przyznany Państwu Agnieszce i Bartoszowi Bukowskim, Srebrny sukces otrzymał Pan Prezes Zarządu Biwar Sp. z o. o. Antoni ¦wiokło, a Srebrny Sukces zdobyli Panowie Piotr Pachucki i Szczepan Kawiecki.
fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot.


2015-03-27


fot.


2015-03-26
Najnowsze wydanie Naszego Olsztyniaka2015-03-26


fot.


2015-03-23


fot.


2015-03-23


fot.


2015-03-23
Macmillan Primary School Tournament w SP 2

 Dnia 23 marca 2015 r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Biskupcu odbył się III Powiatowy Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego Macmillan Primary School Tournament. Tak jak w ubiegłych latach, konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Partnerem konkursu było Wydawnictwo Macmillan Polska.

 Uczniowie klas 4 - 6 rozwiązywali testy przygotowane przez specjalistów języka angielskiego współpracujących z Wydawnictwem Macmillan. Poziom konkursu był bardzo wysoki, a wszyscy uczestnicy musieli wykazać się znajomością materiału na poziomie rozszerzonym. O zajętym miejscu decydowały niewielkie różnice w ilości zdobytych punktów. W ostatecznej klasyfikacji wyniki przedstawiają się następująco:

I miejsce - Aleksandra Saganowska, SP 2 Biskupiec, opiekun: p. Marta Pawłowska

II miejsce - Patryk Rebajn, SP Tuławki, opiekun: p. Grażyna Kalwasińska

III miejsce - Hubert Więcławik, NSP w Lamkowie, opiekun: p. Teresa Iwanowicz

Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody i upominki ufundowane przez patrona konkursu.

fot. fot. fot.


2015-03-23
Pierwszy Dzień Wiosny

 Pierwszy Dzień Wiosny w nietypowy sposób świętowali w piątek uczniowie i przedszkolaki z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Biskupcu. Tu tematem przewodnim była odpowiedĽ na egzystencjalne pytanie: co było pierwsze jajko czy kura? Dzieci wraz z rodzicami przygotowały barwne i atrakcyjne stroje budzące podziw zebranych oraz gości, a występy dzieci, rodziców i nauczycieli skupione wokół tematyki odpowiedzi na postawione pytanie budziły salwy oklasków. Odbył się także konkurs w którego jury zasiedli: Kamil Kozłowski Burmistrz Biskupca, Katarzyna Nowakowska Zastępca Burmistrza, Elżbieta Kaczmarczyk Skarbnik Gminy, Anna Ciepielak Dyrektor Biura Poselskiego oraz Gospodarz wydarzenia Janusz Szczawiński Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Biskupcu.

fot. fot. fot. fot.


2015-03-23
JAJECZNY POKAZ MODY W SP 2-szkolna relacja

 W piątek 20 marca 2015 roku w naszej szkole odbył się Jajeczny Pokaz Mody połączony z Dniem Wiosny i ¦więtami Wielkanocnymi - czyli jajko niespodzianka!!! Zrealizowany był on w formie konkursu dla klas. Oceniano kreatywność prac, staranność wykonania, walory artystyczne prezentowanych projektów. Swoje stroje prezentowali uczniowie klas 0-VI. Wszystkie kreacje zostały wykonane z różnorodnych materiałów. Poziom prezentowanych przez dzieci strojów był bardzo wysoki. Modele wykazali się niebywałą kreatywnością. Artyści stworzyli unikatowe przebrania jaj i kurczaków, zachwycając i niekiedy zaskakując swoją inwencją. Obejrzeliśmy połączenie mody z ekologią oraz dużą dawką humoru.
Uczniowie naszej szkoły twórczo skorzystali z własnej wyobraĽni. Modele i modelki prezentowali się wspaniale, ich projekty były niezwykle pomysłowe i ciekawe, a niektóre bardzo zabawne! Gratulacje dla klas, które zostały najwyżej ocenione przez komisję konkursową!!!
A były to: klasa III a , III d, VI b i VI c.
Zwieńczeniem całego konkursu był fenomenalny występ nauczycieli we współczesnej wersji "Rzepki" ,który zdobył uznanie wśród widzów. Owacjom nie było końca!!!! Jak na prawdziwy pokaz przystało, nie zabrakło fotoreporterów, dziennikarzy i sponsorów.
Szkolnego Pokazu Mody nie udałoby się zrealizować z takim rozmachem bez wsparcia i zaangażowania wielu osób. Składamy serdeczne podziękowania:

- Burmistrzowi Biskupca - Panu Kamilowi Kozłowskiemu
- Z-cy burmistrza - Pani Katarzynie Nowakowskiej
- Skarbnikowi Gminy - Pani Elżbiecie Kaczmarczyk
- Pani Dyrektor Annie Ciepielak z biura poselskiego Pani Urszuli Pasławskiej
- Członkowi Zarządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego- Pani Sylwii Jaskulskiej
- Dyrektorowi Zespołu Szkolno - Przedszkolnego - Panu Januszowi Szczawińskiemu
- Z-cy Dyrektora Zespołu Szkolno -Przedszkolnego- Pani Agnieszce Łokuciejewskiej
- Radzie Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 2 w Biskupcu
- Wszystkim modelkom i modelom, zarówno tym młodszym, jak i nieco starszym, za odwagę, dystans do samego siebie i młodzieżowy luz;
- wszystkim uczniom, wychowawcom, nauczycielom i pracownikom SP2 oraz rodzicom za wyrozumiałość i wsparcie,
- Pani Jolancie Kowalskiej, Ewie Andrzejewskiej i Panu Andrzejowi Garbino za zaangażowanie, konkretną pomoc i sugestie w realizacji imprezy..

fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot.


2015-03-23
Razem możemy więcej

Każdy z Was może przyczynić się do odnowienia istniejącej w Parku Miejskim ścianki do nauki gry w tenis. Wystarczy tylko codziennie kliknąć GŁOSUJĘ na stronie http://spolecznik20.pl/spoldzielnia-pomyslow/111. Biskupiec bowiem zgłosił swój projekt do II edycji konkursu Spółdzielnia Pomysłów i walczy o 10 000 zł na jego realizację. Planuje się w miejsce istniejącej płyty utworzyć ściankę wspinaczkową i treningową. Wszystkiemu mają patronować ślimaki-symbole sieci miast dobrego życia Cittaslow, które zostaną narysowane nad uchwytami służącymi do wspinaczki, wizualnie sprawiając wrażenie spaceru.
Razem możemy więcej. Jest już nas dużo, ale może być jeszcze więcej.

Poniżej poglądowa fotka oraz instrukcja jak głosować.

fot. fot.


2015-03-20
Dzień Wiosny

 Dziś z okazji Pierwszego Dnia Wiosny Przedszkolaki z "Jacka i Agatki" odwiedziły Burmistrza Biskupca i wręczyły mu petycję, którą odczytała Julka. Dziewczynka donośnym głosem wyraziła prośbę wszystkich dzieci, które przyszły wraz z opiekunami pod Urząd Miejski. Przedszkolaki chcą by na terenie ich placu zabaw rosły drzewka, bo jak twierdzą jest im bez nich smutno. Pan Burmistrz złożył deklarację nasadzenia zieleni na terenie przedszkola, bo jak powiedział "Dzieciom się nie odmawia". Na zakończenie tego przemiłego spotkania budzącego zainteresowanie przechodniów dzieci wraz z włodarzami miasta wypuściły w niebo kolorowe baloniki.

fot. fot. fot. fot. fot. fot.


2015-03-20


fot.


2015-03-20
VI Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół w Kobułtach

 Dyrektor, pracownicy oraz uczniowie Zespołu Szkół w Kobułtach zapraszają wszystkich chętnych do wzięcia udziału w VI Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół w Kobułtach.
 W tym roku już po raz szósty zapraszamy do naszej szkoły miłośników tej popularnej dyscypliny sportowej. Oprócz zmagań czysto sportowych, podczas trwania imprezy zorganizowany zostanie pokaz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej przez członków Ochotniczej Straży Pożarnej w Kobułtach.
 Rozgrywki odbędą się 28.03.2015 r. o godz. 10.00 .
Informacje dotyczące turnieju znajdują się w regulaminie zawodów . Można je też uzyskać pod numerem telefonu 897161424 oraz na stronie internetowej szkoły.

fot.


2015-03-20
Artyści Gimnazjum nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Biskupcu - szkoła nie tylko nauką stoi...

 13 marca 2015 r. w Miejskim Domu Kultury w Olsztynku odbył się Festiwal Piosenki i Poezji im. Jacka Kaczmarskiego pod hasłem - "Pamiętajcie Wy o mnie, co sił! Co sił" To ósma edycja konkursu, ale pierwsza o zasięgu ogólnopolskim. Organizatorem przeglądu artystycznego było olsztyneckie Liceum Ogólnokształcące przy Zespole Szkół im. K.C. Mrongowiusza. Imprezę objęli patronatem: Minister Edukacji Narodowej, Starosta Olsztyński, Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty oraz Gazeta Warmińska i TVP Olsztyn.
 W konkursie wzięło udział 70 miłośników twórczości barda Solidarności. Gimnazjum reprezentowali: Anna Łokuciejewska z piosenką "Przedszkole" oraz Michał Kułak z utworem "Kantyczka z lotu ptaka". Uczniom akompaniowali - Mikołaj Marcinkowski (gitara klasyczna) i Daniel Kościeszyński (gitara basowa). Wykonawców przygotował nasz maestro, nauczyciel muzyki - pan Edward Kluczenko, a opieką w trakcie trwania konkursu otoczył pan Piotr Kułak.
 Oficjalne rozpoczęcie festiwalu przyniosło wiele emocji i radości, ponieważ Pan Edward Kluczenko został wyróżniony podziękowaniami za coroczne uczestnictwo w konkursie od początku jego istnienia. Po wielogodzinnych przesłuchaniach artystów przyszedł czas na naszych wykonawców. Pierwszy zaprezentował się Michał Kułak wraz z gitarzystami, obdarowując publiczność niezapomnianymi doznaniami natury muzycznej. Ania Łokuciejewska z własnym podkładem wzruszyła słuchaczy i skłoniła do długiego aplauzu. Oboje zaprezentowali się bardzo dobrze, przynosząc chlubę naszemu gimnazjum.
 Przyszedł czas na werdykt. Jak powiedział przewodniczący Jury tegorocznego festiwalu - Janusz Ciepliński, dyrektor Powiatowej Szkoły Muzycznej w Dywitach - "Najważniejszą rzeczą , przed jaką staje młody artysta, jest znalezienie swojego indywidualnego obrazu. Najpierw samego siebie, a póĽniej również obrazu sztuki, którą chce kreować na scenie. Zwracaliśmy uwagę na kilka kryteriów, ale przede wszystkim na sceniczną spójność tego, co śpiewałeś, jak śpiewałeś, jak grałeś i wreszcie jak wyglądałeś oraz zachowywałeś się na scenie." Naszym uczniom wszystko to udało się znakomicie. Spośród tak wielu uczestników wyróżnienie otrzymał Michał Kułak. ¦piewak został również zauważony i nagrodzony, jako jedyny z całej stawki, za "Najlepsze wrażenie artystyczne i osobowość sceniczną". Gratulujemy naszym uczniom i Panu Edwardowi Kluczence. Jesteśmy z Was dumni! A że sukcesów nigdy za dużo, prosimy o więcej.

fot. fot. fot. fot. fot. fot.


2015-03-18
Biskupiecka Liga Halowej Piłki Nożnej Futsal - uroczyste zakończenie.

Od 8 lat w naszej gminie z powodzeniem organizowana jest Biskupiecka Liga Halowej Piłki Nożnej Futsal. Impreza, która rokrocznie przyciąga ok. 40 drużyn składających się z 15 osób. "Jest to jedna z większych lig w Polsce-jak zapewniaj organizatorzy Krzysztof Cieślak i Andrzej Kodym-która co roku przyciąga do Biskupca miłośników futbolu". Grają w niej drużyny z całego powiatu olsztyńskiego. Liga trwa od listopada do końca lutego, a rozgrywki przyciągają całą rzeszę kibiców. Rozgrywki między drużynami odbywają się w hali sportowej na terenie byłej jednostki wojskowej i patronuje jej rokrocznie Burmistrz Biskupca. W zeszłym tygodniu odbyło się jej uroczyste zakończenie. Puchary i medale wręczał Burmistrz Biskupca Kamil Kozłowski oraz Skarbnik Gminy Elżbieta Kaczmarczyk. Najlepszą drużyną I ligi okazała się drużyna Tęcza Bombastic, II ligi drużyna LZS Rasząg, a w kategorii Oldboy najlepszą drużyną okrzyknięto ZPK Tygrys. Wśród najlepszych strzelców wyróżniono: M. Kozikowski (Tygrysy), M. Romańczuk (Zebra) i J. Nowakowski (Bombastic).

fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot.


2015-03-18
Wyróżniający się producenci mleka z gminy Biskupiec

Dzisiaj w siedzibie Warmińsko-Mazurskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Olsztynie odbyło się spotkanie hodowców bydła mlecznego z województwa warmińsko-mazurskiego. Podczas spotkania, w którym uczestniczyła Zastępca Burmistrza Katarzyna Nowakowska zaprezentowano wyniki za rok 2014 oraz podsumowano działalność kół terenowych Warmińsko-Mazurskiego Związku Hodowców Bydła Mlecznego za rok ubiegły. Punktem kulminacyjnym spotkania było wyróżnienie hodowców bydła mlecznego, którzy w 2014 r., uzyskali największą wydajność od 1 krowy. Wyróżnienie otrzymali m.in. mieszkańcy naszej gminy: Panowie Mirosław Krzyżewski, Jan Uzorko, Waldemar Wróbel, Franciszek Murach i Waldemar Kudan. Listy gratulacyjne i gadżety promocyjne wręczyła Zastępca Burmistrza Katarzyna Nowakowska. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszego rozwoju!

fot. fot.


2015-03-18
XXI Targi Regionów Turystycznych "Na Styku Kultur" - ŁódĽ, 13-15 marca 2015 r.

Na targach turystycznych w Łodzi, swoją ofertę turystyczną zaprezentowało 13 miast z Warmii i Mazur należących do sieci Cittaslow. Targi miały miejsce w Hali Expo-ŁódĽ (al. Politechniki 4). Podczas targów propozycje spędzenia wolnego czasu przedstawiały biura turystyczne, organizacje turystyczne, województwa.
Wspólne stanowisko miasteczek Cittaslow cieszyło się dużym zainteresowaniem. Potencjalni turyści mogli zaczerpnąć informacji o miastach z przygotowanych folderów, ulotek i przewodników.
Miasteczka Cittaslow nie pierwszy raz uczestniczą wspólnie w targach turystycznych. Przedstawiciele Biskupca promowali zalety turystyczne gminy podczas Tour Salon Targi Regionów i Produktów Turystycznych w Poznaniu (2012 r.), XVIII Targów Turystyki i Wypoczynku Lato (2013 r.) w Warszawie, czy Międzynarodowych Targów Turystyki Glob w Katowicach (2014 r.)
Dla dziennikarzy i odwiedzających targi miasteczka Cittaslow przygotowały degustację lokalnych wyrobów. Sponsorom serdecznie dziękujemy!


fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot.


2015-03-17
Magazyn Informacji Miejskich Biskupiec

Od dziś, ponownie (w każdy wtorek) na kanale Amazing o godz. 17.15 emitowany będzie program promocyjny "MIM - Magazyn Informacji Miejskich Biskupiec". Reemisja odbywać się będzie w godzinach: 20.15 i 22.15 oraz w środy o godz. 9.15.
Materiał poświęcony wydarzeniom z miasta i gminy oraz informacjom z Urzędu Miejskiego w Biskupcu będzie udostępniany także na stronie www.biskupiec.hostingsdc.pl.
Zapraszamy do oglądania


2015-03-17
Dzień otwarty Szkoły Podstawowej nr 2

W sobotę 14 marca 2015r. Szkoła Podstawowa nr 2 otworzyła swoje podwoje dla przyszłych uczniów klas pierwszych oraz oddziału zerowego.
Na sali gimnastycznej odbyły się pokazy układów sportowych przygotowane przez uczniów klasy sportowej, chórek szkolny przygotował kilka utworów muzycznych a cheerleaderki zaprezentowały układ taneczny. Wielką niespodzianką okazał się być występ przygotowany przez nauczycieli - była to inscenizacja utworu J. Tuwima pt. "Rzepka". Widok poprzebieranych nauczycieli był nie lada gratką dla zgromadzonych gości.
Następnie głos zabrał Dyrektor Szkoły - Pan Janusz Szczawiński, który zaprezentował ofertę dydaktyczną szkoły.
Po części oficjalnej przyszłe pierwszaki wraz z rodzicami mogły zwiedzić szkołę oraz wziąć udział w przygotowanych zajęciach. Można było wybierać spośród zajęć przyrodniczych, matematycznych, plastycznych czy komputerowych. Chętne dzieciaki bawiły się tablicą interaktywną, pokonywały specjalnie przygotowany tor przeszkód czy malowały twarze. Powodzeniem cieszyła się także pięknie przygotowana kawiarenka ze słodkimi przysmakami, a także bar sałatkowy.
To był dzień pełen wrażeń!

fot. fot. fot. fot. fot.


2015-03-17
ROBOTYKA SPOŁECZNEJ SZKOLE PODSTAWOWEJ W BREDYNKACH !!!

Dnia 11. marca 2015 w Społecznej Szkole Podstawowej w Bredynkach odbyło się spotkanie z prof. Politechniki Wrocławskiej- Piotrem Wrzecioniarzem.
Jego wizyta była związana z otwarciem w Społecznej Szkole Podstawowej w Bredynkach koła robotycznego, na którym uczniowie będą samodzielnie pod okiem nauczyciela- p. Arkadiusza ¦lebiody, konstruować roboty.
Pan Profesor w bardzo interesujący sposób przedstawił historię robotyki oraz znaczenie humanoidów w życiu ludzi, a następnie zaprezentował przywieziony z Wrocławia złożony model robota.
Uczniowie byli zachwyceni i zafascynowani tą nowoczesną dziedziną nauki. Spotkanie przebiegało w bardzo sympatycznej atmosferze. ¦wiadczyć mogą o tym pytania, którymi "zasypywano" Pana Wrzecioniarza. Na koniec nastąpiło uroczyste przekazanie zestawu
- z początkiem kwietnia dzieci z Bredynek będą składać własnego robota.

fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot.


2015-03-16
Samorządowcy grali w piłkę w Mrągowie

Mrągowo przez ostatni weekend gościło drużyny ze strefy północno-wschodniej, które walczyły o awans do finału XIX Mistrzostw Polski Pracowników Samorządowych w halowej piłce nożnej w Brennej. W eliminacjach udział wzięło piętnaście drużyn w dwóch kategoriach, a rywalizacja w trakcie meczy między drużynami była bardzo zacięta i emocjonująca. Biskupiec w tym roku także wystawił drużynę, która w końcowej rywalizacji zajęła 5 miejsce. Wśród zawodników obok Rafała Ocias, Mariusza Zbrzeskiego, Marka Czarnockiego, Mirosława Wołyniec, Piotra Andruszkiewicza, Piotra Sznar, Andrzeja Dempskiego, Karol Łach wystąpił także Burmistrz Biskupca Kamil Kozłowski.br>

fot. fot. fot.


2015-03-16
Misterium w Węgoju

fot.

 Już po raz jedenasty w Parafii Chrystusa Króla w Węgoju odbyło się Misterium Męki Pańskiej. Misterium z roku na rok skupia coraz większą liczbę uczestników i widzów. Także w tym roku przybyło kilkaset osób, nie tylko z pobliskich wsi, ale także z Biskupca, Olsztyna, Reszla, Jezioran i wielu, wielu innych miejscowości. Przybywają do Węgoja rodziny z dziećmi, młodzież i osoby starsze. Są tacy, którzy przyjeżdżają tu co roku nie bacząc na warunki atmosferyczne. Tak, jak mówią "Dzięki Misterium inaczej, pełniej przeżywa się święta wielkanocne". Dzieje się to dzięki zaangażowaniu aktorów i statystów, szczególnie pełnej poświęcenia grze aktorskiej odtwórcy roli Jezusa -Krzysztofa Jagiełło.
 Misterium, nie mogłoby się odbyć, gdyby nie udział i zaangażowanie wielu osób i instytucji, między innymi: kadry zespołu szkół w Węgoju , uczniów i absolwentów, parafian i osób zaprzyjaĽnionych. Szczególne podziękowania należą się chórowi Edwarda Kluczenko z Biskupca, który pięknym śpiewem uświetnił uroczystość. Serdecznie podziękowania należą się także burmistrzowi Biskupca ,dyrektorowi powiatowego szpitala w Biskupcu, dyrektorowi Zespołu Szkół w Biskupcu , BDK, Policji oraz OSP w Węgoju za włączenie się w przygotowanie i organizację Misterium.

fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot.
2015-03-16
Złóż zeznanie podatkowe PIT w Biskupcu

Serdecznie zapraszamy Mieszkańców Gminy Biskupiec w dniu 17 marca 2015r. (wtorek) w godz. 10:30 - 13:30 do Urzędu Miejskiego w Biskupcu, I piętro sala nr 20 (sala konferencyjna) na spotkanie z pracownikiem Urzędu Skarbowego w Olsztynie w celu złożenia zeznania podatkowego PIT za rok 2014 w formie elektronicznej lub papierowej. UWAGA: Osoby chcące wysłać PIT za 2014 rok przez internet powinny zabrać ze sobą kopię PIT za rok 2013

2015-03-13
KONCERT SZTYWNY PAL AZJI

fot.


2015-03-13
SUKCESY, SUKCESY...

  "Nauka jest jak niezmierne morze(...). Im więcej jej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony." Potwierdzeniem tych niezwykle mądrych słów Stefana Żeromskiego są postawy uczniów Gimnazjum nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Biskupcu.
  W roku szkolnym 2014/15 udało nam się zakwalifikować do wojewódzkiego etapu konkursów organizowanych przez Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty w Olsztynie z: języka angielskiego, polskiego, biologii i geografii.
Znamy wyniki zmagań humanistycznych. Uczennica klasy pierwszej "b", Karolina Duda, odniosła ogromny sukces, zostając laureatką konkursu języka angielskiego / opiekun - Pan Piotr Kułak/ i finalistką konkursu języka polskiego / opiekunka Pani Beata Stankiewicz/. Dzięki tak znakomitemu rezultatowi gimnazjalistka już dzisiaj ma otwartą drogę do podjęcia nauki w wybranej szkole ponadgimnazjalnej. Ponadto jest zwolniona z egzaminu zewnętrznego sprawdzającego znajomość języka angielskiego z zagwarantowanym wynikiem 100 % punktów możliwych do uzyskania. Wiek uczennicy pozwala mieć nadzieję na sukcesy w kolejnych latach jej edukacji w naszej szkole i zmianę statusu finalistki na laureatki konkursu języka polskiego. Na uwagę zasługuje także fakt zakwalifikowania się do wojewódzkiego etapu konkursu języka angielskiego, Michała Kułaka, ucznia klasy trzeciej. Jego przygotowaniem zajął się również Pan Piotr Kułak.
  Jak potoczą się losy pozostałych uczniów? Poinformujemy wkrótce. Póki co, trzymamy kciuki.
2015-03-13
Ostatnia szansa na uczestnictwo

Jeśli jeszcze nie zdecydowaliście czy wziąć udział w Warsztatach "Nakręcona gmina"-może przekona Was fakt, że warsztaty poprowadzą twórcy serialu "Sala operacyjna"!!!
Przypominamy, że tylko do poniedziałku można składać deklaracje w Urzędzie Miejskim w Biskupcu pok. nr 10.Deklaracje powinny zawierać co najmniej imię i nazwisko osoby zgłaszającej, dane adresowe, nr telefonu oraz zgodę rodzica lub opiekuna prawnego na uczestnictwo w warsztatach.
Warsztaty odbędą się w dniach 28-29.03.2015 w Biskupieckim Domu Kultury.


fot.


2015-03-13
LZS Biskupiec w czołówce

Wczoraj (12.03) w sali sesyjnej Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie podsumowano poprzedni sezon w Warmińsko-Mazurskim Zrzeszeniu LZS. Oprócz sprawozdania z działalności uhonorowano 10 najlepszych gmin, które zebrały najwięcej punktów we współzawodnictwie sportowym. Gmina Biskupiec uplasowała się na wysokim 4 miejscu! Uhonorowano również kluby, które obchodzą okrągłe jubileusze, a wśród nich Warmię Biskupiec, która istnieje już od 40 lat. Słowem uzupełnienia informacji wspomnieć należy, że na terenie naszego województwa funkcjonuje około 250 organizacji związanych z LZS, które zrzeszają ponad 15 tysięcy członków. Gratulujemy!!


2015-03-11
Fizyka dla smyka

5.03 i 6.03 2015r. w Szkole Podstawowej nr 2 odbyły się pokazy przygotowane przez Akademię Nauki w Olsztynie, w których uczestniczyło aż 9 chętnych klas wraz ze swoimi wychowawcami. W czasie 45 minutowego spotkania uczniowie byli świadkami istnienia powietrza i ciśnienia wokół nas. Na zajęciach dowiedzieli się jak zapala się samochód i jaki jest poziom miłości w naszej szkole. Pan "Profesor" Mariusz przeprowadził kilkanaście wspaniałych eksperymentów fizycznych z zastosowaniem unikalnych zestawów edukacyjnych. W każdym z ćwiczeń uczestniczyły dzieci i doskonale się przy tym bawiły. Zdaniem uczniów Pan Mariusz w cudowny sposób przekazał trudne zagadnienia, tak, aby wszyscy je zrozumieli. Pokazy są wspaniałą pomocą dla dzieci w nauce i zrozumieniu tajemnic fizyki. Były to już czwarte takie spotkanie - po zajęciach o magnetyzmie, dĽwięku, powietrzu i świetle.


fot. fot. fot.


2015-03-11


fot.


fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot.


2015-03-10


Wieści z powiatu-nowe wydawnictwo Starostwa Powiatowego. Zapraszamy do lektury2015-03-10


fot.

2015-03-10
Oddaj krew


Informujemy,
że jutro w CH KARUZELA od godz. 8:30 będzie można oddać krew
dla chorego biskupczanina Pana JANA WASZKIEWICZA.
Nie ważne jaką grupę krwi masz, ważne, że może ona uratować komuś życie.


2015-03-10
Węgojskie talenty

fot.

2015-03-10
Naukowe sukcesy SP2


  Informujemy, iż uczennica klasy 6c Szkoły Podstawowej nr 2 w Biskupcu, Aleksandra Saganowska została Laureatką Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego. Ola będzie zwolniona z części polonistyczno - matematycznej sprawdzianu po klasie szóstej i otrzyma z niego 40 punktów. Do konkursu uczennicę przygotowała p. G. Wojczuk.

  Warto w tym miejscu wspomnieć, że od 2011 roku w Szkole Podstawowej nr 2 corocznie jest laureat konkursu wojewódzkiego, który dzięki temu jest zwalniany ze sprawdzianu szóstoklasisty. W biegłym roku takich laureatów było dwóch (Karolina Duda oraz Radosław Mojsa), w tym jeden podwójny (Radek został laureatem konkursu z matematyki i języka polskiego). Możliwe jest to ciężkiej i wytrwałej pracy nauczyciela przedmiotu i samego ucznia.


2015-03-10
Kolejny sukces dziewcząt z SP2 w Biskupcu


W dniu 8.03.2015r. w Kurzętniku odbyły się Otwarte Mistrzostwa Województwa Warmińsko- Mazurskiego Zrzeszenia LZS w Biegach Przełajowych. W zawodach wzięła udział reprezentacja SP 2 w składzie: Aleksandra Król, Alicja Figura, Aleksandra Orłowska wraz z opiekunem p. Andrzejem Garbino. Przy pięknej pogodzie dziewczęta wystartowały na dystansie 800 m. Miło jest nam poinformować, że dziewczęta zdobyły dwa medale- srebrny za II miejsce dla Aleksandry Król a brązowy za III miejsce dla Alicji Figura.


fot. fot. fot.


2015-03-10
Kobiety Sukcesu są wśród nas


7 marca w Olsztynie odbyła się już po raz 17 Gala Kobiety Sukcesu Warmii i Mazur. Wśród tzw. Złotej Dziesiątki Kobiet Sukcesu znalazły się te panie, które w minionym roku swoimi działaniami wyróżniły się na społecznym tle. Kapituła, składająca się z 13 znaczących osobowości regionu przyznała tytuł laureata Pani Teresie Kacperskiej - dyrektor Zespołu Szkół Węgojskiego Stowarzyszenia Edukacji Lokalnej CEL i kierownik Zespołu Regionalnego Węgojska Strużka. Postaci Pani Teresy nikomu chyba nie trzeba przedstawiać. To wyjątkowa osoba, pełna pasji i zaangażowania. Pomysłodawczyni i organizatorka wielu akcji, skupiająca wokół siebie ludzi. Praca społeczna to dla niej "chleb powszedni". Dzięki jej działalności niewielka miejscowość zyskała nowe oblicze i charyzmę; ponadto wieś stała się znaczącym ośrodkiem krzewiącym warmińską kulturę i tradycję. Serdecznie gratulujemy


2015-03-09
Dni otwarte w SP3

W minionym tygodniu odbyły się w Szkole Podstawowej nr 3 im. Orła Białego dni otwarte. Szkołę odwiedziły grupy 5-6 latków z biskupieckich przedszkoli, które miały okazję obejrzeć inscenizację znanych bajek w nowej odsłonie w wykonaniu uczniów klasy 3a. Przedszkolaki zwiedziły także szkołę oraz uczestniczyły w prawdziwych szkolnych zajęciach.
W piątek 6 marca podczas spaceru ulicami miasta uczniowie klasy 1a i 6b zapraszali napotkane dzieci do odwiedzenia szkoły wraz z rodzicami. Mieszkańców miasta częstowano owocami, a postacie z bajek - lew i smok dbały o dobry humor!
Na zakończenie dni otwartych w sobotę 7 marca w murach SP3 czekało wiele atrakcji. Można było wziąć udział w zajęciach: plastycznych, komputerowych, przyrodniczych, ruchowych, uczestniczyć w zajęciach z zakresu udzielania pierwszej pomocy, a także zobaczyć bibliotekę oraz pobawić się w świetlicy szkolnej.
Zainteresowani rodzice korzystali z konsultacji, których udzielała Pani dyrektor Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Biskupcu. A wszystko to wśród zdrowych i smacznych koktajli, koreczków i kanapeczek przygotowanych w kawiarence.

fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot.


2015-03-09
INFORMACJA DLA ZAINTERESOWANYCH ¦RODKAMI Z FUNDUSZY EUROPEJSKICH

fot.

2015-03-09
Warsztaty "Nakręcona gmina"-przedłużony termin

Burmistrz Biskupca Kamil Kozłowski zaprasza chętne osoby w wieku od 8 do 18 lat do udziału w dwudniowych warsztatach "Nakręcona gmina".
Warsztaty telewizyjne i filmowe odbędą się w dniach 28-29 marca 2015 r., w Biskupcu. Efektem działań warsztatowych będzie spot reklamowy z elementami techniki animacji komputerowej, gry aktorskiej oraz pracy dziennikarskiej. Spot weĽmie udział w ogólnopolskim konkursie i zostanie wyemitowany w TVP Info.
Wszystkie chętne osoby powinny do dnia 16 marca 2015 r., złożyć w Urzędzie Miejskim w Biskupcu pok. nr 10 deklaracje chęci uczestnictwa. Deklaracje powinny zawierać co najmniej imię i nazwisko osoby zgłaszającej, dane adresowe, nr telefonu oraz zgodę rodzica lub opiekuna prawnego na uczestnictwo w warsztatach.


2015-03-06


fot.

2015-03-06


fot. fot.

2015-03-05
Wieczór Dowcipu i Humoru

Dnia 27 lutego w Biskupieckim Domu Kultury odbył się Wieczór Dowcipu i Humoru. W przyjemnej atmosferze przy stoliku i herbatce Organizatorzy oraz przybyli Goście opowiadali podzielone tematycznie dowcipy. Były kawały o blondynkach, Jasiu i teściowych. Przerywnikiem salw śmiechu były utwory muzyczne przygotowane na dwie gitary i klarnet. Głównym Organizatorem i pomysłodawcą spotkania, na które przybyło kilkadziesiąt osób był Pan Andrzej Olczak. W przygotowanie wydarzenia czynnie włączył się także BDK, przygotowując m.in. niebanalną dekorację.

fot. fot. fot.


2015-03-04
Statuetka "Lider Bezpieczeństwa" dla Waldemara Brzezińskiego

Podczas obchodów ¦wiatowego Dnia Obrony Cywilnej, który przypada dnia 1 marca Piotr Grzymowicz, Prezydent Olsztyna uhonorował tych, którzy w szczególny sposób przyczynili się do poprawy stanu bezpieczeństwa w Olsztynie w 2014 roku. Statuetki "Lider Bezpieczeństwa" otrzymały dwie instytucje oraz pięć osób -wśród nich Waldemar Brzeziński-sekcyjny Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Nr 3 w Biskupcu.

Pan Waldemar Brzeziński w sposób szczególny wyróżnił się podczas akcji ratowniczej w dniu 8 marca 2014 r. ratując tonącą osobę na jeziorze Kraks. Tego dnia ok. 20 m od brzegu, w przerębli znajdował się mężczyzna pod którym załamał się lód. Mężczyzna był silnie wychłodzony i nie miał sił na dalsze trzymanie się przerębli. Sekcyjny Brzeziński w ubraniu wypornościowym, zabezpieczony linką ratowniczą udał się natychmiast do poszkodowanego. Z uwagi na kruchość lodu dotarcie ratownika było utrudnione, a próby wejścia na lód kończyły się jego załamywaniem. Mimo tego sekcyjny Brzeziński dotarł do osoby poszkodowanej i przytrzymał poszkodowanego do czasu dotarcia pozostałych uczestników akcji ratunkowej.
Pan Waldemar Brzeziński jako ratownik dał swą postawą przykład odpowiedzialnego zachowania, odwagi i świadomej postawy ukierunkowanej na ratowanie zagrożonego życia ludzkiego. Serdecznie gratulujemy.

2015-03-03
Tylko do jutra można się zgłaszać na bezpłatne warsztaty "Nakręcona gmina"

Tylko do jutra można się zgłaszać na bezpłatne warsztaty "Nakręcona gmina" , które odbędą się w Biskupcu w dniach 28-29.03.2015 r.
Warsztaty telewizyjne i filmowe poprowadzi Michał Baranowski-montażysta, operator kamery, grafik komputerowy, fotograf i producent telewizyjny, który od kilkunastu lat współpracuje z ogólnopolskimi stacjami telewizyjnymi oraz Marek Mikielewicz-dziennikarz prasowy i telewizyjny, socjolog, reporter i prezenter TVP S.A.
Warsztaty mają na celu rozwijanie zainteresowań artystycznych, plastycznych, filmowych i multimedialnych wśród dzieci i młodzieży. Efektem działań warsztatowych będzie spot reklamowy z elementami techniki animacji komputerowej, gry aktorskiej oraz pracy dziennikarskiej. Spot weĽmie udział w ogólnopolskim konkursie i zostanie wyemitowany w TVP Info.
Wszystkie chętne osoby powinny do dnia 4 marca 2015 r., złożyć w Urzędzie Miejskim w Biskupcu pok. nr 10 deklaracje chęci uczestnictwa wykonaną wg. własnego pomysłu, w dowolnej formie. Najciekawsze, najbardziej kreatywne i twórcze zgłoszenia wezmą udział w dwudniowych, bezpłatnych warsztatach. Deklaracje powinny zawierać co najmniej imię i nazwisko osoby zgłaszającej, dane adresowe, nr telefonu oraz zgodę rodzica lub opiekuna prawnego na uczestnictwo w warsztatach.

Oceny zgłoszeń dokona komisja powołana przez Burmistrza Biskupca, która wybierze 25 osób do udziału w warsztatach.


2015-02-27
Niezwykły gość w SP2

Dnia 24.02 w Szkole Podstawowej nr 2 gościł wyjątkowy człowiek - podróżnik, miłośnik przyrody, który odwiedził szkołę dzięki zaproszeniu nauczyciela przyrody - Joanny Kaliszuk. Pan Michał przez wiele godzin opowiadał o swoich podróżach, przeżyciach nawet tych bardzo niebezpiecznych o pustyniach, górach świata, ale również o szkołach na całym świecie.
Pan Michał Kochańczyk (ur. 1950 w Gdańsku) jest polskim podróżnikiem, z wykształcenia ekonomistą i afrykanistą. Poza tym jest alpinistą, polarnikiem, żeglarzem i kajakarzem. Był uczestnikiem i kierownikiem dwudziestu wypraw w góry całego świata. (Himalaje, Pamir, Alaska, Andy, Patagonia, Spitsbergen, góry Afryki), przemierzył liczne pustynie (w tym Saharę, Pustynię Namib, Atacamę), wilgotne lasy równikowe, kopał złoto w Amazonii i odkrywał ruiny preinkaskie w dorzeczu Ucayali; zbierał pieprz i herbatę w Indiach, kawę w Kamerunie. Dwukrotnie został odznaczony medalami "Za Wybitne Osiągnięcia Sportowe". Zrealizował 60 podróżniczych programów telewizyjnych. Publikuje zdjęcia i filmy ze swoich wypraw, jest autorem wielu relacji i artykułów ze swoich wypraw.

fot. fot. fot. fot. fot.


2015-02-27


fot.

fot.
2015-02-25
Konkurs fotograficzny dla uczniów szkół gimnazjalnych

Związek Gmin Warmińsko - Mazurskich ogłosił XI edycję konkursu fotograficznego pt. "Krajobraz Warmii i Mazur". Patronat medialny nad konkursem objęła "Gazeta Olsztyńska". Konkurs kierowany jest do uczniów szkół gimnazjalnych znajdujących się na terenie gmin członkowskich Związku. Jego celem jest rozbudzenie zainteresowań młodzieży dziedzictwem przyrodniczym Warmii i Mazur, pogłębienie znajomości walorów krajobrazowych oraz rozwijanie więzi z własnym regionem i jego pięknem .
Ubiegłoroczna edycja konkursu cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, nadesłano ponad 276 zdjęć, na których utrwalono piękno krajobrazu Warmii i Mazur. W ramach konkursu została przygotowana wystawa prezentowana podczas uroczystości ogłoszenia wyników i wręczenia nagród. Ponadto najlepsze zdjęcia zostały umieszczone na główce kalendarza ZGWM na rok 2015 (1200 szt.).
Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody ufundowane przez Związek Gmin Warmińsko - Mazurskich. Zgodnie z regulaminem karty zgłoszeń wraz ze zdjęciami należy przesłać do biura Związku do 15 maja br.

2015-02-25
Dziewczynki z SP2 znowu biegają

Po dwumiesięcznym okresie przygotowawczym i odpoczynku od startów dziewczęta z Dwójeczki przystąpiły do sezonu startowego. 21 lutego wzięły udział w piątym już biegu z cyklu City Trail Junior w Olsztynie nad jeziorem Długim. Przy pięknej pogodzie dziewczęta ruszyły do biegu na dystansie 1300 m. Miło jest nam poinformować, że w kategorii D3 (rocznik 2001 i 2002) Aleksandra Król zajęła II miejsce, III miejsce Alicja Figura, VIII miejsce Aleksandra Orłowska. Warto również wspomnieć, iż dziewczęta zostały dostrzeżone przez trenerów i dostały propozycje dalszej nauki w Olsztynie oraz trenowania w klubie. Do zakończenia cyklu pozostał jeszcze jeden bieg 21.03 i dopiero po tym biegu okaże się czy któraś z dziewcząt "wskoczy na pudło" w całym cyklu City Trail Junior pod honorowym patronatem Rzecznika Praw Dziecka. Po kilkunastogodzinnym odpoczynku po starcie w City Trail dziewczęta z Dwójeczki przystąpiły do rywalizacji w Biegu Morsów na dystansie 10,6km. Reprezentacje Dwójeczki tworzyły dziewczęta A. Król, A. Figura, A.Orłowska, Sylwia i Sara Dobrzyńskie. Dziewczęta po raz pierwszy wystąpiły w kategorii open i biegły na tak długim dystansie w profesjonalnym biegu z dorosłymi. Miło jest nam poinformować, że wszystkie dziewczęta ukończyły bieg w bardzo dobrej formie. Natomiast dziewczęta trenujące pod okiem p. Andrzeja Garbino Ola, Ala, Ola wybiegły super "życiówki" w kolejności wyniki 53,49; 53,48; 54,16. Dziewczęta w kategorii open wśród startujących kobiet zajęły odpowiednio 10 miejsce Ala Figura, 11- Ola Król, 12- Ola Orłowska. Gratulacje!!

fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot.


2015-02-25
Wystawa Makro - świat widzialny i niewidzialny

Do 20 marca w Biskupiecki Domu Kultury można oglądać wystawę pn. "FOTOGRAFIA MAKRO ¦WIAT WIDZIALNY I NIEWIDZIALNY" Pana Ferdynanda Sosnowskiego. Ferdynand Sosnowski, członek Związku Polskich Fotografów Przyrody Okręg Warmińsko - Mazurski, jest laureatem wielu konkursów fotograficznych. W 1996 r. zajął III miejsce w konkursie fotograficznym ,, Wiosna 96" ,organizowanym przez "Kurek Mazurski", w 1997 r. I miejsce w konkursie fotograficznym ,,Wakacje", organizowanym przez "Nasz Mazur", w 2007 r. III miejsce w konkursie makrofotografii Okręgu Warmińsko-Mazurskiego, w 2008 r. I miejsce w konkursie makrofotografii Okręgu Warmińsko-Mazurskiego. Dzięki jego twórczości mamy okazję obejrzeć mały wielki świat przez powiększające szkło obiektywu aparatu fotograficznego. Wystawę odwiedziły już szkolne wycieczki z Gimnazjum Katolickiego oraz Szkoły Podstawowej nr 2.

fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot.


2015-02-23


fot.


2015-02-20
Morsy rozgrzały wodę w jeziorze Dadaj

W niedzielę 22.02 na plaży Słoneczny Brzeg odbył się III Dadajowy Zlot Morsów. Jak zawsze ulubieńcy zimnych kąpieli dopisali i stawili się by zażywać wspólnej kąpieli. W tym roku do wody weszło 356 osób-co w porównaniu do roku poprzedniego stanowi rekord (wówczas wykąpało się 250 osób)! Przy okazji Zlotu odbył się II Dadajowy Bieg Morsów o puchar Burmistrza Biskupca- tu spośród biskupczan bezkonkurencyjny okazał się Jakub Ołowski, a wśród kobiet pierwsza była Pani Marzena Olender. Pokonali oni 182 zawodników na 10-kilometrowej trasie biegnącej od Słonecznego Brzegu przez centrum miasta i z powrotem na Słoneczny Brzeg. Organizatorzy dla sympatyków i ciekawskich przybyłych nad jezioro Dadaj przygotowali całą masę atrakcji-był występ zespołu Skaner, pyszne jedzonko, gry i zabawy dla dzieci, pokaz strażacko-ratowniczy, zumba oraz gorąca atmosfera. Można było także oddać krew lub zostać potencjalnym dawcom szpiku kostnego.
fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot.
fot. fot. fot.


2015-02-20


fot.


2015-02-20
Uprzejmie zapraszamy organizacje pozarządowe do konsultacji i wrażania opinii nt. Programu współpracy Samorządu z organizacjami pozarządowymi na lata 2016 - 2021. Opinie prosimy wyrażać na dołączonym formularzu. Termin przyjmowania opinii - do 13 marca br.

2015-02-20


fot.


2015-02-20


fot.


2015-02-20


fot.


2015-02-20


fot.


2015-02-20
Masz pomysł-postaw na zdrowie!!


Zarząd Powiatu w Olsztynie ogłosił konkurs na programy zdrowotne, które realizowane będą w roku 2015 w szkołach ponadgimnazjalnych prowadzonych przez Powiat Olsztyński. Tematem programu są m.in.: aktywność fizyczna, higiena psychiczna, zdrowe żywienie, agresja i przemoc, pomoc przedmedyczna. Najciekawsze programy zostaną dofinansowane z budżetu Powiatu Olsztyńskiego. Dokumenty należy składać do 18 marca 2015. Szczegóły dostępne są na stronie:
Szczegółowe informacje
http://www.powiat-olsztynski.pl/rusza-konkurs-na-programy-zdrowotne


2015-02-20
Informujemy, że Nasz olsztyniak na terenie gminy Biskupiec jest kolportowany co czwartek do nw. punktów. Serdecznie zachęcamy do lektury!


1. Urząd Miejski,
2. Biskupiecki Dom Kultury
3. Szpital Powiatowy im. Jana Mikulicza
4. Dom Pracy Twórczej Sorboma
5. Supermarket Tesco
6. Sklep Zebra na ul. Ludowej
7. Sklep Żabka na pl. Wolności
8. Sklep spożywczy na terenie byłej Jednostki Wojskowej
9. Polo Market-CH Karuzela
10. Restauracja na Rynku
11. Pensjonat Słoneczny Brzeg ( w sezonie letnim)


2015-02-19
Ludzie, którzy pokochali lodowatą wodę2015-02-19fot.


2015-02-19fot.


2015-02-17fot.


2015-02-17
Warsztaty "Nakręcona gmina"

Burmistrz Biskupca Kamil Kozłowski zaprasza chętne osoby w wieku od 8 do 18 lat do udziału w dwudniowych warsztatach "Nakręcona gmina". Warsztaty telewizyjne i filmowe odbędą się w dniach 28-29 marca 2015 r., w Biskupcu. Poprowadzą je Michał Baranowski-montażysta, operator kamery, grafik komputerowy, fotograf i producent telewizyjny, który od kilkunastu lat współpracuje z ogólnopolskimi stacjami telewizyjnymi oraz Marek Mikielewicz-dziennikarz prasowy i telewizyjny, socjolog, reporter i prezenter TVP S.A.
Warsztaty mają na celu rozwijanie zainteresowań artystycznych, plastycznych, filmowych i multimedialnych wśród dzieci i młodzieży. Efektem działań warsztatowych będzie spot reklamowy z elementami techniki animacji komputerowej, gry aktorskiej oraz pracy dziennikarskiej. Spot weĽmie udział w ogólnopolskim konkursie i zostanie wyemitowany w TVP Info.
Wszystkie chętne osoby powinny do dnia 4 marca 2015 r., złożyć w Urzędzie Miejskim w Biskupcu pok. nr 10 deklaracje chęci uczestnictwa wykonaną wg. własnego pomysłu, w dowolnej formie. Najciekawsze, najbardziej kreatywne i twórcze zgłoszenia wezmą udział w dwudniowych, bezpłatnych warsztatach. Deklaracje powinny zawierać co najmniej imię i nazwisko osoby zgłaszającej, dane adresowe, nr telefonu oraz zgodę rodzica lub opiekuna prawnego na uczestnictwo w warsztatach.

Oceny zgłoszeń dokona komisja powołana przez Burmistrza Biskupca, która wybierze 25 osób do udziału w warsztatach.


2015-02-17
"Rolnictwo to moja pasja"- piękno warmińsko-mazurskiej wsi i rolnictwa.

Jeśli interesuje Cię fotografia zgłoś się do konkursu, który będzie rozstrzygany w w trzech kategoriach: życie codzienne rolników, zwierzęta gospodarskie oraz bezpieczeństwo na wsi.
Zgłoszenia należy przesyłać do 31 marca 2015 roku. Podsumowanie i wręczenie nagród odbędzie się podczas VII Wiosennych Targów Ogrodniczych "Pamiętajcie o ogrodach" (25-26 kwietnia 2015 roku).
Organizatorem wydarzenia jest Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Olsztynie. Szczegółowe informacje dostępne na stronie www.wmodr.pl


2015-02-17
XVIII Ogólnopolski Turniej Brydża Sportowego

W niedzielę 15 lutego w restauracji "Stara Kaflarnia" w Biskupcu odbył się XVIII Ogólnopolski Turniej Brydża Sportowego o puchar Burmistrza Biskupca Kamila Kozłowskiego. W dwóch turniejach uczestniczyło 78 zawodników (39 par). W pierwszym Turnieju Par zwycięską parą zostali Panowie Wróblewski Janusz, Michalczyk Krzysztof, II miejsce zajęli Mielczarek Leszek, Wrześniowski Wojciech, a III wywalczyła para Olczak Andrzej, Ostapczuk Robert, IV Para mieszana Danuta Hocheker, Mirosław Cichock. W drugim turnieju zwyciężyła para Grzegorz Deptuła, Makatrewicz Mirosław, II miejsce zajęli Pakuła Krzysztof, Klepacki Marek, III miejsce Wojtecki Arkadiusz, Zieliński Roman, Wrześniowski Wojciech ,Mielczarek Leszek.
W klasyfikacji długofalowej (po dwóch turniejach) I miejsce wywalczyła para Wojciech Wrześniowski, Leszek Mielczarek, II Grzegorz Deptuła, Makarewicz Mirosław, a III Wojtecki Arkadiusz, Zieliński Roman. Turniej uroczyście otworzył Burmistrz Biskupca Kamil Kozłowski, a puchary na zakończenie turnieju wręczała Katarzyna Nowakowska-Zastępca Burmistrza. Sędzią głównym turnieju był Pan Janusz Rogowski.

fot.
fot. fot. fot. fot. fot.


2015-02-17
Biskupiec na Salonie Samorządowym

Wczoraj w Olsztynie odbył się Salon Samorządowy- spotkanie Wicepremiera i Ministra Gospodarki Janusza Piechocińskiego ze starostami, burmistrzami i wójtami z Warmii i Mazur. Podczas spotkania poruszono problem przyszłość drogi krajowej nr 16, rozmawiano o środkach unijnych z nowej perspektywy i przerzucaniu dotychczasowych zadań rządu na samorządy bez odpowiedniego wsparcia finansowego. Dodatkowym punktem spotkania było wręczenie przez Pana Wicepremiera podziękowań, które odebrał także Kamil Kozłowski Burmistrz Biskupca za promowanie przedsiębiorczości oraz stworzenie specjalnych i preferencyjnych warunków do prowadzenia działalności gospodarczej.

fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot.


2015-02-16
Biskupiec jak zwykle najlepszy z wiedzy o obronie cywilnej

Anita Gach uczennica klasy trzeciej Liceum Ogólnokształcącego ZS w Biskupcu zdobyła najwięcej punktów w powiatowych eliminacjach Olimpiady Wiedzy o Obronie Cywilnej. Anita Gach wraz z Sewerynem Drążkiem, również uczniem ZS w Biskupcu, będzie reprezentowała powiat olsztyński na finale wojewódzkim.


2015-02-16
Zajęcia szachowe w BDK


fot.


2015-02-13
NIEZAPOMNIANE FERIE W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 2 W BISKUPCU

W tym roku nauczyciele w Szkole Podstawowej nr 2 w Biskupcu postanowili zaoferować uczniom niezapomniane ferie. Pan Dyrektor i wszyscy nauczyciele zaproponowali uczniom szereg zajęć, aby nikt nie musiał się nudzić w domu, albo siedzieć przed komputerem i grać w gierki tracąc czas, wzrok i nerwy. Każdy znalazł coś dla siebie. Można było rozwinąć swoje pasje artystyczne, kulinarne, dostarczyć pożywki dla umysłu, dotlenić się na świeżym powietrzu, poprawić swoją kondycję fizyczną, usprawnić swoje paluszki i przeżyć noc pełną atrakcji.
Z tych niezwykle urozmaiconych zajęć skorzystało średnio około 70 uczniów. Zajęcia zaczynały się o 9.00 i trwały do 13.00. Można było również zjeść obiad w szkolnej stołówce. Dzieci miały zapewnioną wszechstronną opiekę.
Odbyły się takie zajęcia jak: fizyka dla smyka, kino w szkole, gry eko i matematyczne, spotkania z bajką, różnorodne zajęcia sportowe, na których uczniowie mogli się wyszaleć, podreperować kondycję nadwątloną siedzeniem w szkolnych ławkach. Duża część dzieci uczestniczyła w zajęciach kulinarnych, na których pieczono pizzę, gofry, robiono kanapki, soki owocowe, szaszłyki z owoców i warzyw. Dla tych, którzy lubią zajęcia artystyczne nauczyciele oferowali lepienie figurek z masy solnej i robótki ręczne. Chętni uczniowie mogli się nauczyć gry w brydża, w szachy, poznać chwyty na gitarę i słowa piosenek. Odbył się również kulig w okolicach Węgoja, na którym pieczono kiełbaski i wesoło spędzano czas na świeżym powietrzu. Duża grupka uczniów odbyła pieszą wycieczkę nad Dadaj, gdzie czekało na nich ognisko i pieczenie kiełbasek. Był to rajd dla naprawdę wytrwałych, ponieważ nie każdy potrafi przejść pieszo parę kilometrów.
Dużą popularnością cieszyła się Zielona Noc w szkole. Pomoc w opiece nad dziećmi zaoferowali rodzice: p. I. Ochnio, p. Grzególska i p. P. Kubarewicz. Uczestnicy mogli zapoznać się z rodzajami bębnów, na których mogli zagrać dzięki uprzejmości p. Kubarewicza, grali w gry planszowe, odbyło się piżama party, gra w unihokeja i wspólna kolacja.
Przez kilka dni uczniowie w sali gimnastycznej zapoznawali się z podstawami zumby - tańca zainspirowanego połączeniem elementów tańców latynoamerykańskich oraz elementów fitness.
W czwartek 5 lutego 60 uczniów wyjechało na basen do Mikołajek wraz z opiekunami. Korzystali tam z różnych atrakcji dostępnych w Mikołajkach, a przejazd autokarem był sponsorowany.
Uczniowie nie mogli narzekać na nudę dzięki pomysłowości Grona Pedagogicznego SP nr 2 w Biskupcu, którzy swój wolny czas poświecili dzieciom, aby mogły zdrowo i bezpiecznie spędzić ferie.

fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot.


2015-02-13
¦WIˇTECZNE SPOTKANIE Z RODZICAMI

20 stycznia 2015 r. w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Biskupcu odbyło się świąteczne spotkanie z rodzicami podsumowujące pierwsze półrocze. Spotkanie to miało niecodzienny przebieg. Aby podkreślić wyjątkowy nastrój, nauczyciele przygotowali świąteczno - zimowy wystrój sali, ustawili stoliki, na których królowały świąteczne pachnące wypieki, które upiekli nauczyciele i owoce.
W migocącym świetle lampionów i latarenek uczniowie prezentowali swoje talenty. Klasy I- III przypomniały opowieść o Narodzeniu Jezusa, a Oliwia Ciechacka i Bartek zaśpiewali piękne kolędy. Potem sceną zawładnęli Kolędnicy w warmińskich strojach śpiewając wesołe pastorałki, tańcząc i strasząc zgromadzoną widownię kosą i widłami. Występy zakończył Marian Opęchowski grając na akordeonie znane kolędy. W sali panował naprawdę magiczny nastrój wyczarowany przez muzykę, światło świec i niesamowite dekoracje.

fot. fot. fot. fot.


2015-02-13
"Pamiątka regionu Warmii i Mazur"

Można już zgłaszać propozycje do kolejnej edycji konkursu "Pamiątka regionu Warmii i Mazur". Autorzy najlepszych projektów mogą liczyć nie tylko na nagrody, ale także na wdrożenie ich do produkcji. Przedmiotem mogą być: rzeĽba i płaskorzeĽba, grafiki, plecionkarstwo, kowalstwo artystyczne, wytwory rękodzieła artystycznego. Prace powinny promować Warmię i Mazury, nawiązywać do jej bogactwa naturalnego i kulturowego.Prace można nadsyłać do 30 czerwca 2015 roku. Wyniki zostaną ogłoszone w sierpniu 2015 roku.
Szczegółowe informacje
http://portal.warmia.mazury.pl/pl/start/181-wrota-warmii-i-mazur/turystyka/aktualnosci/3813-konkurs-pamiatka-regionu-warmii-i-mazur


2015-02-13
Ośmiu Wspaniałych

Ruszyła kolejna edycja eliminacji Powiatu Olsztyńskiego do XXI Ogólnopolskiego Samorządowego Konkursu Nastolatków "Ośmiu Wspaniałych". Ideą konkursu jest wyróżnienie działalności młodych osób (do 19 lat), które na zasadzie wolontariatu włączają się w pomoc kolegom, osobom potrzebującym, nawiązują kontakty z osobami przebywającymi w domach pomocy społecznej, domach dziecka, hospicjach, współpracują z organizacjami. Zgłoszenia są przyjmowane do 6 marca 2015.
Szczegółowe informacje zamieszczone są na stronie:
http://www.powiat-olsztynski.pl/konkurs-nastolatkow-osmiu-wspanialych


2015-02-12
VIII MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PIOSENKI I POEZJI REGIONALNEJ "WARMIŃSKI WRÓBELEK" W WĘGOJU
fot. fot. fot.


KARTA ZGŁOSZENIA NA KONKURS PIOSENKI REGIONALNEJ - POBIERZ (doc)

KARTA ZGŁOSZENIA NA KONKURS POEZJI REGIONALNEJ - POBIERZ (doc)


2015-02-12
Kalendarz Imprez Biskupieckiej Federacji Sportu na 2015 r.


fot. fot.


2015-02-12
Kalendarz Imprez Kulturalnych Miasta i Gminy Biskupiec na 2015


fot.


2015-02-12
Jak to dawnij na wsi bywało.

Kolędnicy ze Szkoły Podstawowej nr 2 zrealizowali swój cel, którym było przybliżenie zwyczaju kolędowania i chodzenia z gwiazdą, Herodem, diabłem i aniołami oraz świątecznymi życzeniami: "Boże, daj wama szczęście na te łuroczyste święta, cobyśta w zdrowiu i szczęściu drugich doczekali". Odwiedzili przedszkola w Biskupcu i dali przedstawienie dzieciom, które z przestrachem patrzyły na diabła z widłami i śmierć z kosą. Przebierańcy dokuczali maluchom i paniom opiekunkom, dokazywali i śpiewali świąteczne pastorałki i kolędy.
Bardzo mile przyjecie zgotowali kolędnikom Radni Rady Miejskiej i Pan Burmistrz Kamil Kozłowski. Uczniowie przybyli na rozpoczęcie sesji w nowym roku i nawet udało im się włączyć wszystkich do wspólnego śpiewania kolęd. Zaproszenie na sesję wyszło od Przewodniczącego Rady Miejskiej Pana Tadeusza Szczerba.
Kolędnicy zaśpiewali również dla mieszkańców podczas Warmińskiego Jarmarku ¦wiątecznego Cittaslow i obecni byli na sesji Rady Powiatu w Starostwie Powiatowym w Olsztynie, gdzie wystąpili przed Panią Starostą Małgorzatą Chyziak, Radnymi i zaproszonymi gośćmi.
W przeddzień Dnia Babci i Dnia Dziadka uczniowie odwiedzili seniorów z Domu Dziennego Pobytu w Biskupcu, aby zaprezentować przedstawienie.
Zespół kolędników przygotowały panie U. Radomska, A. Didjurgeit i J. Kołakowska.

fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot.


2015-02-12
Wsparcie dla organizacji pozarządowych

Zarząd Powiatu w Olsztynie ogłosił Otwarty Konkurs Ofert. W ten sposób po raz kolejny zostaną wybrane organizacje, które w 2015 r. otrzymają z budżetu powiatu dotacje na realizację różnych przedsięwzięć. Kwota do podziału będzie większa niż w roku ubiegłym i wyniesie prawie 150 tys. zł. Celem konkursu jest wyłonienie i finansowe wsparcie projektów, dotyczących realizacji zadań publicznych Powiatu Olsztyńskiego, podejmowanych na rzecz wspólnoty mieszkańców powiatu, zwłaszcza w zakresie zwiększenia aktywności, kultury i edukacji obywatelskiej oraz podniesienia jakości życia na terenie powiatu przy współpracy różnych środowisk dla zwiększenia skuteczności i efektywności realizacji zadań zleconych. Wysokość środków przewidzianych na realizację zadań to 149 tys. zł.
Szczegółowe informacje zamieszczone są na stronie
http://www.powiat-olsztynski.pl/dotacje-dla-organizacji-pozarzadowych


2015-02-11fot.


2015-02-09
Superbohaterów 10/9 - Spektakl odwołany


fot.


2015-02-09
3 Dadajowy Zlot Morsów


fot.
fot.


2015-02-05
Sukcesy 2014 Gmina Biskupiec już po raz dziewiętnasty przygotowuje doroczne spotkanie z wyróżniającymi się Mieszkańcami Miasta i Gminy Biskupiec pod nazwą "SUKCESY", które ma na celu wyrazić uznanie dla tych osób, które w sposób szczególny reprezentują nasze środowisko.

Termin zgłaszania kandydatów upływa 20 lutego 2015 roku.

Zgłoszenia, do których załączone powinny być kopie dyplomów, certyfikatów lub innych dokumentów potwierdzających osiągnięcie, należy nadsyłać w zamkniętych kopertach z dopiskiem "Sukcesy 2014" na adres: Urząd Miejski; 11-300 Biskupiec, Al Niepodległości 2, lub składać w Informacji - Obsłudze Interesanta (pok. 10). Dodatkowo wymagane jest przesłanie zgłoszeń w postaci elektronicznej pocztą e-mail na adres: promocja@biskupiec.hostingsdc.pl.

Szczegółowy program spotkania, które planowane jest na marzec 2015 r., zostanie ustalony po zamknięciu listy osób nominowanych i przesłany wraz z zaproszeniem.

Karta zgłoszenia (docx)

Regulamin (pdf)

podgląd: Regulaminu (pdf)


2015-02-05
Dzieci z wizytą u burmistrza

Wczoraj (4.02) dzieci uczestniczące w zimowisku zorganizowanym przez Biskupiecki Dom Kultury odwiedziły Urząd Miejski. Spotkały się z burmistrzem, który opowiedział o swojej pracy i o zadaniach Urzędu. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały swego mówcy i brały czynny udział w spotkaniu. Wiele emocji wzbudziło zadawanie pytań burmistrzowi. Dzieci pytały m.in. o to czy burmistrz lubi piłkę nożną i kiedy powstawanie w Biskupcu Mc Donald's. Należy wspomnieć także, że dzieci zaprezentowały bardzo dużą wiedzę o naszej gminie. Doskonale umiały wymienić miejscowości wchodzące w skład Gminy Biskupiec, wiedziały ilu jest radnych oraz czym zajmuje się Skarbnik. Na zakończenie spotkania w którym udział wzięła także Zastępca Burmistrza Pani Katarzyna Nowakowska wszyscy otrzymali słodki upominek i pamiątkowe kartki pocztowe podpisane przez burmistrza.

fot. fot. fot. fot. fot. fot.


2015-02-05

fot.


2015-01-30
A tak wesoło spędzają ferie dzieci w Biskupieckim Domu Kultury!!

fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot.


2015-01-30
Informujemy, że Nasz olsztyniak na terenie gminy Biskupiec jest kolportowany co czwartek do nw. Punktów. Serdecznie zachęcamy do lektury!

1. Urząd Miejski,
2. Biskupiecki Dom Kultury
3. Szpital Powiatowy im. Jana Mikulicza
4. Dom Pracy Twórczej Sorboma
5. Supermarket Tesco

6. Sklep Zebra na ul. Ludowej
7. Sklep Żabka na pl. Wolności
8. Sklep spożywczy na terenie byłej Jednostce Wojskowej
9. Polo Market-CH Karuzela
10. Restauracja na Rynku
11. Pensjonat Słoneczny Brzeg ( w sezonie letnim)
Dodatkowe informacje (pdf)

podgląd: dodatkowe informacje (pdf)


2015-01-30
Inkubator przedsiębiorczości w Biskupcu

Celem działalności inkubatora, który swoje funkcjonowanie rozpocznie już w tym roku jest świadczenie kompleksowej oferty doradztwa i pomocy nowopowstałym i młodym firmom z terenu Biskupca poprzez udostępnienie w pełni wyposażonej w sprzęt biurowy infrastruktury lokalowej i sali konferencyjnej.

W Urzędzie Miejskim przyjmowane są już deklaracje zainteresowania na wynajem pomieszczeń biurowych od małych i średnich przedsiębiorstw oraz osób pragnących podjąć działalność gospodarczą w szczególności z terenu Gminy Biskupiec oferujących usługi na lokalny rynek nowopowstałych lub tych istniejących nie dłużej niż 3 lata.

Celem funkcjonowania Inkubatora jest promowanie przedsiębiorczości w regionie poprzez kreowanie warunków do powstawania stabilnych mikro- oraz małych i średnich przedsiębiorstw oraz wspieraniu już istniejących firm. Finalnym celem działania Inkubatora jest przyczynianie się do wzrostu aktywności zawodowej mieszkańców regionu, ograniczania bezrobocia, tworzenia nowych i stabilnych miejsc prac, a w konsekwencji ograniczania ujemnego salda migracji wewnętrznych i zewnętrznych. Inkubator jest również miejscem wymiany doświadczeń pomiędzy przedsiębiorcami oraz wzajemnego wspierania się w zakresie świadczenia usług.

Deklaracje zainteresowania najmem powierzchni biurowych należy składać w Urzędzie Miejskim w Biskupcu.

Całkowita kwota inwestycji ponad 1 mln złotych z czego dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej wyniosło ponad 858 tysięcy.

fot. fot.
fot.


2015-01-30
Biskupiec współorganizatorem flagowego wydarzenia regionu!!

W czwartek 29 stycznia Jan Żemajtys, wicestarosta olsztyński odebrał z rąk marszałka województwa certyfikat "Produkt Warmia Mazury" dla Warmińskiego Festiwalu Dziedzictwa Browarniczego.
Jak wszyscy wiemy jest to cykliczna impreza organizowana w trzech warmińskich miastach, gdzie istniały lub istnieją browary i silne tradycje związane z warmińskim dziedzictwem browarniczym czyli w Biskupcu, Olsztynie i Braniewo,. Do tej pory odbyły się trzy edycje, ich organizatorem jest Powiat Olsztyński, a partnerami gmina Biskupiec, miasto Olsztyn i Powiat Braniewski.


2015-01-30
Zwiększenie samodzielności osób z głęboką niepełnosprawnością intelektualną poprzez kompleksową rehabilitację


2015-01-28

fot.


2015-01-26
Badanie słuchu

fot.


2015-01-26
BURMISTRZ BISKUPCA PRZYPOMINA O BEZPIECZNYM UŻYTKOWANIU KOMINÓW

fot.


2015-01-26

fot. fot.


2015-01-26

fot.


2015-01-26

fot.


2015-01-26

fot.


2015-01-22
Finał Pucharu Polski KoĽminek 2015 - Rewanż Marty, Paweł Kostrubski w kadrze na M¦

niedzielę (18 stycznia) na tej samej trasie co w sobotę w KoĽminku odbył się Finał Pucharu Polski w kolarstwie przełajowym. Znów wystartowała trójka młodych kolarzy Warmii Biskupiec. Dwoje z nich stanęło na podium. Marta Jaskulska wygrała wyścig juniorek młodszych, natomiast Paweł Kostrubski wywalczył srebro w kategorii juniorów i został powołany do reprezentacji na mistrzostwa świata.

fot.


Marta zrewanżowała się za sobotnią porażkę, choć okoliczności przegranej (informowaliśmy o tym) były mocno dyskusyjne. W niedzielę zawodniczka z Biskupca zastosowała inną taktykę. Nie szarżowała, lecz zachowała siły na końcówkę. Na ostatniej pętli bez kłopotu pokonała obie reprezentantki gospodarzy. Potwierdziła tym samym, że była zdecydowanie najlepszą zawodniczką mijającego sezonu przełajowego
Paweł Kostrubski stoczył pasjonująca walkę. Na trasie sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie. Kolarz Warmii dwukrotnie zaatakował, jednak rywale byli mocni. W efekcie zajął drugie miejsce, ale umiejętnościami i wolą walki zaimponował selekcjonerowi kadry juniorów, który powołał do reprezentacji na mistrzostwa świata (Czechy przełom stycznia i lutego). Warunek jest jeden. Zawodnik musi jechać na własny koszt (biedny ten polski sport), a na początku roku z gotówką w klubie nie jest najlepiej. Mając jednak taka "perełkę" jesteśmy przekonani, że środowisko biskupieckie coś wymyśli, bo Paweł na nominację i start w pełni zasłużył.
Trzeci zawodnik Warmii Dawid Burczak w wyścigu juniorów młodszych zajął piąte miejsce.
Wyniki

Juniorki młodsze

1. JASKULSKA Marta LKK WARMIA BISKUPIEC 18 m 37 s
2. TRZEBIŃSKA Aleksandra UKS KOŻMINIANKA KOŻMINEK + 00 m 03 s
3. BIELAWSKA Klaudia UKS KOŻMINIANKA KOŻMINEK + 00 m 15 s
4. ¦WIERCZYŃSKA Patrycja LKK START W TOMASZOWIE MAZ. + 00 m 48 s
5. KALEMBKIEWICZ Kinga SMAK-GÓRNO POLTINO AZALIA BR + 00 m 50 s
6. * PIERSIAK Brygida SMAK-GÓRNO POLTINO AZALIA BR + 00 m 50 s


Juniorzy młodsi

1. NOWAK Stanisław LKS ISKRA GŁOGOCZÓW 30 m 20 s
2. RICHTER Wiktor UKS KOŻMINIANKA KOŻMINEK + 00 m 01 s
3. PAPIERSKI Damian UKS KOŻMINIANKA KOŻMINEK + 00 m 10 s
4. CENIUCH Wojciech GK PIAST SZCZECIN + 00 m 10 s
5. BURCZAK Dawid LKK WARMIA BISKUPIEC + 00 m 10 s
6. KONIECZNY Mikołaj KKS GOSTYŃ + 00 m 53 s

Juniorzy

1. RZESZUTEK Tomasz MLKS BASZTA BYTÓW 35 m 38 s
2. KOSTRUBSKI Paweł LKK WARMIA BISKUPIEC + 00 m 02 s
3. JONA Dawid GK GLIWICE BIKE ATELIER + 00 m 04 s
4. SOWIŃSKI Artur GKS CARTUSIA KARTUZY + 00 m 14 s
5. ŁˇCZKIEWICZ Dawid UKS KOŻMINIANKA KOŻMINEK + 00 m 37 s
6. BUDZIŃSKI Marcin INTEGRAL COLLECTIONS LKK + 00 m 51 sĽródło: http://www.wama-sport.pl2015-01-22
MP LZS w kolarstwie przełajowym KoĽminek 2015 - Troje z Biskupca i trzy medale

KoĽminku koło Kalisza odbyły się w sobotę (17 stycznia) Mistrzostwa Polski LZS w kolarstwie przełajowym. W imprezie wystartowała trzyosobowa ekipa Warmii Biskupiec i wszyscy stanęli na podium. Marta Jaskulska zdobyła srebro w wyścigu juniorek młodszych, taki sam wynik osiągnął Paweł Kostrubski w juniorach, a Dawid Burczak wywalczył brąz w kategorii juniorów młodszych.

fot.

Marta była faworytką, przecież przed tygodniem stanęła na najwyższym stopniu podium w Mistrzostwach Polski. W sobotę też wyraĽnie prowadziła, mając ponad 200 metrów przewagi nad najgroĽniejszą konkurentką z KoĽminka. Jednak na długim odcinku asfaltowym kolega z klubu "podciągnął" rywalkę Marty, co jest niezgodne z przepisami i ta dogoniła zawodniczkę z Biskupca, wygrywając na finiszu. Na trasie nie było monitoringu, a gospodarze nie chcieli dać wiary relacji Marty, która na mecie opowiedziała trenerom jak to było. Protest Warmii nie przyniósł więc efektu i nie zmieniono klasyfikacji.
Bardzo dobrze pojechali Dawid i Paweł, którzy od razu byli w czołówce i zameldowali się na podium. Trasa była bardzo łatwa , sucha z długimi odcinkami twardej nawierzchni.
W niedzielę przewidziany jest finał Pucharu Polski w kolarstwie przełajowym. Cała trójka z Biskupca znów zapowiada walkę o medale.
Wyniki

Juniorki młodsze

1. TRZEBIŃSKA Aleksandra UKS KOŻMINIANKA KOŻMINEK 18 m 53 s
2. JASKULSKA Marta LKK WARMIA BISKUPIEC 18 m 53 s
3. BIELAWSKA Klaudia UKS KOŻMINIANKA KOŻMINEK + 00 m 44 s
4. ¦WIERCZYŃSKA Patrycja LKK START W TOMASZOWIE MAZ. + 00 m 53 s
5. DRELAK Maja TEAM SOKÓŁ BRALIN VIDIONI + 01 m 12 s
6. * PIERSIAK Brygida SMAK-GÓRNO POLTINO AZALIA + 01 m 13 s


Juniorzy młodsi

1. PAPIERSKI Damian UKS KOŻMINIANKA KOŻMINEK 31 m 01 s
2. KONIECZNY Mikołaj KKS GOSTYŃ KGO 31 m 01 s
3. BURCZAK Dawid LKK WARMIA BISKUPIEC 31 m 01 s
4. NOWAK Stanisław LKS ISKRA GŁOGOCZÓW + 00 m 04 s
5. RICHTER Wiktor UKS KOŻMINIANKA KOŻMINEK + 00 m 36 s
6. CENIUCH Wojciech GK PIAST SZCZECIN + 00 m 39 s

Juniorzy

1. RZESZUTEK Tomasz MLKS BASZTA BYTÓW 35 m 02 s 19
2. KOSTRUBSKI Paweł LKK WARMIA BISKUPIEC + 00 m 03 s
3. ŁˇCZKIEWICZ Dawid UKS KOŻMINIANKA KOŻMINEK + 00 m 21 s
4. JONA Dawid GK GLIWICE BIKE ATELIER + 00 m 58 s
5. SOWIŃSKI Artur GKS CARTUSIA KARTUZY + 01 m 03 s
6. BUDZIŃSKI Marcin INTEGRAL COLLECTIONS LKK + 01 m 05 s


Klasyfikacja klubowa

1. UKS KOŻMINIANKA KOŻMINEK 140
2. MLKS BASZTA BYTÓW 79
3. LKK WARMIA BISKUPIEC 78
4. GKS CARTUSIA KARTUZY 74
5. LKS POM STRZELCE KRAJEŃSKIE 55
6. KKS GOSTYŃ 49


Klasyfikacja wojewódzka

1. Województwo W I E L K O P O L S K I E 255
2. Województwo L U B U S K I E 161
3. Województwo P O M O R S K I E 153
4. Województwo Ł Ó D Z K I E 87
5. Województwo ¦ L ˇ S K I E 81
6. Województwo WARMIŃSKO - MAZURSKIE 78
7. Województwo M A Ł O P O L S K I E 47
8. Województwo P O D L A S K I E 33
9. Województwo O P O L S K I E 25
10.Województwo P O D K A R P A C K I E 8Ľródło: http://www.wama-sport.pl2015-01-20
Ostatnia szansa na uczestnictwo w projekcie "Razem do celu"

Już po raz ostatni Gmina Biskupiec zaprasza chętną młodzież w wieku od 18-24 lat do skorzystania z bezpłatnych kursów kosmetyczno-fryzjerskich, spawalniczych oraz dla opiekunów osób starszych i dzieci. Kursy rozpoczną się w marcu tego roku i potrwają do połowy czerwca. Działania prowadzone przez Gminę Biskupiec w ramach projektu mają na celu przedstawienie kompleksowej oferty dla młodych ludzi zwiększającej tym samym szansę na znalezienie pracy. Młodzi ludzie podczas tej edycji będą mieli niebywałą możliwość spotkania się z niemieckimi przedstawicielami pracodawców, którzy w dniach 17-22 kwietnia 2015 r., będą gościć w Gminie Biskupiec w ramach wizyty studyjnej.
Przypominając należy dodać, że uczestnicy projektu "Razem do celu" otrzymują certyfikaty w trzech językach polskim, angielskim i niemieckim, które są honorowane na terenie całej Unii Europejskiej. Wartością dodaną są zajęcia z prawnikiem, informatykiem, psychologiem i doradcą zawodowym oraz pośrednikiem pracy-którzy razem tworzą grupę wspierającą i przygotowującą do podjęcia zatrudnienia. Wszyscy uczestnicy mają ponadto możliwość korzystania z sali fitness, siłowni i sali muzycznej.2015-01-20
Sukces SP2 Biskupiec

Warmińsko - Mazurski Szkolny Związek Sportowy w Olsztynie ogłosił wyniki współzawodnictwa sportowego szkół podstawowych w województwie warmińsko- mazurskim. Miło jest nam poinformować, że uczniowie SP2 w Biskupcu zajęli w tej klasyfikacji bardzo wysokie 12 miejsce na 245 szkół sklasyfikowanych z naszego województwa. Byli tym samym najwyżej sklasyfikowaną szkołą z naszego powiatu. Jest to bardzo ładne podsumowanie pracy dzieci i nauczycieli za ubiegły rok szkolny. Gratulacje dla dzieci i nauczycieli.

fot. fot.
fot. fot. fot. fot.


2015-01-20
Otwarcie biura poselskiego

Wczoraj (19.01) odbyło się otwarcie biura poselskiego Pani Urszuli Pasławskiej. Na uroczystości, która odbyła się w samo południe obecni byli m.in. Piotr Żuchowski Sekretarz Stanu w Ministerstwie Kultury, przewodniczący Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Gustaw Marek Brzezin Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Sylwia Jaskulska Wicemarszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego, przedstawiciele wojewody, burmistrzowie, radni powiatowi i miejscy oraz inni zaproszeni goście. Pani poseł, w kilku słowach skierowanych do zgromadzonych zapowiedziała, że będzie łączyć samorząd ze stolicą kraju oraz, że drzwi jej biura będą otwarte dla wszystkich szukających pomocy. Burmistrz Biskupca Kamil Kozłowski w swojej wypowiedzi podkreślił ważność bliskiego sąsiedztwa biura i Urzędu Miejskiego oraz pogratulował pierwszej posłance z Biskupca.

fot. fot. fot.
fot. fot.


2015-01-19

fot.


2015-01-19
Bezpieczny lód = bezpieczne ferie w Gminie Biskupiec

Z myślą o bezpieczeństwie młodych mieszkańców powiatu olsztyńskiego w dniu dzisiejszym na plaży Słoneczny Brzeg w Rukławkach odbyły się działania profilaktyczne w ramach akcji "Bezpieczny Lód 2015". Już po raz trzeci Gmina Biskupiec gościła uczniów ze szkół podstawowych z gmin Kolno, Jeziorany i Biskupiec. Ponad 700 dzieci zgłębiło tajniki zagrożeń jakie niesie za sobą nieodpowiedzialna zabawa na wodzie. Można było zobaczyć poduszkowiec policyjny, wyposażenie wozów strażackich czy karetek pogotowia. Ciekawym był pokaz tresury psa policyjnego i nauka obrony przed agresywnym zwierzęciem. Leśnicy na swoich stoiskach mówili o bezpieczeństwie na terenach leśnych i o ekologii. Dzieci sprawdziły także nabytą wiedzę podczas zorganizowanych konkursów z upominkami. Dodatkową atrakcją było ognisko, grochówka, kiełbaski i ciepłe napoje. "Jak pokazują statystyki, tego typu akcje mające na celu przeciwdziałanie zagrożeniom związanym z zamarzniętymi akwenami wodnymi są idealną formą przekazu. Od 3 lat podczas ferii zimowych na terenie naszego powiatu nie było wypadków z udziałem dzieci i młodzieży-powiedział Burmistrz Biskupca Kamil Kozłowski-Myślę, że jest to duży sukces zarówno organizatorów jak i pomysłodawców tej akcji".

fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot.


2015-01-19
Poseł z Biskupca!

We wtorek (13.01) Urszula Pasławska, nasza Biskupczanka dołączyła do grona posłów VII kadencji Sejmu RP. Podczas swojej pierwszej konferencji prasowej, która miała miejsce w środę Urszula Pasławska przedstawiła krótko swój plan na nadchodzące miesiące kadencji i zapowiedziała współpracę na linii sejm - samorządy, w postaci organizowania przez nią tak zwanych "salonów samorządowych". W najbliższy poniedziałek (19.01) w naszym mieście zostanie otwarte biuro poselskie Urszuli Pasławskiej.
Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia!


2015-01-13
Półkolonie zimowe w Biskupcu

fot.


2015-01-15
MP w kolarstwie przełajowym Bytów 2015 - Marta Jaskulska oczywiście mistrzynią, Paweł Kostrubski czwarty

W Bytowie zakończyły się Mistrzostwa Polski w kolarstwie przełajowym. W sobotę (10 stycznia) rywalizowali zawodnicy w młodszych grupach wiekowych. Mieliśmy swoją wielką faworytkę - Martę Jaskulską z Warmii Biskupiec, która nie zawiodła i z dużą przewagą wygrała wyścig juniorek młodszych. Zgodnie z oczekiwaniami została Mistrzynią Polski pieczętując znakomitą formę zdobytą podczas całego sezonu. W niedzielnym wyścigu juniorów Paweł Kostrubski (Warmia) był czwarty.

Pozostali nasi reprezentanci też wypadli dobrze. Dawid Burczak w kategorii juniorów młodszych zajął piąte miejsce, a Szymon Gryń (Ełk/Prostki) był w młodzikach szósty.

- Oczywiście Marta była zdecydowaną faworytką - powiedział po wyścigu trener Dariusz Jaskulski, ale w przełajach wszystko może się zdarzyć, tym bardziej, że trasa była niezwykle trudna, bardzo grząska. Ale wszystko potoczyło się według scenariusza jaki ustaliliśmy. Marta szybko uzyskała przewagę, która na mecie sięgnęła minut. Start pozostałej dwójki też można ocenić bardzo pozytywnie. Wyniki

Juniorki młodsze

1. JASKULSKA Marta LKK WARMIA BISKUPIEC 37 m 04 s
2. DRELAK Maja TEAM SOKÓŁ BRALIN VIDIONI + 02 m 23 s
3. TRZEBIŃSKA Aleksandra UKS KO¬MINIANKA KO¬MINEK + 04 m 17 s
4. WŁOCH Karolina GOODMAN SOKÓŁ ZATOR + 05 m 03 s
5. ¦WIERCZYŃSKA Patrycja LKK START W TOMASZOWIE MAZ. + 05 m 38 s
6. MAJEWSKA Oliwia BDC NOSIR NOWY DWÓR MAZ. + 06 m 14 s
7. SZPOCIŃSKA Agnieszka LKK LUKS SŁAWNO + 06 m 17 s
8. BIELAWSKA Klaudia UKS KO¬MINIANKA KO¬MINEK + 06 m 19 s
9. CEDRO Karolina LKS ORLĘTA GORZÓW WLKP. + 06 m 31 s
10. KALEMBKIEWICZ Kinga SMAK-GÓRNO POLTINO AZALIA + 07 m 03 sJuniorzy młodsi

1. CENIUCH Wojciech GK PIAST SZCZECIN 33 m 16 s
2. KONIECZNY Mikołaj KKS GOSTYŃ + 00 m 29 s
3. NOWAK Stanisław LKS ISKRA GŁOGOCZÓW + 00 m 44 s
4. MACIEJUK Filip KS POGOŃ MOSTOSTAL PUŁAWY + 01 m 03 s
5. BURCZAK Dawid LKK WARMIA BISKUPIEC + 01 m 04 s
6. RICHTER Wiktor UKS KOśMINIANKA KOśMINEK + 01 m 53 s
7. PAPIERSKI Damian UKS KOśMINIANKA KOśMINEK + 03 m 21 s
8. MIGAS Dawid GK GLIWICE BIKE ATELIER + 03 m 37 s
9. GRUSZCZYŃSKI Piotr LKS POM STRZELCE KRAJEŃSKIE + 03 m 49 s
10. SUSZKO Jan MLKS BASZTA BYTÓW + 03 m 57 s

Juniorzy

1. SAJNOK Szymon GKS CARTUSIA KARTUZY 45 m 03 s
2. BOGUSŁAWSKI Marceli INTEGRAL COLLECTIONS + 00 m 22 s
3. JONA Dawid GK GLIWICE BIKE ATELIER + 01 m 05 s
4. KOSTRUBSKI Paweł LKK WARMIA BISKUPIEC + 02 m 48 s
5. RZESZUTEK Tomasz MLKS BASZTA BYTÓW + 03 m 56 s
6. HELTA Filip KKW JAMA WAŁBRZYCH + 04 m 08 s
7. BUDZIŃSKI Tomasz INTEGRAL COLLECTIONS LKK + 04 m 53 s
8. KASPRZAK Konrad MLUKS VICTORIA JAROCIN + s 05 m 13 s
9. ¦WIERBLEWSKI Bartosz ELZAT REGAMET BIENIASZ BIKE + 05 m 29 s
10. 122 POL19970129 SOWIŃSKI Artur GKS CARTUSIA KARTUZY + 05 m 31 s
...................................................
35. CHUDEK Dawid UKK EŁK PROSTKI -1 okr.
KUCZYŃSKI Tomasz UKK EŁK PROSTKI - wycofał się


2015-01-13
I Ogólnopolski Konkurs Literacki "Hubal"

fot. fot. fot.


2015-01-13
INFORMACJA DOT. PRACY URZĘDU MIEJSKIEGO W BISKUPCU w 2015 r.

fot.


2015-01-13
Tabliczki informacyjne na terenie miasta Biskupiec

Już od jakiegoś czasu na terenie naszego miasta można dostrzec tabliczki umieszczone na elewacjach zabytkowych budynków. Tabliczki o wymiarach 30x42cm zawierają informacje o obiekcie w języku polskim, angielskim i niemieckim oraz kod graficzny - qrcode, który za pomocą urządzenia przenośnego odsyła na utworzoną podstronę zawierającą szersze informacje o zabytku. Aby móc korzystać z kodów QR trzeba mieć zainstalowany na telefonie/tablecie itp. specjalne i już raczej powszechne oprogramowanie.
Na terenie miasta umieszczono 8 takich tabliczek. Znajdują się one na:
- budynku Miejskiej Bibliotece Publicznej im. J. Liszewskiego, przy al. Niepodległości
- budynku dworca kolejowego
- budynku obecnego Gimnazjum Publicznego nr 1 im. Mikołaja Kopernika, przy ul. Ludowej
- budynku Starej Kaflarni, przy ul. Wojska Polskiego
- budynku dawnych koszar wojskowych
- budynku obecnego Urzędu Miejskiego, przy al. Niepodległości
- budynku Starego Ratusza przy ul. Pionierów
- budynku obecnej Księgarni, przy ul. 1-go Maja
To kolejny element promocyjny naszego miasta, który powstał w ramach projektu "Oznakowanie obiektów zabytkowych Biskupca".
Szersze informacje dostępne są na stronie: http://www.historia.biskupiec.hostingsdc.pl

2015-01-12

fot.


2015-01-12
KINO ORANGE W BISKUPIECKIM DOMU KULTURY

fot. fot. fot. fot. fot.


2015-01-12
Biskupiec zebrał rekordową kwotę ponad 26 tysięcy złotych dla WO¦P!

Zgodnie z wieloletnią tradycją Biskupiec także w tym roku włączył się w ogólnopolską akcję niesienia pomocy potrzebującym w ramach Wielkiej Orkiestry ¦wiątecznej Pomocy. Od rana na ulicach naszego miasta trwała kwesta oraz inne wydarzenia towarzyszące. Można było podpatrzeć jak w centrum miasta kąpieli zażywają Biskupieckie Morsy oraz przeżyć niezapomniane chwile podczas przejażdżki samochodem terenowym ze Stowarzyszeniem Rasząg 4*4.
Od godz. 15.00 w Biskupieckim Domu Kultury trwały loterie, sklepik i charytatywne aukcje na rzecz WO¦P. Popołudnie upłynęło przy występach dzieci i młodzieży, a wieczór uatrakcyjnił występ zespołu Berkut z Olsztyna. Na zakończenie zebrana publiczność mogła obejrzeć światełko do nieba, czyli pokaz fajerwerków.
Udało się zebrać ogromną kwotę pieniążków i pobić wszelkie dotychczasowe biskupieckie rekordy. Dzięki hojności naszych Mieszkańców oraz Mieszkańców Reszla, którzy w tym roku grali z nami uzbieraliśmy kwotę 26 139,68 zł (w tym 1524 zł kwota od Mieszkańców Reszla).

fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot.


2015-01-12

fot.


2015-01-12

fot.


2015-01-08
Powołanie gminnego zespołu ds. przeciwdziałania pożarom w budynkach mieszkalnych

W ostatnim czasie na terenie gminy Biskupiec wybuchły dwa pożary budynków mieszkalnych zlokalizowanych przy ul. 1 Maja oraz ul. Kościuszki. Jak wynika z raportów na szczęście nikt nie ucierpiał, jednakże straty były duże i spowodowane złym stanem technicznym instalacji grzewczej. Żeby zmniejszyć ryzyko kolejnych nieszczęść i ograniczyć stale powiększającą się liczbę nieszczęśliwych wypadków Burmistrz Biskupca Kamil Kozłowski powołał z dniem 7 stycznia 2015 r. gminny zespół ds. przeciwdziałania pożarom w budynkach mieszkalnych. W jego skład weszli przedstawiciele Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej i Straży Miejskiej, którzy wspólnie z administratorami/zarządcami/przedstawicielami wspólnot mieszkaniowych zlokalizowanych na terenie miasta i gminy Biskupiec będą prowadzić działania zmierzające do zmniejszenia liczby pożarów budynków mieszkalnych w skutek niesprawnych instalacji grzewczych na terenie naszej gminy. Celem działania ww. komisji jest sprawdzenie stanu technicznego instalacji grzewczych, wentylacyjnych, przewodów kominowych oraz aktualnych przeglądów kominiarskich i wydanych zaleceń. Kontroli zostaną poddane zasady przestrzegania przepisów ochrony przeciwpożarowej w tym utrzymanie porządku na strychach i w kotłowniach. Komisja rozpocznie prace już 12 stycznia i będzie prowadzić działania zgodnie z ustalonym harmonogramem, aż do odwołania. "Na początku zostaną poddane kontroli budynki znajdujące się na terenie miasta - informuje Burmistrz Biskupca Kamil Kozłowski - sprawdzone zostaną budynki zarządzane przez gminę, a następnie wspólnotowe, spółdzielcze, prywatne i inne-zapewnia Burmistrz. Również budynki znajdujące się na wsiach zostaną szczegółowo skontrolowane wg. harmonogramu podanego do publicznej wiadomości na tablicach ogłoszeń, w internecie oraz przesłane sołtysom. Liczę, że tymi działaniami liczba pożarów budynków mieszkalnych na terenie naszej gminy ulegnie zmniejszeniu"- kwituje Kamil Kozłowski.


2015-01-07
W Biskupcu znowu zagra Wielka Orkiestra ¦wiątecznej Pomocy


9:30 - 13:15 kwesta uliczna prowadzona przez prawie 100 wolontariuszy
ok. 12:30 Plac Wolności kąpiel Biskupieckich Morsów
13:00 - 15:00 przejażdżki samochodem do rajdów terenowych po terenie byłego poligonu (start - parking BDK)
15:00 sala widowiskowa Biskupieckiego Domu Kultury przy ul. Matejki 5 - koncerty, loteria, sklepik i charytatywne aukcje na rzecz WO¦P
20:00 parking przed BDK "¦wiatełko do nieba" - symboliczny pokaz fajerwerków kończący całodzienną akcję

fot.


2015-01-07
Akcja z sukcesem "Przekaż Misia dla Rysia"!!

"Przekaż Misia dla Rysia" to akcja organizowana w gminie Biskupiec od 6 lat a skierowana do dzieci potrzebujących z naszej gminy. Od listopada 2014 r., w Biskupieckim Domu Kultury zbierane były zabawki, książeczki, gry, słodycze i inne rzeczy, które mogłyby ucieszyć najmłodszych. Każdy mógł przynieść to co mogło by wywołać uśmiech na twarzy dziecka. W dniu 6 stycznia 2015 r. odbył się finał tej akcji - zabawa choinkowa, podczas której Mikołaj wręczył 210 paczek zaproszonym dzieciom. Organizatorami akcji pod patronatem Burmistrza Biskupca Kamila Kozłowskiego był Biskupiecki Dom Kultury oraz Caritas Biskupiec.

fot. fot. fot.


2015-01-07
Biskupiecki łańcuch ekologiczny

Podczas odbywającego się dnia 20 grudnia VI Warmińskiego Jarmarku ¦wiątecznego Cittaslow odbyła się akcja polegająca na utworzeniu najdłuższego ekologicznego choinkowego łańcucha. W kilkdniową akcję włączyło się 14 jednostek w tym przedszkola, szkoły i PSOUU. Najdłuższy łańcuch wykonały dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Biskupcu i liczył on 2122 metry. Razem udało nam się stworzyć liczący ponad 9 km ekologiczny łańcuch! "To nasz biskupiecki rekord, który będziemy chcieli pobić w przyszłym roku-powiedział Kamil Kozłowski Burmistrz Biskupca-może zgłosimy się do bicia rekordu Guinnesa-bo chyba nie ma rekordu na najdłuższy ekologiczny łańcuch choinkowy"-dodaje Burmistrz. Wszystkie jednostki biorące udział w tej inicjatywnie otrzymały słodkie upominki. Łańcuch można obejrzeć w Biskupieckim Domu Kultury. Poniżej zestawienie podmiotów biorących udział w akcji i ich wyniki:

1. Przedszkole "Jacek i Agatka" (170 dzieci) 1000m
2. Zespół Szkolno - Przedszkolny nr 1 (540 dzieci) 2122m
3. Niepubliczne Przeszkole "Bajka" (44 dzieci) 554m
4. Niepubliczna Szkoła Podstawowa (71 dzieci) 554m
5. Szkoła Podstawowa nr 3 (431 dzieci) 1248m
6. Zespół Szkół (70 osób) 237m
7. Szkoła Podstawowa w Borkach Wlk. (46 dzieci) 232m
8. Szkoła Podstawowa w Bredynkach (90 dzieci) 754m
9. Zespół Szkół w Czerwonce (200 dzieci) 400m
10. Zespół Szkół w Kobułtach ( 207 dzieci) 1462m
11. Zespół Szkół w Węgoju ( 132 dzieci) 130m
12. Gimnazjum nr 1 (340 osób) 30m
13. Liceum i Gimnazjum Katolickie (120 osób) 800m
14. PSOUU (20 osób) 76m

Burmistrz Biskupca i Organizatorzy VI Warmińskiego Jarmarku ¦wiątecznego Cittaslow serdecznie dziękują wszystkim za zaangażowanie i włączenie się w akcję stworzenia najdłuższego ekologicznego łańcucha choinkowego.

fot. fot. fot.


2015-01-07
Wyróżnienie dla Pauliny Borzymowskiej

W dniu 12.12.2014 r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Korszach odbył się IV Wojewódzki Przegląd Kolęd, Pastorałek i Piosenek świątecznych. W kategorii solistów wystąpiła uczennica Szkoły Podstawowej nr 2 w Biskupcu Paulinka Borzymowska z piosenką "Dziś wszystkim z nas Bóg narodzi się", która wyśpiewała wyróżnienie. Gratulujemy. W kategorii klas IV-VI wystąpiło ponad 34 uczestników z tak znanych ośrodków jak Reszel, Bartoszyce, Kętrzyn, Lidzbark Warmiński.


2015-01-07
Jeżeli po 1 stycznia 2015 r. Twój gabinet lekarza rodzinnego będzie zamknięty, możesz skorzystać z innych przychodni dostępnych w pobliżu miejsca zamieszkania.

fot.


Wcześniejsze wydarzenia 2014r.-->>

 
Urząd Miejski w Biskupcu