Jesteś tutaj: biskupiec.pl > główna
Adres Urzędu
Urząd Miejski w Biskupcu
Al. Niepodległości 2
11-300 Biskupiec
tel. (0-89) 715 01 10
fax (0-89) 715 24 37
www.biskupiec.pl
ratusz@biskupiec.pl
POŁOŻENIE

Gmina Biskupiec leży w środkowej części województwa warmińsko-mazurskiego, na pograniczu pojezierzy olsztyńskiego i mrągowskiego.
 

Biskupiecka Liga Halowej Piłki NożnejFutsal 2012/2013

Biskupiecka Liga Halowej Piłki NożnejFutsal 2010/2011

ORLIK CUP 2012

Biskupiecka Rada Sportu

http://www.piotr-kula.pl/

GMINA BISKUPIEC
Biskupiec jest siedzibą Gminy Biskupiec powstałej
z połączenia dwóch jednostek administracyjnych
- miasta Biskupiec
- gminy Biskupiec.
 

WITAMY NA OFICJALNYCH STRONACH GMINY BISKUPIEC
Archiwum
2002
2003
2004
2005
2006
2007
2008
2009
2010
2011
2012
2013
2014
2015
Aktualności
2012-12-27
Kolektory - Zaproszenie na spotkanie informacyjnefot. fot.


2012-12-21Informujemy, że w dniu
24 grudnia 2012r. (poniedziałek)
Urząd Miejski w Biskupcu
czynny w godzinach 8:00 – 12:30.
2012-12-21
50 lat razem czyli Złote Gody


W piątek 21 grudnia br. do Sali Ślubów w Urzędzie Miejskim w Biskupcu zaproszeni zostali niezwykli goście - pary małżeńskie z 50-letnim stażem. Za tę jakże trudną sztukę bycia tak wiele lat razem Prezydent RP uhonorował jubilatów medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Medale, legitymacje, listy gratulacyjne i kwiaty wręczała Burmistrz Biskupca Elżbieta Samorajczyk. Wszystkim parom życzymy dalszych wspólnych lat w zdrowiu, miłości i spokoju. Gratulacje!!!
W gronie uhonorowanych znaleźli się państwo: Barbara i Stanisław Drozdowscy, Teresa i Paweł Lilienthal, Danuta i Werner Orgas, Barbara i Stanisław Symerewicz, Brunhilda i Zygmunt Komsta, Jadwiga i Kazimierz Krzyżewscy, Wanda i Czesław Olender, Felicja i Edward Smulscy oraz Zofia i Stanisław Trętowscy.

fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot.


2012-12-21
Zmiana emisji Magazynu Informacji Miejskich


Informujemy, iż w związku ze świętami Biskupiecki Magazyn Informacji Miejskich nadawany będzie na kanale Amazing wyjątkowo w poniedziałek 24 grudnia i poniedziałek 31 grudnia o godzinie 17.15. Reemisja programów nastąpi w piątek 28 grudnia 2012 r. i w piątek 4 stycznia 2013 r. w godzinach: 20.15 i 22.15.2012-12-20
Specjalna Opieka Inwestycyjna – Special Investment Care 2012

19 grudnia 2012 r. w Warmińsko-Mazurskiej Agencji Rozwoju Regionalnego odbyło się spotkanie podsumowujące realizację projektu realizowanego przez Warmińsko-Mazurskie Centrum Obsługi Inwestora (WMCOI) Special Investment Care – Specjalna Opieka Inwestycyjna I 2012 (SIC I 2012).
W projekcie, wraz z Biskupcem udział wzięło 12 samorządów lokalnych z terenu Warmii i Mazur.

Celem Projektu był wzrost atrakcyjności inwestycyjnej województwa warmińsko-mazurskiego a przez to podniesienie atrakcyjności oferty inwestycyjnej poszczególnych gmin z regionu Warmii i Mazur poprzez:
 • diagnozę  potencjału inwestycyjnego gminy
 • profesjonalne przygotowanie oferty inwestycyjnej
 • przeszkolenie i podniesienie kompetencji kadry do obsługi inwestora i promocji gospodarczej gminy
 • udrożnienie i wzmocnienie kanałów komunikacji z najprężniej działającymi podmiotami odpowiedzialnymi za obsługę  inwestora w regionie i kraju.


W ciągu roku podjęliśmy szereg inicjatyw zmierzających do wypromowania naszych terenów inwestycyjnych, m.in. została wydana ulotka informacyjna, wzięliśmy udział w konferencji międzynarodowej organizowanej w Lidzbarku Warmińskim, opracowaliśmy spot reklamowy, uczestniczyliśmy w konkursie Grunt na medal, w którym zostaliśmy zakwalifikowani do ścisłej czołówki województwa terenów kompleksowo przygotowywanych do lokalizacji inwestycji.
Biskupiec otrzymał certyfikat „Miasto z Dobrym Klimatem dla Twoich Inwestycji”

fot. fot.
fot. fot.


2012-12-20
Biskupiec w czołówce LZS woj. warmińsko-mazurskiego w 2012 r.


     W poniedziałek (17 grudnia) na uroczystym posiedzeniu zebrała się Rada Wojewódzka Warmińsko-Mazurskiego Zrzeszenia LZS. W posiedzeniu udział wzięli, oprócz działaczy i trenerów klubów LZS-owskich, zaproszeni goście m. in. przewodniczący Sejmiku Wojewódzkiego Julian Osiecki, dyrektor Departamentu Sportu Urzędu Marszałkowskiego Alicja Rutecka, przewodniczący Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego Wacław Wasiela oraz burmistrzowie i wójtowie gmin regionu, którzy ze sportem w małych miejscowościach są związani szczególnie. Powitał ich gospodarz spotkania senator RP Marek Konopka, pełniący od niedawna funkcję przewodniczącego regionalnego zrzeszenia LZS.fot.

fot. fot. fot. fot. fot. fot.


2012-12-18
Komunikat końcowy z Mikołajkowego Turnieju Unihokeja Szkół Podstawowych i Gimnazjów „o Puchar Burmistrza Biskupca i Dyrektora ZS w Czerwonce”

    15 XII 2012r., od godziny 8.30 w Hali Sportowej ZS w Czerwonce i okolicy widoczne były osoby w czerwonych „kubraczkach” i czapeczkach – znak, że odbędzie się Mikołajkowy Turniej Unihokeja. Wcześniej sponsorzy dostarczyli „niezbędne atrybuty”: Puchary ufundowały p. Burmistrz Biskupca, Dyrektor ZS w Czerwonce, Biskupiecka Federacja Sportu – medale, Marek Domin i ZD Pimb (p. Marian Dzik) ufundowali nagrody za konkurs plastyczny „Boże Narodzenie i Adwent na Warmii i Mazurach” oraz cukierki.

Kompletna informacja (pdf) (podgląd)

Kompletna informacja (pdf) (pobierz)


2012-12-18
Gminny Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt o Puchar Dyrektora Gimnazjum nr 1 w Biskupcu


   W dniu 8 grudnia w Gimnazjum nr 1 w Biskupcu odbył się Gminny Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt. Celem zawodów była integracja młodzieży gimnazjalnej z gminy Biskupiec oraz propagowanie aktywności ruchowej poprzez grę w piłkę siatkową.
Wyniki:

I miejsce i Puchar Dyrektora Gimnazjum nr 1 w Biskupcu Elżbiety Samorajczyk zdobyła drużyna dziewcząt z Gimnazjum nr 1 w Biskupcu ( przygotowana przez Danutę Frątczak)
II miejsce zajęła drużyna dziewcząt z ZS w Kobułtach ( przygotowana przez Marzenę Kowsz)
III miejsce zajęła drużyna dziewcząt z ZS w Węgoju (przygotowana przez Łukasza Zabłockiego)
Tytuł najlepszej zawodniczki punktującej zdobyła Kinga Szyszkowska z ZS w Węgoju.
Tytuł najlepszej zawodniczki turnieju zdobyła Natalia Pstrągowska z ZS w Kobułtach.
  Rozgrywkom towarzyszyła doskonała atmosfera w duchu sportowej rywalizacji, zdrowego kibicowania i przestrzegania zasad fair play. Organizatorem turnieju było Gimnazjum n 1 w Biskupcu- nauczyciele w-f oraz Biskupiecka Federacja Sportu (fundator nagród indywidualnych i transportu drużyn).2012-12-17
Jarmark Świąteczny już za nami


Dnia 16 grudnia na Placu Wolności odbył się IV Warmiński Jarmark Świąteczny Cittaslow. Obfite opady śniegu stworzyły niepowtarzalną, wręcz bajeczną atmosferę.
Imprezę otworzyła Burmistrz Biskupca Elżbieta Samorajczyk, która powitała zebranych i złożyła życzenia świąteczne. Harcerze na ręce gospodarza miasta przekazali Światełko do nieba.
Niezwykle atrakcyjnie w tym roku prezentowały się stoiska sołectw, stowarzyszeń, szkół, przedszkoli i innych podmiotów. W szybkim tempie znikały zarówno niepowtarzalne ozdoby świąteczne, jaki i przepyszne ciasta, pierogi, wędliny i inne potrawy. Każdy znalazł tu coś dla siebie i raczej nikt nie wyszedł z pustymi rękoma.
Zgodnie już z tradycją jarmarku program artystyczny przygotowały biskupieckie szkoły i przedszkola. Można było wysłuchać zarówno utworów świątecznych, jak i pięknych kolęd. Każda występująca placówka otrzymała z rąk Mikołaja po paczce słodyczy i gadżetów ufundowanych przez Sponsorów.
Wielkim przeżyciem dla dzieci była obecność dwóch Świętych Mikołai, którzy szczodrze obdarowywali słodkościami.
Zamieszanie podczas imprezy zrobiły Warmińskie Straszydła, świetnie bawiąc zarówno młodszą, jak i starszą publiczność.
Na zakończenie tego szczególnego popołudnia, gdy zapadł zmrok, odbyły się zapierające dech w piersiach pokazy tańca z ogniem w wykonaniu grup: „Transfuzja”, „Lunaris” oraz „Asura”. Świąteczną atmosferę bez wątpienia czuć było w powietrzu.
Gorące podziękowania wszystkim zaangażowanym w organizację tegorocznego Jarmarku Świątecznego. Do zobaczenia za rok.

fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot.


2012-12-13
Zapraszamy na Świąteczny Weekendfot. fot.


2012-12-13
Zaproszenie Fotocafefot.


2012-12-12
Konsultacje „Programu współpracy Gminy Biskupiec z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami w 2013 r.”

Burmistrz Biskupca ogłasza konsultacje społeczne w sprawie projektu: „Rocznego programu współpracy Gminy Biskupiec z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na rok 2013”. Uwagi i propozycje do projektu można składać w formie papierowej na przygotowanym formularzu (dostępnym na stronie www.biskupiec.pl/index1.htm) w kancelarii Urzędu Miejskiego Al. Niepodległości 2; 11-300 Biskupiec, bądź elektronicznej na adres promocja@biskupiec.pl do dnia 28 grudnia 2012 r. Na kopercie bądź w tytule emaila należy wpisać „Konsultacje Programu Współpracy 2013”. Dodatkowych informacji w powyższej sprawie udziela Inspektor ds. Promocji i IT Iwona Janczara-Bloch (89 715 01 26).


2012-12-12
Spotkanie z Prezesem Fundacji Olimpia 99

W dniu 7 grudnia 2012 r. odbyło się spotkanie z Prezesem Fundacji Olimpia 99 panem Krzysztofem Samojłowiczem. W spotkaniu uczestniczyły dziewczęta ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Biskupcu. Uczennice z SP2 poprzez swoje dobre wyniki w piłce nożnej zwróciły uwagę innych osób. Jedną z takich osób jest właśnie Pan Krzysztof Samojłowicz - Prezes Fundacji Olimpia 99 w Warszawie, który zakupił na potrzeby dziewcząt 15 piłek do piłki nożnej o wartości 1380 zł.
Jedna z zawodniczek, Ola Król przekazała na ręce Pana Samojłowicza podziękowania w imieniu grających dziewcząt i ich opiekunów - Andrzeja Garbino i Sławomira Dudziec.

fot. fot. fot.


2012-12-12
Dzieci z SP2 w Barczewie na Przeglądzie Grup Kolędujących

7 grudnia 2012r. 15 osobowa grupa kolędników ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Biskupcu przyjechała do Barczewa, aby wziąć udział w XVIII Przeglądzie Grup Kolędujących. Do konkursu przystąpiło dziewięć zespołów z powiatu olszyńskiego z przedstawieniami o tematyce świątecznej. Jury pod przewodnictwem p. Katarzyńskiego- redaktora Gazety Olsztyńskiej brało pod uwagę stroje charakteryzujące postacie, dobór tekstów i stronę muzyczną ze szczególnym uwzględnieniem tradycji Warmii i Mazur oraz ogólny wyraz artystyczny. Nasza grupa przebrana w stroje warmińskie uraczyła zebranych w sali domu kultury kolędami, życzeniami noworocznymi oraz świątecznymi pierniczkami. Faworytem przeglądu była grupa kolędników ze Szczęsnego, która wystąpiła z noworocznymi wróżbami. Nasza szkoła zdobyła I miejsce i zaproszenie na otwarcie sesji w Starostwie Powiatowym w Olsztynie 21.12.12 r. Specjalną nagrodę otrzymała Paulina Borzymowska za piękne i wzruszające wykonanie kolędy: "Oj maluśki, maluśki". Skład grupy kolędniczej: Paulina Borzymowska, Amelia Serafin, Oliwia Ciechacka, Karolina Dajnowska, Nikola Ponikowska, Angela Chełstowska, Radek Mojsa, Zuzanna Didjurgeit, Julia Duda, Szymon Ziętara, Karolina Kulesz, Sabina Żukowska, Aleksandra Rybkiewicz, Anna Ochnio, Iza Jarmużewska. Dzieci do konkursu przygotowały panie: A. Didjurgeit, U. Radomska i J. Kowalska.

fot. fot. fot. fot. fot. fot.


2012-12-12


W związku ze zmianą ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (tj. Dz. U. z 2012 r. poz. 391), na gminy nałożono obowiązek przygotowania oraz wdrożenia zmienionych przepisów przedmiotowej ustawy, która zobowiązuje gminy do pobierania z dniem 1 lipca 2013r. opłat od właścicieli nieruchomości za świadczenie usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych. Burmistrz Biskupca udostępnia do zapoznania się PROJEKTEM Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Miasta i Gminy Biskupiec.
2012-12-11
PRZEDŚWIATECZNA GIEŁDA PRACY

12 grudnia br. o godz. 10.00 w Punkcie Pośrednictwa Pracy OHP w Biskupcu i Młodzieżowym Centrum Kariery OHP w ramach projektu „OHP jako realizator usług rynku pracy” odbędzie się Przedświąteczna Giełda Pracy. Udział w tego typu przedsięwzięciu jest korzystną okazją dla osób poszukujących pracy na niezobowiązujące spotkanie się z potencjalnym pracodawcą, który szczegółowo przedstawi ofertę pracy odpowiadając jednocześnie na każde nurtujące nas pytanie - podkreśla Marta Szubryt pośrednik pracy. Podczas giełdy przedstawiona zostanie oferta pracy jako przedstawiciel handlowy znanej firmy świadczącej usługi w zakresie Internetu oraz telewizji i telefonu. Na pierwszy rzut oka praca może wydawać się dość trudna jednak nasza firma stwarza pracownikom wsparcie na każdym etapie wykonywania zadań, przez co staja się one łatwe i niosą wiele satysfakcji – podkreśla Mariusz Zuzelski – pracodawca. Osoby chętne wziąć udział w spotkaniu z pracodawcą proszone są o wzięcie ze sobą CV.
Z doświadczenia wiem, że nie każdy posiada wystarczającą wiedzę nt. pisania własnego CV. Często są to wzory powielane bezpośrednio z Internetu, co jest błędem. Dlatego też służę pomocą – podkreśla Sandra Gołota, doradca zawodowy. Wszyscy chętni chcący skorzystać z pomocy doradcy zawodowego w pisaniu dokumentu aplikacyjnego jakim jest CV proszone są o kontakt.
Punkt Pośrednictwa Pracy i Młodzieżowe Centrum Kariery
Biskupiec, ul. Pionierów 6, I piętro nad Bankiem Spółdzielczym.
Tel. 517 609 062 lub 517 587 361
Młodzieżowe Centrum Kariery i Punkt Pośrednictwa Pracy w Biskupcu powstały w ramach projektu „OHP jako realizator usług rynku pracy” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Art. Marta Szubryt – pośrednik pracy


fot.


2012-12-11
„Sukces ma wielu liderów”

Jak wykorzystać nieczynną stację kolejową dla twórczej ekspresji dziecięcej wyobraźni, sprawić by ksiądz wystąpił w sztuce teatralnej, czy w trakcie zabawy w poszukiwanie legendarnego skarbu uczyć dzieci i młodzież historii i tradycji? O tym i innych wyzwaniach lokalnych liderek i liderów oraz o sukcesach swoich inicjatyw mówili oni sami podczas I Forum Liderów Południowej Warmii, które odbyło się 8 grudnia 2012 r. w Gościńcu Pod Dębem nad jeziorem Dadaj.

Więcej (pdf) (podgląd)

Więcej (pdf) (pobierz)
fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot.


2012-12-11
Podział Miasta i Gminy Biskupiec na okręgi wyborcze, ustalenia ich granic i numerów oraz liczby radnych wybieranych wybieranych w każdym okręgu wyborczym.fot. fot.


2012-12-10
fot.


2012-12-10
REGULAMIN KONKURSU NA AKTYWNE DZIAŁANIA DOTYCZĄCE ODŻYWIANIA I ZDROWEGO STYLU ŻYCIA MIESZKAŃCÓW GMINY W RAMACH PROJEKTU „ZDROWE DZIECI W ZDROWYCH GMINACH”fot. fot.


2012-12-07
Zapraszamy na "IV Warmiński Jarmark Świąteczny Cittaslow"fot.


2012-12-06
MIKOŁAJKOWE SPOTKANIE ZE SPAWACZAMI

„Ho, ho, ho, czy są tu jacyś grzeczni spawacze?”
6 grudnia 2012 r. w Biskupieckich jednostkach OHP miało miejsce ostatnie spotkanie 10 uczestników kursu „Spawanie blach i rur spoinami pachwinowymi metodą TIG – 141 i MAG – 135”. Po niecałych 2 miesiącach nauki nasi beneficjenci uzyskali kwalifikacje zawodowe tego jakże poszukiwanego na rynku pracy zawodu, kończąc cały blok nauki spotkaniem z pośrednikiem pracy. Z uwagi dzień, jaki przypadło owe spotkanie do naszych spawaczy przyjechał Mikołaj , na co dzień – pośrednik pracy PPP Biskupiec Marta Szubryt, któremu towarzyszyli jego wierni kompani doradca zawodowy MCK Biskupiec Sandra Gołota i specjalista ds. szkoleń OSZ Klebark Wielki Małgorzata Fuksiewicz, którzy na ten dzień wcielili się w rolę reniferów. Niosąc w swoim wielkim worku zaświadczenia, dyplomy ukończenia kursu oraz słodkie upominki powitał wszystkich słowami „Ho, ho, ho, czy są tu jacyś grzeczni spawacze?”. „Ależ oczywiście Mikołaju nasi spawacze wczoraj zdali egzamin przed Komisją Instytutu Spawalnictwa w Gliwicach” – powiedział jeden z reniferów Małgorzata Fuksiewicz, co potwierdził opiekun merytoryczny OSZ Mateusz Bereznowski, wcielający się w rolę fotoreportera. Spotkaniu z Mikołajem towarzyszyła radość. „Ale niespodziankę nam przygotowaliście” – słychać było okrzyki radości na sali. Nasi beneficjenci nie byli nam dłużni recytując wierszyki dla Mikołaja. Mikołaj życzył naszym beneficjentom zdrowia, szczęścia i tego co na tym etapie ich życia jest najważniejsze – pracy. Potem już jako pośrednik pracy poprowadził zajęcia, które pomogą im w efektywnym poszukiwaniu pracy.

Młodzieżowe Centrum Kariery i Punkt Pośrednictwa Pracy w Biskupcu powstały w ramach projektu „OHP jako realizator usług rynku pracy” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.


fot.


2012-12-05
Andrzejki w „TRÓJCE”

Andrzejki to dobra zabawa, wróżby i magia. Według wierzeń ta noc miała moc magiczną otwierającą wrota do nieznanej przyszłości. Jesteśmy ciekawi, co czeka nas w przyszłości. Chcemy znać różne tajemnice. Niektórzy czytają horoskopy inni chodzą do wróżek lub sami sobie wróżą. Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, którą traktujemy z humorem. Wróżby pobudzają wyobraźnię, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść się w świat marzeń i fantazji.
Dzień tajemniczych wróżb i czarów połączonych z zabawą i tańcem Samorząd Uczniowski zorganizował 30 listopada. Podczas przerw wszyscy uczniowie mogli poznać swoja przyszłość, nabyć ciasteczko z dobrą wróżbą lub odczytać przepowiednię ukrytą w balonie. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego poczęstowali ciasteczkami również nauczycieli oraz wszystkich pracowników szkoły. Mamy nadzieję, że wszystkie wróżby się spełnią.
Wróżenie połączone zostało także z wesołą zabawą. Klasy IV –VI mogły uczestniczyć w dyskotece andrzejkowej. Uczestnicy brali udział w różnorodnych konkursach. Zwycięscy otrzymywali drobne nagrody w postaci słodyczy. Zabawa była wspaniała, wszyscy bawili się doskonale.

Opiekun Samorządu Uczniowskiego: Hanna Szkop


fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot.


2012-12-05
Przedsiębiorczość społecznie odpowiedzialna na obszarach cennychprzyrodniczo

Warmińsko – Mazurska Agencja Rozwoju Regionalnego zaprasza na konferencję zatytułowaną:
Przedsiębiorczość społecznie odpowiedzialna na obszarach cennychprzyrodniczo
połączoną z podsumowaniem konkursu
Przedsiębiorca Społecznie Zaangażowany 2012

W trakcie konferencji przybliżymy Państwu ciekawe inicjatywy biznesowe realizowane w innych przyrodniczo cennych obszarach Europy, prowadzone z powodzeniem zarówno przez przedsiębiorców prywatnych jak i jednostki samorządowe. Przedstawimy także różne aspekty społecznej odpowiedzialności przedsiębiorstw oraz wręczymy wyróżnienia laureatom konkursu „Przedsiębiorca społecznie zaangażowany 2012”. Konkurs odbywa się pod patronatem Marszałka Województwa. Wzięło w nim udział 35 przedsiębiorców. Wyróżnienia zostaną przyznane w kategorii Mikro, Mały I Średni przedsiębiorca. Szczegółowe informacja oraz program znajda Państwo na stronie internetowej www.wmarr.olsztyn.pl w zakładce aktualności.

Konferencja skierowana jest do przedsiębiorców, przedstawicieli organizacji pozarządowych, instytucji otoczenia biznesu oraz władz samorządowych. Udział w konferencji jest bezpłatny.
Zapraszamy do wzięcia udziału w konferencji! Zgłoszenia mailowo lub telefonicznie do 14 grudnia.
Osoba do kontaktu:
Katarzyna Bartnik
Tel. 89 521 12 62
e-mail: k.bartnik@wmarr.olsztyn.pl


Formularz zgłoszeniowy (docx)
Program Konferencji CSR 2012.docx (docx)


2012-12-03
Galeria Otwarta w BDK

29 listopada miał miejsce wernisaż wystawy pt „Galeria Otwarta".
Na wystawie prezentowane są zdjęcia, które przede wszystkim cieszą oczy i krzepią serca Biskupczan. To zdjęcia o bardzo różnorodnej tematyce – zdjęcia rodzinne, portrety, pejzaże czy innego rodzaju fotografie artystyczne. Udział w wystawie wzięły osoby w różnym wieku. Nasza wystawa ma na celu pokazanie jak patrzymy na świat, co nas cieszy, co dla nas ważne, oraz wyrażenie siebie niezależnie od wieku i światopoglądu.
Wystawę można oglądać tylko do 5 grudnia. Serdecznie zapraszamy, bo to unikatowe wydarzenie na skalę Biskupca.
Wystawa powstała z inicjatywy młodzieży z grupy Fotoaktywni Bc realizującej projekt SOFA (Studio Otwarte Fotografii Amatorskiej) w ramach Programu Młodzież w Działaniu.
Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli naszą inicjatywę.
Więcej na temat projektu i wydarzeń z nim związanych można znaleźć na:
www.fotoaktywnibc.wordpress.com oraz na www.facebook.com/fotoaktywnibc


fot. fot. fot.


2012-11-30
Zbadaj się i zyskaj spokój o swoje zdrowie!

    Już niebawem mammobus kolejny raz odwiedzi powiat olsztyński. Panie znów będą miały szansę zgłosić się na profilaktyczne badanie piersi. Czy to zrobią?

Mimo, iż Populacyjny Program Wczesnego Wykrywania Raka Piersi trwa już kilka lat, poziom przebadania wśród pań nie jest zadowalający. Nadal wiele mieszkanek powiatu olsztyńskiego uprawnionych do wykonania mammografii nie zgłosiło się na badanie. Czas to zmienić!

Zachęcamy wszystkie panie w grupie wiekowej 50- 69 lat do wykonania bezpłatnego badania mammograficznego, refundowanego przez Narodowy Fundusz Zdrowia, wykonywanego co 2 lata. W tym wieku panie są szczególnie narażone na zachorowanie na raka piersi. Jednak wczesne jego wykrycie gwarantuje niemal 100 % pewności na wyleczenie choroby, dlatego tak ważne są badania profilaktyczne oraz samobadanie piersi.

Zarejestruj się, a także swoją przyjaciółkę!

Panie, które znajdują się poza tą grupą wiekową, mogą wykonać mammografię odpłatnie, po okazaniu skierowania na badanie. Mogą również zachęcić swoje mamy, babcie, sąsiadki i przyjaciółki do zgłoszenia się na refundowaną mammografię. Razem zyskajmy spokój o zdrowie nasze i naszych najbliższych!

Badania wykonywane będą w miejscowościach:
 • Dobre Miasto– 3 – 4 grudnia przy Gimnazjum Publicznym, ul. Garnizonowa 20
 • Gietrzwałd – 5 grudnia przy Ochotniczej Straży Pożarnej, ul. Szkolna
 • Olsztynek – 6 grudnia przy Ośrodku Zdrowia, ul. Chopina 11
 • Stawiguda – 7 grudnia przy Przychodni Zdrowia, ul. Olsztyńska 13
 • Purda – 10 grudnia na Placu Sportowym
 • Barczewo – 11 grudnia przy Przychodni Zdrowia, ul. Lipowa 2
 • Jeziorany – 12 grudnia przy Miejskim Ośrodku Kultury, ul. Konopnickiej 4
 • Biskupiec – 13 oraz 14 grudnia pod Amfiteatrem Miejskim, ul. Niepodległości
Nie masz czasu zadzwonić? Zarejestruj się przez Internet!

Wszystkie panie, które chcą wykonać badanie prosimy o wcześniejszą rejestrację pod nr tel: 801 080 007 lub 58 666 2 444. Call Center czynne jest 7 dni w tygodniu: od poniedziałku do piątku w godzinach 8-20, w sobotę i niedzielę 9-18. Rejestracji można dokonać również na stronie internetowej: www.fado.pl/rejestracja-mammografia .

Na każdą z Pań czeka w mammobusie upominek od firmy Ziaja.

Mammobus w powiecie olsztyńskim (pdf) (podgląd)

Mammobus w powiecie olsztyńskim (pdf) (pobierz)

fot.


2012-11-30
Mikołajkowy Turniej Unihokeja Szkół Podstawowych i Gimnazjów „o Puchar Burmistrza Biskupca i Dyrektora ZS w Czerwonce”

    Zawody zostaną rozegrane w dniu .15 12.2012 r. o godz. 09.00 dla SP i o godz. 11.20 dla Gimnazjów, Hala ZS w Czerwonce.
Zgłoszenia przyjmowane do dnia 12 12 2012 – tel. 607 21 30 29
Szczegółowe zasady uczestnictwa opisane zostały w Regulaminie:

Regulamin (pdf) (podgląd)

Regulamin (pdf) (pobierz)

W trakcie trwania turnieju O godz. 11.00 nastąpi ogłoszenie wyników i wręczenie nagród z konkursu plastycznego „Święta Bożego Narodzenia i Adwent na Warmii i Mazurach”


2012-11-27
Urząd Miejski w Biskupcu zaprasza artystów,
rękodzielników, rzemieślników, wytwórców produktów lokalnych oraz sprzedawców do udziału
w IV Jarmarku Świątecznym Cittaslow
który odbędzie się 16 grudnia 2012 roku
na Placu Wolności, w godz. 13.00-17.00.


    W trakcie jarmarku możliwa będzie sprzedaż lub wystawa oferowanego przez siebie asortymentu. Warunkiem uczestnictwa jest posiadanie własnego namiotu lub kramu. Osoby zainteresowane proszone są o zgłaszanie się w terminie do 13 grudnia 2012 roku, w godz.: 8:00 – 15:00 do Urzędu Miejskiego w Biskupcu, al. Niepodległości 2, pok. nr 9 lub kontakt telefoniczny 89 715 01 26.


2012-11-27
Światowy Dzień Pluszowego Misia w Szkole Podstawowej nr 3 w Biskupcu

    27 listopada 2012 r. w bibliotece Szkoły Podstawowej nr 3 po raz kolejny odbył się Dzień Pluszowego Misia. Jak co roku na wystawie zagościły misie, ale tym razem uszyte przez uczniów.
    W listopadzie Samorząd Uczniowski we współpracy z biblioteką szkolną ogłosił konkurs „Uszyj Misia”. Celem konkursu była integracja społeczności uczniowskiej, kształtowanie pozytywnych wzorców zachowania, współpraca, ale przede wszystkim wspólne spędzenie wolnego czasu z rodzicami. Konkurs adresowany był do całej społeczności uczniowskiej. Cieszył się bardzo dużą popularnością i przerósł nasze oczekiwania. Do biblioteki szkolnej na wystawę trafiło aż 117 misiów uszytych przez dzieci wraz z rodzicami.


fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot.


2012-11-27
WARSZTATY MUZYCZNE

fot.


2012-11-27
Sukcesy uczniów ZS w Kobułtach w Biegach na Orientację

    Uczniowie z Zespołu Szkół w Kobułtach już od wielu lat biegają na orientację i biorą udział w zawodach w tak nietypowej dyscyplinie sportowej. W ostatnią sobotę w Regionalnych Jesiennych Biegach na Orientację w Olsztynie uczniowie naszego gimnazjum zajęli pierwsze miejsca w swoich kategoriach. W biegu drużynowym puchar i pierwsze miejsce zdobyły K.Kostka i M. Piersa, a w biegu indywidualnym złoty medal zdobyła K. Bożuchowska. Nasze uczennice nie miały sobie równych.


fot. fot.


2012-11-27
ZS Kobułty z Certyfikatem Lokalnego Centrum Aktywności Ekologicznej

    Zespół Szkół w Kobułtach to szkoła z tradycjami w podejmowaniu zadań ekologicznych i szeroką gamą działań na rzecz ochrony przyrody. Potwierdzeniem tego jest odebrany 20.11.2012 r. w Olsztynie Ogólnopolski Certyfikat Lokalnego Centrum Aktywności Ekologicznej. Po certyfikatach Warmińsko- Mazurskiego Kuratora Oświaty -Szkoły Przyjaznej Środowisku I i II stopnia, międzynarodowego certyfikatu Zielonej Flagi i aktualnie otrzymanego certyfikatu jesteśmy jeszcze bardziej umocnieni w tym , co robimy na rzecz naszego środowiska.


fot. fot.


2012-11-27
Otwarcie sezonu morsowania w Starych Jabłonkach

W dniu 25 listopada br. w Starych Jabłonkach odbyło się ogólnopolskie otwarcie sezonu morsowania, relacjonowane przez największe media ogólnopolskie i lokalne. Nas również nie mogło tam zabraknąć i po raz pierwszy biskupieckie morsy reprezentowały nasze miasto w tej szeroko nagłośnionej imprezie. Jak widać na zdjęciach z herbem Biskupca w dłoniach bawiliśmy się znakomicie, a nawiązane kontakty chcielibyśmy w przyszłości wykorzystać organizując podobną imprezę na naszym pięknym Słonecznym Brzegu


fot. fot. fot. fot. fot.


2012-11-23
Spotkanie z panią Katarzyną Enerlich.


Biblioteka Zespołu Szkół w Biskupcu serdecznie zaprasza wszystkich miłośników dobrej literatury na magiczne spotkanie z panią Katarzyną Enerlich, które odbędzie się 28 listopada (środa) o godz. 17.00 w auli Zespołu Szkół (ul. Chrobrego 13)
Wstęp wolny!P.S. Będzie możliwość zakupienia książek i otrzymania autografu.

Katarzyna Enerlich
Autorka wielu powieści i opowiadań, do których inspiracją są prawdziwe wydarzenia i historie Czytelników. Bardzo szybko zdobyła ich serca uśmiechem, wiarą w marzenia, poetyckim językiem i zachwytem nad światem. Związana sercem i pochodzeniem z Mazurami (Mrągowo), najbardziej ceni proste życie z ziemi i pór roku.
Książki:

2009, Prowincja pełna marzeń
2010, Czas w dom zaklęty
2010, Kwiat Diabelskiej Góry
2010, Prowincja pełna gwiazd
2010, Oplątani Mazurami
2011, Kiedyś przy Błękitnym Księżycu
2011, Prowincja pełna słońca
2012, Czarodziejka Jezior
2012, Studnia bez dnia


2012-11-22
Konkurs Plastyczny „Zapobiegajmy Pożarom”


Zarządu Oddziału Powiatowego przypomina o eliminacjach Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego
„Zapobiegajmy Pożarom”.
Na prace wyłonione w eliminacjach środowiskowych i gminnych oczekujemy do 30 grudnia. Prosimy o dostarczenie ich do KM PSP w Olsztynie ul Niepodległości 16.


Wiecej... (pdf) (podgląd)

Wiecej... (pdf) (pobierz)


2012-11-22
Konferencja - aktywizacja społeczna i zawodowa osób z niepełnosprawnością intelektualną

    19.11.2012 r. w Biskupieckim Domu Kultury odbyła się konferencja poświęcona aktywizacji społecznej i zawodowej osób z niepełnosprawnością intelektualnie zorganizowana przez Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Biskupcu.
    Konferencja stanowiła uroczyste podsumowanie 2-letniego projektu „Centrum Aktywizacji Społecznej i Zawodowej ONI” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Zaprezentowano efekty projektu, w którym udział wzięły 22 osoby z niepełnosprawnością intelektualną. Uczestnicy projektu otrzymali w ramach działania wsparcie doradcze i psychologiczne i dzięki praktykom zawodowym zdobyli pierwsze doświadczenia zawodowe na otwartym rynku pracy. Realizowane działania pozwoliły znaleźć pracę dla 8 niepełnosprawnych intelektualnie uczestników projektu.
    Konferencja zakończyła się wręczeniem certyfikatów uczestnikom projektu i uhonorowaniem 12 pracodawców z Biskupca, u których osoby niepełnosprawne mogły odbyć praktyki zawodowe dyplomami „Firma przyjazna osobom niepełnosprawnym”. Od 2009 roku kiedy stowarzyszenie rozpoczęło realizację projektów aktywizujących zawodowo w Biskupcu zrealizowano ponad 50 praktyk zawodowych u lokalnych pracodawców, dzięki którym osoby z niepełnosprawnością intelektualną mogły zdobywać pierwsze doświadczenia zawodowe.
    TVP Olsztyn i Radio Olsztyn objęły konferencję patronatem medialnym.


fot. fot.


2012-11-22
Centrum Aktywizacji Młodzieży:


Nie siedź w domu przyjdź do nas!!
Wielkimi krokami zbliża się zima, mgliste poranki i chłodne wieczory nie nastawiają optymistycznie do świata zwłaszcza gdy nie wiadomo co ze sobą zrobić. Gmina Biskupiec wychodząc naprzeciwko oczekiwaniom i potrzebom młodych ludzi zaprasza na bezpłatne zajęcia niepracującą młodzież w wieku od 18 do 24 lat do Centrum Aktywizacji Młodzieży w Biskupcu. Oferujemy opiekę animatorów i profesjonalnie wyposażoną salę:
-fitness
-siłownię
-i salę muzyczną (gitary, perkusja, keyboard, nagłośnienie).
Dodatkowo proponujemy skorzystanie z zajęć informatycznych, z psychologiem, z doradcą zawodowym i pośrednikiem pracy. Udzielamy także porad prawnych. Realizujemy profesjonalne kursy spawania, opiekuna osób starszych i dzieci oraz kosmetyczno-fryzjerski.
Przyjdź do nas zdobądź doświadczenie i pracę!!!


http://www.biskupiec.pl/projekty/ue/efs/indexrdc.htm
fot.2012-11-21
Międzynarodowy certyfikat Zielona Flaga - znowu w Szkole Podstawowej nr3

    Dnia 20listopada 2012 r. w Olsztynie odbyła się Regionalna Konferencja zorganizowana przez przez Fundację Partnerstwo dla Środowiska. Głównym jej celem było podsumowanie działań ekologicznych na Warmii i Mazurach. Wyróżnione szkoły otrzymały Międzynarodowe Certyfikaty Zielona Flaga. Ten prestiżowy i jedyny certyfikat w naszej Gminie (w 2012 r.) odebrali dyrektor Bożena Lasocka i Bernard Czerwiński – koordynator działań ekologicznych.
    To już piąty ekologiczny certyfikat przyznany Szkole Podstawowej nr 3 im. Orła Białego w Biskupcu.
fot. fot.


2012-11-20
Fotoaktywni Bc zapraszają na „Galerię Otwartą”

    Grupa młodzieży z Biskupca – Fotoaktywni Bc zaprasza wszystkich, którym bliska jest fotografia, do udziału w wystawie zdjęć pod nazwą „Galeria Otwarta”.
    „Galeria Otwarta” to jedno z wydarzeń projektu SOFA (Studio Otwarte Fotografii Amatorskiej) realizowanego przez młodzież w ramach Programu Młodzież w Działaniu.

    Udział w wystawie mogą wziąć wszyscy chętni niezależnie od wieku czy stopnia zaawansowania w dziedzinie fotografii. Wystarczy przygotować 1,2 lub 3 oprawione fotografie w dowolnym formacie i o dowolnej tematyce, pobrać formularz zgłoszeniowy ze strony www.fotoaktywnibc.wordpress.com i złożyć je wraz z wypełnionym formularzem w Zakładzie Fotograficznym pana Zygmunta Kotwasińskiego do 27 listopada.

    Uroczysty wernisaż odbędzie się w czwartek 29 listopada o godzinie 18.00 w Biskupieckim Domu Kultury.

Serdecznie zapraszamy!
Fotoaktywni Bc.
fot.


2012-11-19
Powiatowy Turniej Halowej PN Oldboy’ów „Biesowo CUP”

    W dniu 17listopada br. w Czerwonce odbył się Powiatowy Turniej Halowej PN Oldboy’ów „Biesowo CUP”. Turniej doszedł do skutku dzięki współpracy Starostwa Powiatowego (wsparcie 1000 zł.), Gminy Biskupiec, Zespołu Szkół w Czerwonce i dobrej woli sponsorów i fundatorów pucharów, nagród, wyżywienia. Dzięki tej współpracy osiągnął on bardzo wysoki poziom organizacyjny, na szczególną uwagę zasługuje zaplecze logistyczne zawodów. Tradycyjnie, Dyrektor ZS w Czerwonce – p. Małgorzata Flont, nieodpłatnie udostępniła Halę Sportową na potrzeby zawodów – dziękujemy, ona również dokonała oficjalnego otwarcia zawodów.
    W turnieju spotkało się 5 drużyn. Mecze rozgrywano systemem „każdy z każdym”, strzelono 74 bramki, czyli 7,4 bramki na 1 mecz, kontuzji nie zanotowano.
Zdjęcia na fanpage BFS na facebooku.

Wiecej... (pdf) (podgląd)

Wiecej... (pdf) (pobierz)


2012-11-19
Szkolenie z zakresu zasad wytwarzania i dystrybucji żywnościowych produktów lokalnych

Zainteresowanie legalizacją wytwarzania żywnościowych produktów lokalnych jest coraz powszechniejsze, zwłaszcza wśród prowadzących gospodarstwa agroturystyczne oferujące swoim gościom wyżywienie, a także wśród wytwarzających (m.in. wędliny, przetwory owocowe i warzywne) obecnie głównie na własny użytek, którzy ze względu na rosnący popyt na dobrą żywność, przetwarzaną w tradycyjny sposób i w małych ilościach, pragną wykorzystać posiadane zdrowe, naturalne czy ekologiczne produkty.


Wiecej... (pdf) (podgląd)

Wiecej... (pdf) (pobierz)


2012-11-16
Wystawa autorska prac uczestników WTZ Biskupiec

fot.


2012-11-14
Sukcesy sportowe w Mistrzostwach Polski Wschodniej MMAKlub Bushido Fith Club trenuje w Biskupcu od marca br. w Gimnazjum przy ul. Ludowej 5. W tak krótkim okresie czasu biskupieccy zawodnicy zdobyli bardzo wysokie pozycje w Mistrzostwach Polski Wschodniej MMA. II miejsca wywalczyli: Piotr Tokarski w klasie kadet i Izabela Kiljan w klasie seniorka. Piotr jest uczniem Społecznego Gimnazjum nr 1, Pani Iza studiuje ekonomię na UWM w Olsztynie. Trenerem zawodników jest Adam Jarzyna, który zaprasza chętną młodzież i dorosłych w poniedziałki, środy i piątki na treningi.
Gratulujemy gorąco.


fot. fot. fot.


2012-11-14
Relacja z IV Żeglarskich Regat Niepodległości – 11.11.2012 r. – Olsztyn


fot.


fot. fot. fot. fot. fot.


2012-11-14
Święto Szkoły


  Dnia 9 listopada 2012 roku Szkoła Podstawowa Nr 3 Im. Orła Białego obchodziła swoje święto.
Patronem naszej placówki jest Orzeł Biały, który jest symbolem narodowym i „znakiem rozpoznawczym” Polaków na całym świecie.
Uczniowie w strojach galowych uczestniczyli w uroczystym apelu, który przybliżył historię naszego państwa i dziewięćdziesiątą czwartą rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Przemówienie wygłosiła Pani Dyrektor Bożena Lasocka, która poruszyła w nim wagę wartości patriotycznych, umiłowanie i poszanowanie naszej Ojczyzny. Życzyła uczniom, by wzlatywali w swoich dążeniach wysoko jak Orzeł Biały.
Następnie głos zabrali Pani Jadwiga Marzjan i Pan Krzysztof Karmazyn , którzy na ręce Pani Dyrektor złożyli kwiaty oraz życzyli całej społeczności szkolnej wytrwałości i sukcesów.
   Później głos przejęli uczniowie klasy VI b, którzy zaprezentowali zgromadzonym na sali zaproszonym gościom, pracownikom szkoły, uczniom scenę teatralną z życia rodziny Kowalskich w 1918 roku. Wystąpieniu towarzyszyły pieśni patriotyczne przygotowane przez zespół wokalny.
Kolejnym punktem obchodów Święta Szkoły były występy laureatów Międzyszkolnego Konkursu Pieśni Patriotycznej. Swoje interpretacje wyśpiewali: Anna Król, Malwina Gąska, Lena Mikłaszewicz, Maria Król i Dawid Karpiński.
Uwieńczeniem akademii było wspólne odśpiewanie przez wszystkich zebranych pieśni „ Przybyli ułani...”.
Po zakończeniu części oficjalnej uczniowie mieli przygotowany poczęstunek w postaci ciasta i soku.
  W mury naszej szkoły zawitali przedstawiciele Straży Granicznej, którzy opowiedzieli o swojej pracy. Uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną pokazującą ogromne znaczenie strażników państwa polskiego czuwających nad naszym bezpieczeństwem.
Na zakończenie uczniowie klas IV- VI uczestniczyli w zawodach sportowych pod hasłem „ Przeprawa żołnierska”.


fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot.


2012-11-13
Dofinansowanie na kolektory słoneczne

fot.


2012-11-13
SOFA

fot.


2012-11-13


fot.


2012-11-13
Koncert patriotyczny w SP3  Dnia 10.11.2012r. w Szkole Podstawowej nr 3 im. Orła Białego odbył się Koncert Galowy pod patronatem Burmistrz Miasta i Gminy Elżbiety Samorajczyk z okazji Święta Odzyskania Niepodległości. W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście i mieszkańcy naszego miasta.
  Podczas gali obejrzeliśmy prezentację historyczną przygotowaną przez młodzież Katolickiego Liceum i Gimnazjum Społecznego im. Jana Pawła II.
  Przed występem laureatom IV Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Patriotycznej dyplomy i statuetki uczestnikom wręczyła Burmistrz Pani Elżbieta Samorajczyk. Ponadto galę uświetnił występ chóru Moderato z Barczewa pod dyrekcją Danuty Nowakowskiej i chór Vox Cordis pod dyrekcją Edwarda Kluczenko z Biskupca.
Na zakończenie Koncertu Galowego publiczność wraz z chórem Moderato i chórem Vox Cordis odśpiewali Rotę.

  Z niecierpliwością czekamy na kolejną galę, która odbędzie się za rok.

fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot.


2012-11-12
Bezpłatne szkolenie dla przedsiębiorców "Wizerunek firmy na arenie międzynarodowej" już 19 listopada w Olsztynie

Zastanawiasz się :
* Jak wyróżnić się wśród tłumu konkurentów?
* Co zrobić, aby marka zaistniała na rynku?
* Jak zaprezentować indywidualny charakter firmy?
* Dlaczego wizerunek firmy jest tak ważny?


Jeżeli choć na jedno pytanie odpowiedziałeś pozytywnie, przyjdź na bezpłatne szkolenie i sprawdź jak niewielkim kosztem możesz kreować wizerunek firmy i budować właściwe relacje z otoczeniem!

Ośrodek Enterprise Europe Network działający przy Warmińsko-Mazurskiej Agencji Rozwoju S.A. w Olsztynie zaprasza przedstawicieli sektora MŚP z województwa warmińsko-mazurskiego do udziału w bezpłatnym szkoleniu "Wizerunek firmy na arenie międzynarodowej", które odbędzie się 19 listopada 2012r., w godz. 9:00 - 15:30, w siedzibie WMARR w Olsztynie.
Według Urzędu Statystycznego i komisarza wyborczego w Olsztynie powiat olsztyński przekroczył liczbę 120 tysięcy mieszkańców. Tym samym dołączył do grona 40 największych powiatów ziemskich w kraju. Przekroczenie granicy 120 tys. ma swoje konsekwencje. Po następnych wyborach liczba radnych wzrośnie z 23 do 25, powiat czeka też modyfikacja okręgów wyborczych.

Program spotkania (pdf) (podgląd)

Program spotkania (pdf) (pobierz)

Formularz Zgłoszeniowy (doc) (podgląd)

Formularz Zgłoszeniowy (doc) (pobierz)


2012-11-12
11 listopada - Narodowe Święto Niepodległości

11 listopada br. obchodzone jest Narodowe Święto Niepodległości. W 1918 roku po 123 latach niewoli Polska odzyskała wolność dzięki niezłomności, patriotyzmowi i bohaterstwu walczących w obronie Ojczyzny. Jak co roku, w Biskupcu odbyły się uroczyste obchody Święta Niepodległości. Rozpoczęły się mszą świętą w intencji ojczyzny, odprawioną przez Księdza Prałata Dziekana Wiesława Badurę. Następnie pod Pomnikiem "Jana Pawła II i Poległym za Ojczyznę" liczne delegacje złożyły kwiaty. Burmistrz Biskupca Elżbieta Samorajczyk, zwracając się do zgromadzonych, przypomniała wydarzenia z 1918 roku. Następnie delegacje, poczty sztandarowe i mieszkańcy przeszli na Plac Wolności pod Pomnik "1945 powrót Warmii i Mazur do Macierzy", gdzie złożone zostały wiązanki. Tam także odbyło się tradycyjne już przyrzeczenie harcerskie.


fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot.
fot. fot. fot.


2012-11-09
Liczba mieszkańców powiatu przekroczyła 120 tysięcy!

Powiat olsztyński w gronie największych powiatów w kraju
Według Urzędu Statystycznego i komisarza wyborczego w Olsztynie powiat olsztyński przekroczył liczbę 120 tysięcy mieszkańców. Tym samym dołączył do grona 40 największych powiatów ziemskich w kraju. Przekroczenie granicy 120 tys. ma swoje konsekwencje. Po następnych wyborach liczba radnych wzrośnie z 23 do 25, powiat czeka też modyfikacja okręgów wyborczych.

Wiecej... (pdf) (podgląd)

Wiecej... (pdf) (pobierz)

fot. fot.


2012-11-09
Oddział Terenowy Towarzystwa Kultury Teatralnej w Biskupcu zaprasza miłośników teatru na sztukę Teatru Światło i Cień z Olsztyna pt. „ZDECHLAKI”
Przedstawienie odbędzie się w Biskupieckim Domu Kultury 10.11.2012 o godz. 18.00.
WSTĘP WOLNY


fot.


2012-11-08
IV Międzyszkolny Konkurs Piosenki Patriotycznej  Dnia 06.11.2012r w Szkole Podstawowej nr 3 im. Orła Białego odbył się IV Międzyszkolny Konkurs Piosenki Patriotycznej. W konkursie wzięli udział uczniowie zaproszonych szkół i przedszkoli: Szkoła Podstawowa nr 2, Szkoła Podstwowa z Węgoja, Gimnazjum nr1, Katolickie Gimnazjum Społeczne, Liceum Ogólnokształcące, PrzedszkolA: "Bajka" i "Jacek i Agatka".
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody pocieszenia, osoby wyróżnione nagrody książkowe. Laureaci otrzymają statuetki i dyplomy na Koncercie Galowym z okazji Święta Odzyskania Niepodległości.
Główną ideą konkursu było kształtowanie postaw patriotycznych, krzewienie kultury muzycznej wśród dzieci i młodzieży oraz przypomnienie dziejów państwa polskiego.
Uczestników oceniało jury w szkładzie: płk Adam Użlis, Monika Święcka, Bogdan Smolis, Brygida Wiercińska.Celem konferencji jest promocja aktywności zawodowej osób z upośledzeniem umysłowym, w tym pokazanie pracodawcom korzyści społecznych i finansowych związanych z zatrudnianiem osób wykluczonych, a także prezentacja „dobrych praktyk” i skutecznych rozwiązań przyczyniających się do wzrostu zatrudnialności osób z niepełnosprawnością intelektualną. Konferencja to ostatni element podsumowujący realizację projektu „Centrum Aktywizacji Społecznej i Zawodowej ONI” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. W trakcie realizacji projektu 22 osoby z upośledzeniem umysłowym otrzymały kompleksowe wsparcie doradcze i psychologiczne, uczestniczyły w warsztatach aktywizujących zawodowo i wzmacniających kompetencje społeczne, a także odbyły praktyki zawodowe u lokalnych pracodawców.
Lista Laureatów(pdf) (podgląd)

Lista Laureatów(pdf) (pobierz)

fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot.


2012-11-07
  Biskupieckie Koło Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym będzie organizatorem konferencji „Aktywizacja zawodowa osób z niepełnosprawnością intelektualną”, która odbędzie się 19.11.2012 w Biskupieckim Domu Kultury.
  Celem konferencji jest promocja aktywności zawodowej osób z upośledzeniem umysłowym, w tym pokazanie pracodawcom korzyści społecznych i finansowych związanych z zatrudnianiem osób wykluczonych, a także prezentacja „dobrych praktyk” i skutecznych rozwiązań przyczyniających się do wzrostu zatrudnialności osób z niepełnosprawnością intelektualną. Konferencja to ostatni element podsumowujący realizację projektu „Centrum Aktywizacji Społecznej i Zawodowej ONI” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. W trakcie realizacji projektu 22 osoby z upośledzeniem umysłowym otrzymały kompleksowe wsparcie doradcze i psychologiczne, uczestniczyły w warsztatach aktywizujących zawodowo i wzmacniających kompetencje społeczne, a także odbyły praktyki zawodowe u lokalnych pracodawców.

fot.


2012-11-07
„Trójka …bliżej nauki”  Dnia 5 i 6 listopada w Szkole Podstawowej nr3 odbyły się pokazy naukowe dla dzieci „Fizyka dla smyka – magnetyzm” przeprowadzone przez Akademię nauki. W zajęciach uczestniczyło blisko 240 uczniów z 13 oddziałów. Uczniowie bawiąc się nowoczesnymi pomocami dydaktycznymi poznawały znane i nieznane im odkrycia naukowe z zakresu magnetyzmu. Zajęcia te sfinansowali rodzice i Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie.
  Impreza odbyła się dzięki realizacji projektu „Magia i sztuka nowych odkrywców szuka”, który przygotował i zrealizował Bernard Czerwiński

fot. fot. fot. fot. fot. fot.


2012-11-07
Biskupieckie „Morsy” zapraszają do wspólnych kąpieliOdważnych w Biskupcu nie brakuje. W niedzielę na „Słonecznym Brzegu” wspólnie kąpało się 25 osób. Zatem rodzina Morsów znacznie się powiększa.
Przypominamy i gorąco zapraszamy. Biskupiecki Klub Morsa zachęca do wspólnych kąpieli w każdą niedzielę o 12.30 na „Słonecznym Brzegu”.

fot. fot.


2012-11-07
Panel Ekspercki „Nasza wieś w naszych rękach”25 października br. o godz. 16.00 na sali sesyjnej Urzędu Miejskiego odbyło się spotkanie ekspertów i członków projektu „Nasza wieś w naszych rękach”. Przybyli dr Krystyna Kuberska-Przekwas - moderator, Prezes Rady Fundacji „Łatwiej Razem” prof. zw. dr hab. Eugenia Malewska, Przewodnicząca Rady Programowej Fundacji prof. dr hab. Marzenna Zaorska, socjolog dr Wacław Domaszewicz, mgr Aneta Pawelczyk-Piłat - socjolog. Obecni byli sołtysi wsi z Gminy Biskupiec uczestniczący w Projekcie, goście z Olsztyna oraz zaproszeni sołtysi z innych wsi.fot. fot. fot. fot.


2012-11-07
Narodowe Święto Niepodległości

fot.


2012-11-07
Przekaż Misia dla Rysia

fot.


2012-11-06
Spotkanie zorganizowane przez Ministerstwo Gospodarki poświęcone zagadnieniu przedsiębiorczości i aktywności kobiet oraz ich roli w rozwoju gospodarczym

W dniu 29 października br. w Warszawie odbyło się spotkanie zorganizowane przez Ministerstwo Gospodarki poświęcone zagadnieniu przedsiębiorczości i aktywności kobiet oraz ich roli w rozwoju gospodarczym. Z uczestnikami konferencji spotkał się Waldemar Pawlak Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Gospodarki. Celem konferencji było promowanie przedsiębiorczości kobiet w Polsce oraz dostarczanie aktualnych informacji na temat możliwego wsparcia przedsiębiorców na różnych szczeblach, a także rozwijanie działalności i podejmowanie aktywności na poziomie lokalnym. Było również doskonałą okazją do wymiany poglądów i doświadczeń w zakresie działania kobiet w życiu społecznym i gospodarczym. Uczestniczki konferencji reprezentowały różne dziedziny życia społeczno-gospodarczego, były przedstawicielki samorządów, przedsiębiorczynie, członkinie zarządów przedsiębiorstw i administracji szczebla wojewódzkiego. Wśród prowadzących dyskusję znalazły się min. Senator RP, Prezes PARP, przedstawicielki Ministerstwa Pracy i Polityki Socjalnej oraz Ministerstwa Gospodarki.
fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot.


2012-11-06
Tlenek Węgla


fot. fot.


2012-11-05
Święto Niepodległości

fot.


2012-11-05
"Biskupiec na Targach w Poznaniu"W dniach 24-27 października br. na targach TOUR SALON 2012 w Poznaniu swoją ofertę prezentował Biskupiec. Udział przedstawicieli naszego miasta związany był z przynależnością do Polskiej Krajowej Sieci Miast Cittaslow. Z terenu Województwa Warmińsko-Mazurskiego w targach uczestniczyły również inne miasta członkowskie: Lidzbark Warmiński, Nowe Miasto Lubawskie, Reszel oraz Samorząd Województwa będący członkiem wspierającym sieć. Bogata oferta turystyczna naszych miasteczek wzbudzała ogromne zainteresowanie. Odwiedzający pytali o położenie i atrakcje Gminy, bazę noclegową, imprezy odbywające się na tym terenie oraz o ideę ruchu Cittaslow: czym jest, co zrobić aby stać się jego członkiem i jakie płyną z tego korzyści. Chętnie brane były materiały dotyczące gminy, informacje promocyjne nt. specjalnej strefy ekonomicznej, rewelacją okazał się przewodnik po mieście i gminie Biskupiec.
W czwartek 25 października br. odbyła się konferencja Polskiej Krajowej Sieci Miast Cittaslow z udziałem Wicemarszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego Pana Jarosława Słomy, w trakcie której przybliżono zasady, cele oraz sposoby działania sieci miast Cittaslow. W tym dniu odbyło się spotkanie z Członkiem Zarządu Województwa Wielkopolskiego Panem Krzysztofem Grabowskim, podczas którego Marszałek Słoma zachęcał aby województwo wielkopolskie przystąpiło do struktur Międzynarodowego Cittaslow. Wieczorem członkowie sieci Cittaslow z naszego województwa wizytowali w Murowanej Goślinie – miejscowości z województwa wielkopolskiego należącej do sieci. Podczas spotkania podsumowano min. udział przedstawicieli Miast Członkowskich w Zgromadzeniu Ogólnym Cittaslow w Novellarze, szanse i możliwości związane z obecnością na targach turystycznych, promocji i wdrażania inicjatyw Cittaslow, planów i pomysłów związanych z funkcjonowaniem sieci na rok 2013 r.
Udział Polskiej Krajowej Sieci Miast Cittaslow został zauważony zarówno przez organizatorów jak i zwiedzających. Cieszył się także dużym zainteresowaniem mediów.
fot. fot. fot. fot. fot. fot.


2012-11-05
"Neo-Nówka w Biskupcu"fot.


2012-10-31
Aktywna Czerwonka w projekcieSołectwo Czerwonka przystąpiło do realizacji projektu pt. „Animacja-Inspiracja-Edukacja. Kompleksowe wsparcie aktywności i integracji społeczności lokalnych Południowej Warmii”. Jest to projekt realizowany przez Lokalną Grupę Działania „Południowa Warmia”, do której to nasza Gmina należy. Do projektu przystąpiły następujące miejscowości: Czerwonka, Bartąg, Giławy, Kolno, Kronowo, Sorkwity i Wipsowo.
Odbył się już cykl szkoleń i warsztatów oraz dwie wizyty studyjne do Jędrychowa - wioski jak u babci i Prostek - spółdzielni socjalnej.
Aktualnie lokalni liderzy mają za zadanie organizację integracyjnej imprezy lokalnej. Celem realizacji inicjatyw ma być ożywienie i integracja mieszkańców, w tym zwłaszcza międzypokoleniowa, kreatywne spędzenie czasu oraz zainspirowanie do podejmowania wysiłku na rzecz organizacji podobnych imprez w przyszłości i w konsekwencji rozwoju przedmiotowych sołectw.
Pierwszą z imprez zrealizowała grupa z Bartąga.
Sołectwo Czerwonka gorąco zapraszamy na „Dzień Magii w Czerwonce”. W dniu 30 listopada br. w świetlicy wiejskiej odbędzie się wieczór andrzejkowy z warsztatami, wspólnymi wróżbami i pokazem magii dla dzieci.
2012-10-31
Szkolenie „Pisanie wniosków o dofinansowanie do samorządu” w Olsztynku


Związek Stowarzyszeń „Razem w Olsztynie”, prowadzący Olsztyńskie Centrum Organizacji Pozarządowych, zaprasza przedstawicieli organizacji pozarządowych z powiatu i Olsztyna na szkolenie „Pisanie wniosków o dofinansowanie do samorządu”. Szkolenie odbędzie się 14 listopada (środa) w godzinach 16.00-19.30, a przeprowadzi je Dorota Czarzasta-Wardyn, animator społeczny z wieloletnim doświadczeniem, fundreiser.
Program szkolenia przedstawia się następująco:
 1. Zasady ubiegania się o dofinansowanie.
 2. Wypełnianie wniosku zgodnie z metodologią tworzenia projektów.
 3. Najczęściej popełniane błędy.

Miejsce szkolenia:
Urząd Miejski w Olsztynku Sala konferencyjna
Ratusz 1
11-015 Olsztynek
Prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego na naszej stronie www.ocop.olsztyn.pl (zakładka szkolenia). Ilość miejsc jest ograniczona. O zakwalifikowaniu się decyduje kolejność zgłoszeń. Potwierdzenie udziału w spotkaniu zostanie przekazane telefoniczne lub przesłane e-mailem na podany w formularzu adres, co najmniej 3 dni przed szkoleniem.
Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do odwołania lub zmiany terminu szkolenia.
Informacje na temat szkolenia:
Olsztyńskie Centrum Organizacji Pozarządowych
ul. Tarasa Szewczenki 1
10-274 Olsztyn
tel.  503 680 500 
ocop.olsztyn@gmail.com


2012-10-30
Konkurs plastyczny "Ozdoba Choinkowa".Boże Narodzenie 2012r.2012-10-30
Konsultacje "Programu współpracy Gminy Biskupiec z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami w 2013 r."

Burmistrz Biskupca ogłasza konsultacje społeczne w sprawie projektu:
"Rocznego programu współpracy Gminy Biskupiec z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na rok 2013".
Uwagi i propozycje do projektu można składać w formie papierowej na przygotowanym formularzu
(dostępnym na stronie www.biskupiec.pl/aktualności) w kancelarii Urzędu Miejskiego Al. Niepodległości 2; 11-300 Biskupiec, bądź elektronicznej na adres promocja@biskupiec.pl do dnia 7 listopad 2011 r.
Na kopercie bądź w tytule emaila należy wpisać „Konsultacje Programu Współpracy 2013”.
Dodatkowych informacji w powyższej sprawie udziela Inspektor ds. Promocji i IT
Iwona Janczara-Bloch (89 715 01 26).2012-10-30
"ROWEREM PO CERTYFIKAT ROWEROWEJ SZKOŁY"

"Rowerem do szkoły" - pod takim hasłem około czterdziestu uczniów i nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Biskupcu dołączyło do pierwszej w kraju akcji promującej rower jako doskonały środek komunikacji lokalnej. Tego typu udane imprezy oraz różnorodne działania ekologiczne, podejmowane adekwatnie do potrzeb i możliwości placówki przyczyniły się do uzyskania przez szkołę specjalnego certyfikatu "Rowerowa Szkoła". Wręczenie certyfikatów II edycji konkursu Rowerowa Szkoła ( jedynej tego typu inicjatywy w kraju) odbyło się w piątek 26 października 2012r. w Urzędzie Miasta w Olsztynie. Nagrodę z rąk prezydenta miasta Olsztyna odebrał koordynator akcji ekologicznych w SP3 – Pan Bernard Czerwiński .

fot. fot. fot. fot. fot.


2012-10-30


fot.


2012-10-22
„Boże Narodzenie i Adwent na Warmii i Mazurach”


Szanowni Państwo!


Biskupieckie Stowarzyszenie Partnerstwo Miast zaprasza dzieci i młodzież ze wszystkich szkół podstawowych i gimnazjalnych w naszej gminie do wzięcia udziału w konkursie plastycznym „Boże Narodzenie i Adwent na Warmii i Mazurach”. Honorowy Patronat nad konkursem objęła Burmistrz Biskupca, p. Elżbieta Samorajczyk. Celem konkursu jest rozwijanie umiejętności plastycznych uczniów, zainteresowanie historią własnego regionu oraz propagowanie idei partnerstwa miast. Konkurs jest organizowany w kilku kategoriach wiekowych, a wszelkie niezbędne informacje znajdziecie Państwo w załączonym regulaminie. Rozstrzygnięcie konkursu wraz z wręczeniem nagród nastąpi podczas Mikołajkowego Turnieju Unihokeja w Czerwonce, w dniu 05 12 2012r.

Zapraszamy do udziału.2012-10-19
Bezpłatne prześwietlenie piersi 13-14 grudnia 2012


fot.


2012-10-19
Mistrzostwa Województwa WM SZS w Sztafetowych Biegach Przełajowych Szkół Podstawowych, Gimnazjów i Szkół Ponadgimnazjalnych W dniu 17 10 2012r. Biskupiecka Federacja Sportu, na zlecenie WM SZS zorganizowała i przeprowadziła Mistrzostwa Województwa WM SZS w Sztafetowych Biegach Przełajowych Szkół Podstawowych, Gimnazjów i Szkół Ponadgimnazjalnych. W imprezie udział wzięło ponad 1000 zawodniczek i zawodników, praktycznie z terenu całego województwa warmińsko – mazurskiego.2012-10-17
Konkurs Krasomówczy z sukcesami przedstawicieli Gminy Biskupiec
Na stronach Starostwa Powiatowego w Olsztynie czytamy:
W poniedziałek 15 października w sali sesyjnej olsztyńskiego starostwa odbyły się eliminacje powiatowe 37 Wojewódzkiego Konkursu Krasomówczego im. Marii Zientary-Malewskiej. Na finał do Lidzbarka Warmińskiego pojedzie czterech przedstawicieli powiatu olsztyńskiego.
Przy ocenie wykonawców jury brało pod uwagę sugestywność wypowiedzi, dobór tematu, jasność formułowania myśli, płynność i poprawność wyrażania się, poprawność języka i jego barwę, odpowiednie wykorzystanie limitu czasu. Treść wypowiedzi uczestników konkursu dotyczyła tematyki regionalnej. Wypowiedzi uczniów były spontaniczne, sugestywne, zaprezentowane barwną i piękną polszczyzną. Na podstawie głosowania w formie pisemnej komisja konkursowa w składzie: Barbara Guga, dyrektor wydziału oświaty olsztyńskiego starostwa, Dorota Hermanowicz, dyrektor Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej i Sławomir Lech, pracownik starostwa, dokonała wyboru najlepszych uczestników poszczególnych kategorii:
w kategorii szkół podstawowych:
 1. Hanna Małaczek – Szkoła Podstawowa im. Tadeusz Kościuszki w Jonkowie,

w kategorii szkół gimnazjalnych:
 1. Radosław Borzymowski – Społeczne Gimnazjum w Węgoju,

w kategorii szkół ponadgimnazjalnych:
 1. Magdalena Maria Deptuła - Zespół Szkół w Biskupcu,
 2. Martyna Borzymowska – Zespół Szkół w Biskupcu,
 3. Magdalena Weroniecka - I Liceum Ogólnokształcące im. Jacka Kaczmarskiego w Olsztynku,

Zwycięzcy eliminacji powiatowych otrzymali nagrody ufundowane przez Starostę Olsztyńskiego. Zwycięzcy eliminacji w kategoriach szkół podstawowych i gimnazjalnych oraz dwie najlepsze osoby w kategorii szkół ponadgimnazjalnych wybrane przez Komisję Konkursową będą reprezentowały Powiat Olsztyński na XXXVII Wojewódzkim Konkursie Krasomówczym Młodzieży Szkolnej im. Marii Zientary – Malewskiej, który odbędzie się w dniu 22 października 2012 r. w kaplicy Zamku Biskupów Warmińskich w Lidzbarku Warmińskim.
 Po raz kolejny Gmina Biskupiec ma tak świetną reprezentację. Gorąco gratulujemy naszej uzdolnionej młodzieży.

fot. fot.


2012-10-17
„Jesienny zawrót głowy w SP3 ” w wersji LIGHT!!!
 Ta cykliczna i rodzinna impreza w SP3 w Biskupcu, tym razem była przygotowana pod kątem dbania o własne zdrowie!!! Szczególnie udanym pomysłem okazały się drogocenne kulinarne porady i zmagania na wesoło zaproponowane przez „nieznanego” Pana Doktora CHORÓBKĘ. Uczestnicy Festynu mogli dowiedzieć się, jak należy dbać o swoje odżywianie i ile siły oraz energii należy włożyć w pozbycie się zbędnych kalorii ,np.: w zabawnej konkurencji „Ile kalorii, tyle ćwiczymy, to kilogramy zgubimy” lub „Kto ostatni zje banany, ten będzie musiał wypić szklankę soku z cytryny”. Ponieważ Pan Doktor podkreślał, jak ważne jest uprawianie sportów i innych form ruchu, podczas festynu nie zabrakło licznych tańców i zabaw prowadzonych przez nauczycieli i dzieci. Na szczególną uwagę zasługują dziecięce prezentacje wokalne oraz muzyczna niespodzianka z okazji Święta KEN dla wszystkich pracowników szkoły w wykonaniu absolwentki Julii Łach. Dużym zainteresowaniem cieszyły się darmowe degustacje: zupa z dyni przygotowana przez restaurację „Na Rynku”, jesienne surówki w wykonaniu restauracji „Stara Kaflarnia” oraz ziołowe herbatki i sok młodości serwowany przez szkolną stołówkę. Zaś wszystkie barwy, zapachy, smaki i wrażenia jesienne były ukryte w niepowtarzalnych straganach klasowych przygotowanych niezawodnie przez uczniów i ich rodziców! Choć był to deszczowy i chłodny dzień, gości nie zabrakło, a zapach szarlotek, zapiekanek i innych dobroci długo jeszcze pozostał na szkolnych korytarzach!!
Organizatorzy pragną szczególnie podziękować wszystkim , którzy przyczynili się do organizacji szóstej edycji Festynu !!!

fot. fot. fot. fot. fot. fot.


2012-10-15
Puchar Dzierżna 2012
W sobotę, 22 września 2012 roku wystartowaliśmy w regatach o Puchar Dzierżna zorganizowanych przez stowarzyszenie Konstruktorzy z Gliwic.


więcej (pdf) (podgląd)

więcej (pdf) (pobierz)

fot. fot. fot.


2012-10-15
Biskupieckie „Morsy” zapraszają do wspólnych kąpieli
Rozpoczynamy kolejny sezon morsowania w jeziorze Dadaj. Zapraszamy zatem wszystkich chętnych. Kąpiemy się w każdą niedzielę o godz. 12.30 na Słonecznym Brzegu w Rukławkach. Zapewniamy szatnię dla panów, jak i oddzielną dla pań. Jest to najlepsza pora roku na rozpoczęcie zimnych kąpieli dla wszystkich początkujących.
Nie zwlekaj dołącz do nas!!!

fot. fot.


2012-10-12
Jesienny Zawrót Głowy

fot.


2012-10-12


fot.


2012-10-11


fot.

doceń swoją gminę, oddaj głos na Biskupiec
Uprzejmie informujemy, że do 31 października br. można głosować na jedną z 12 gmin powiatu olsztyńskiego, w plebiscycie ogłoszonym przez Gazetę Olsztyńską „Gmina na Szóstkę”.
Aby zagłosować na Biskupiec wystarczy wysłać SMS pod numer 7148 o treści:
go.gm.2
Całkowity koszt SMS to 1,23 zł
Każdy może oddać dowolną liczbę głosów, zachęcamy więc do głosowania! Nagrodą w plebiscycie będzie specjalny certyfikat oraz prezentacja w „Naszej Warmii”.

Poza Biskupcem głosy można oddawać na gminy: Barczewo, Dobre Miasto, Dywity, Gietrzwałd, Jeziorany, Jonkowo, Kolno, Olsztynek, Purda, Stawiguda, Świątki.
Która z tych gmin okaże się najlepsza?
Zapraszamy do uczestnictwa w plebiscycie i wysyłanie przez najbliższe trzy tygodnie swoich głosów na nasze miasto.
Termin głosowania upływa 31 października o 23:59.
SMSy wysłane później nie będą brane pod uwagę.


więcej informacji:
http://gazetaolsztynska.pl/125956,Docen-swoja-gmine-oddaj-na-nia-glos.html


2012-10-10
W Biskupcu talent łączy pokolenia.

19 października 2012 roku w Biskupieckim Domu Kultury, już po raz trzeci, spotkają się utalentowani młodzi ludzie, by zaprezentować swoje umiejętności artystyczne. Stanie się tak za sprawą organizowanego w tym dniu Przeglądu Talentów pt.„Ja się wcale nie chwalę ja po prostu mam talent”. Tegoroczny przegląd organizowany jest w ramach Tygodnia Solidarności Międzypokoleniowej na Warmii i Mazurach, dlatego też na scenie podziwiać będzie można również nieco starszą młodzież do 99 r. ż. Imprezę pod patronatem Burmistrza Biskupca organizuje Młodzieżowe Centrum Kariery OHP, Punkt Pośrednictwa Pracy OHP w Biskupcu we współpracy z Biskupieckim Domem Kultury. Dodatkowo podczas przeglądu można będzie skorzystać z porady doradców zawodowych z Urzędu Pracy Powiatu Olsztyńskiego Filia w Biskupcu. Impreza ma na celu promocję poradnictwa zawodowego i pośrednictwa pracy wśród osób uzdolnionych. Stwarza również możliwość zaprezentowania się na scenie przed szerszą publicznością. Występy zróżnicowanych wiekowo artystów stworzą możliwość konfrontacji artystycznej dwu różnych pokoleń. Młodzi ludzie będą mogli przekonać się, że pasja i talent drzemią w człowieku przez całe życie i że warto pielęgnować ją cały czas by muc już na emeryturze zaśpiewać – wesołe jest życie staruszka. Oprócz zaprezentowania swoich umiejętności na scenie młodzież będzie miała również okazję poznać zakres usług oferowanych przez nasze jednostki.
Osoby chętne do udziału w przeglądzie zapraszamy do zapoznania się z regulaminem oraz dostarczenia karty zgłoszenia. Regulamin i karta zgłoszenia do pobrania poniżej.
Punkt Pośrednictwa Pracy i Młodzieżowe Centrum Kariery Biskupiec, ul. Pionierów 6, I piętro nad Bankiem Spółdzielczym
Tel. 517 609 062 lub 517 587 361

Młodzieżowe Centrum Kariery i Punkt Pośrednictwa Pracy w Biskupcu powstały w ramach projektu „OHP jako realizator usług rynku pracy” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.


2012-10-05
Szymon Rekita zawodnik LKK "Warmia" od roku 2013 w zawodowym peletonie

fot.


2012-10-04
SUKCES DZIEWCZĄT ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 2 W BISKUPCU.W dniu 2.10.2012r w Olecku odbył się Finał Wojewódzki III Turnieju Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska. W finale uczestniczyły najlepsze dziewczęta w kategorii 10-11 lat. Drużyna w składzie: Anita Kostrubska, Natalia Jaśkiewicz, Zuzanna Witkowska, Wiktoria Zielińska, Katarzyna Rybkiewicz, Julia Olencka, Klaudia Wysmulska- bramkarz, Andrzej Garbino- opiekun, zajęły II miejsce i zdobyły srebrny medal Mistrzostw Województwa oraz piękny puchar. Dziewczęta oprócz medali i pucharu otrzymały komplet stroi piłkarskich oraz pamiątkowe dyplomy. Niewiele zabrakło, aby drużyna zakwalifikowała się do finału ogólnopolskiego, który odbędzie się 10.10.2012r w Warszawie. Gratulacje dla dziewcząt i ich opiekuna!fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot.


2012-10-02
Warmiński Festiwal Dziedzictwa Browarniczego zawita do Biskupca
Biskupiec znowu stanie się miastem piwa
W jednym z najbardziej zasłużonych miast dla warmińskiego browarnictwa znowu zatętni piwowarskie życie. Wszystko za sprawą Warmińskiego Festiwalu Dziedzictwa Browarniczego, który w weekend 6-7 października zawita do Biskupca. Program festiwalowy jest tak bogaty, że każdy znajdzie coś dla siebie. Miłośników i znawców browarnictwa w Biskupcu nigdy nie brakowało. Działo się tak m.in. za sprawą prężnie działającego browaru, który niestety zamknięto w 1998 roku. - Wielka szkoda, że doszło do zamknięcia browaru w Biskupcu, bo nie dość, że warzono tu piwo znakomite gatunkowo, to właśnie w Biskupcu, jako pierwszym browarze w Polsce, zastosowano w 1992 roku system beczkowania piwa w KEG – wspomina Paweł Błażewicz, znawca warmińsko-mazurskiego browarnictwa. – To była rewolucja na polskim rynku.

Kadzie i zamaczalniki
Browar jest w tej chwili na sprzedaż, ale organizatorzy WFDB porozumieli się z jego właścicielem, który zgodził się udostępnić zakład do zwiedzania publiczności (zwiedzanie będzie możliwe w sobotę i niedzielę w godz. od 13 do 17). Przewodnikiem po browarze będzie jego były dyrektor Mirosław Karol. Mimo sporych zniszczeń w browarze można jeszcze zobaczyć interesujące sprzęty m.in. kadzie warzelnicze, zamaczalniki, zabytkową suszarnię, czy kotłownię parową. Zwiedzanie browaru to jednak tylko jedna z wielu atrakcji. W amfiteatrze miejskim przez dwa dni będzie odbywał się Przegląd Kapel Piwny(cznych) z udziałem takich zespołów, jak Maciej Miecznikowski (zespół Leszcze), The Bardons, Taxi, Cuba de Zoo, Naaman, Rockerfeler, Bracia Figo Fagot, Sztof i Messa. Wystąpią też biskupieccy freerunnerzy, tancerki flamenco, żongler Kamil Dziliński i Teatr Tancerzy Ognia Salamandra. Na placu obok amfiteatru rozstawią się producenci lokalnej żywności (ryby, pieczywo, wędliny, garmaż), a także domowi piwowarzy i wytwórcy warmińskich przekąsek piwnych, słodkich fafernuchów i słonych ciasteczek nowolatek.
- Degustacja przekąsek będzie darmowa – mówi Mariusz Kwas, dyrektor promocji olsztyńskiego starostwa. – Osoby młodsze zapraszamy na warsztaty gliniarskie, nagrodą będą pamiątkowe kufelki festiwalowe.

Etykiety, gadżety i filmy
Obok amfiteatru będzie można spróbować też piw regionalnych, w tym specjalnie uwarzonego na Festiwal piwa marcowego z Browaru Kormoran na podstawie XV-wiecznej receptury z Braniewa. Spora część atrakcji przewidziana jest także w Biskupieckim Domu Kultury, gdzie będzie Warmińskie Objazdowe Muzeum Piwowarstwa z akcesoriami, dokumentami i gadżetami piwnymi. - Dodatkowo w objazdowym muzeum będzie można obejrzeć film dokumentalny o browarze w Biskupcu z czasów, gdy jeszcze on działał – podkreśla Mariusz Kwas. W BDK dostępne będą też zbiory kolekcjonerów (w tym roku prezentowane będą powojenne kolekcje etykiet z browarów w Biskupcu, Braniewie i Olsztynie). W sali kinowej w sobotę i niedzielę o godz. 12 rozpoczynać się będą projekcje filmów o tematyce piwnej. Dostępna będzie też wystawa zdjęć i wycinków prasowych na temat warmińskich browarów. W niedzielę od godz. 10 do 14 nad jeziorem Dadaj w Rukławkach zostaną też rozegrane regaty żeglarskie na popularnych „dezetach”. Wśród uczestników będą m.in. samorządowcy i biznesmeni. Więcej szczegółów na temat WFDB na stronie: www.warmia-browarnictwo.pl


Przegląd Kapel Piwny(cznych) – program:

Biskupiec - Amfiteatr Miejski
6 października 2012 r.

15.oo - Oficjalne otwarcie
15.15 - Expresión Flamenco (Olsztyn)- pokaz tańca hiszpańskiego
16.oo – The Bardons
16.5o- BC3RUN ( Biskupiec) – taniec akrobatyczny
17.1o- Taxi
18.oo - Kamil Dziliński – żonglerka artystyczna
18.2o- Cuba de Zoo
19.1o - Teatr Tancerzy Ognia Salamandra
19.4o – Naaman
Prowadzenie: Andrzej Kocięcki

7 października 2012 r.
16.oo- Sztof
17.oo – Messa
17.5o- Bracia Figo Fagot
19.oo – Rockerfeler
20.oo - Maciej Miecznikowski z zespołem
Prowadzenie: Andrzej Kocięcki


fot. fot. fot. fot. fot.


2012-10-01
„JESIENNA UCZTA” W SP2


 Jak co roku w ostatnią sobotę września mieszkańcy Biskupca tłumnie przybyli na plac przy Szkole Podstawowej nr 2 w Biskupcu. Uginające się od jesiennych specjałów stoły, muzyka i zabawa to nieodłączne elementy „Jesiennej Uczty”, która stała się już tradycją szkoły i została na stałe wpisana w kalendarz imprez szkolnych.
 Za nami już IX edycja imprezy… Specjalnie zamówiona pogoda na ten dzień sprawiła, że odwiedziły nas tłumy gości. Stoiska uginały się pod potrawami przygotowanymi przez rodziców - można było spróbować kolorowych sałatek, przepysznych ciast, różnorodnych pierożków, krokietów i pyz, zimowych przetworów czy posilić się ciepłym gofrem.  Na scenie swoje umiejętności artystyczne prezentowali uczniowie poszczególnych klas w piosenkach, wierszach o tematyce jesiennej, a niektórzy przedstawiali nawet swoje autorskie utwory. Można było także na chwilę zamienić się w strażaka – usiąść z prawdziwym wozie strażackim czy założyć hełm. Dużą popularnością wśród dzieci, a zwłaszcza dziewczynek cieszył się kolorowy makijaż – po kilku minutach na buźce oprócz uśmiechu gotowy był kotek, motylek czy inny wybrany wzorek. Dwa stoiska przygotowało również SPS „Dwójeczka”.
 Wszyscy opuszczali szkolny plac uśmiechnięci i zadowoleni, a co najważniejsze... z zapasami na nadchodzącą zimę!!!


fot. fot. fot. fot. fot.
fot. fot.


2012-10-01


fot.


2012-10-01
Kolejny medalowy sukces kolarz LKK "Warmia" Biskupiecfot. fot.


2012-09-27
ZWYCIĘZCY KONKURSU "BISKUPIEC W SIECI MIAST CITTASLOW – ABY ŻYŁO SIĘ LEPIEJ" WYŁONIENI
2012-09-27
Rusza I edycja Warmińskiego Festiwalu Dziedzictwa Browarniczego

fot. fot.


2012-09-26
Stypendia Fundacji Ziemi Olsztyńskiej - rozdane


W dniu 24 IX 2012 r. w Starostwie Powiatowym w Olsztynie zostały wręczone stypendia Ziemi Olsztyńskiej. Fundusz stypendialny Ziemi Olsztyńskiej powstaje z kwot przekazanych od sponsorów, 1% od podatku, funduszy przekazanych przez radnych powiatu olsztyńskiego, w tym radnych gminy Biskupiec.
W tym roku wśród stypendystów znaleźli się także absolwenci Społecznego Gimnazjum w Węgoju: Martyna Borzymowska, Natalia Piskorz, Zuzanna Dutkiewicz, Magdalena Deptuła oraz Grzegorz Sobolewski.
Nasi uczniowie otrzymali stypendia za bardzo dobre i dobre wyniki nauczania a także działalność artystyczną. Podczas uroczystości wręczenia umów stypendialnych zaprezentowali fragment przedstawienia " Pchła Szachrajka po liftingu", pokaz taneczny z szarfami i hula - hop a także autorską legendę o Dadaju. Uczniowie serdecznie dziękują nauczycielom Społecznego Gimnazjum w Węgoju a także instruktorom zajęć pozalekcyjnych: Agacie Koziej- Iljasiuk oraz Krzysztofowi Rojewskiemu. Na pytanie o wrażenia i wnioski, jedna ze stypendystek odpowiedziała: " Warto jest się uczyć i jeszcze robić coś więcej".
My ze swojej strony składamy wszystkim stypendystom gratulacje i życzymy dalszych sukcesów.
dyr. Teresa Kacperska


fot.


2012-09-26
SPOTKANIE - SPAWACZ ZAWÓD Z PRZYSZŁOŚCIĄ W BISKUPCU


Wrzesień to miesiąc, w którym dzieci i młodzież po wakacjach wracają do szkoły. Pełni zapału i sił stawiają kolejne kroki na krętej drodze prowadzącej do lepszej przyszłości. Nie wszyscy jednak decydują się na kontynuowanie edukacji licząc na szybkie znalezienie pracy. W tym właśnie okresie u świeżo upieczonych absolwentów liceów czy też gimnazjów pojawiają się pierwsze rozczarowania, brakiem możliwości podjęcia pracy ze względu na brak kwalifikacji zawodowych. Właśnie takim osobom w ramach wrześniowej akcji „Z OHP do Kariery. Czas na Twój wybór...” pracownicy Urzędu Pracy Powiatu Olsztyńskiego Filia w Biskupcu, Punktu Pośrednictwa Pracy OHP w Biskupcu, Młodzieżowego Centrum Kariery OHP w Biskupcu i Ośrodka Szkolenia Zawodowego OHP w Klebarku Wielkim zaproponowali swoją pomoc.fot.


2012-09-26W dniu 22.09.2012r. w Droszewie odbyły sie Wojewódzkie Biegi Przełajowe. Szkoła Podstawowa nr 2 w klasyfikacji generalnej zajęła II miejsce ustępując miejsce tylko zawodniczkom i zawodnikom z Pisza. W klasyfikacji powiatowej i gminnej zdecydowanie wygrała Szkoła Podstawowa nr2 w Biskupcu otrzymując 3 piękne puchary! Gratulacje dla wszystkich zawodniczek i zawodników, którzy brali udział w tych zawodach.
Opiekunami dzieci byli S. Dudziec i A. Garbino.


fot. fot.
fot. fot. fot.


2012-09-26
„ROWEREM DO SZKOŁY”


„Rowerem do szkoły” - pod takim hasłem około czterdziestu uczniów i nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Biskupcu dołączyło do pierwszej w kraju akcji promującej rower jako doskonały środek komunikacji lokalnej.
Wcześniej przygotowane przez uczniów hasła „Rowerem do szkoły” oraz „Flaga na maszt i rower jest nasz” uświetniły start do przejażdżki rowerowej po biskupieckich ścieżkach rowerowych.
Blisko dwukilometrowa trasa była doskonałą okazją do promocji taniej komunikacji w naszym mieście. Wszystkim uczestnikom impreza podobała się bardzo, zapowiedzieli udział w przyszłym roku. Mamy nadzieję, że za rok będzie znacznie więcej chętnych nie tylko do parady rowerowej, ale do codziennego korzystania z rowerów.


fot. fot. fot. fot.


2012-09-26
Węgojska Strużka - ambasadorem kultury Warmii na Ukrainie


 W dniach 20-23 września b r. delegacja województwa warmińsko- mazurskiego na czele z wicemarszałek Anną Wasilewską przebywała z oficjalną wizytą w mieście Równe na Wołyniu. Wizyta związana była z obchodami XV Dni Kultury Polskiej na Rówieńszczyźnie.
 Delegacji towarzyszył zespół regionalny Węgojska Strużka ze wsi Węgój gm. Biskupiec. Zespół wystąpił podczas uroczystości otwarcia imprezy w Teatrze Dramatycznym, towarzyszył spotkaniom z Polonią, a także zaśpiewał podczas Mszy Św. celebrowanej przez biskupa diecezji łuckiej. „Strużka” została bardzo ciepło przyjęta przez miejscową Polonię, a pobyt na Ukrainie dostarczył wszystkim niezapomnianych wrażeń, wiele radości i wzruszeń.
 Podczas wizyty, goście z Polski zwiedzili Muzeum Przyrody, Muzeum Bursztynu a także Narodowy Uniwersytet Ostrowskich.
 Dzięki obchodom Dni Kultury Polskiej na Ukrainie zbudowano kolejne mosty pomiędzy ludźmi i regionami, pozostawiając niezatarty ślad w sercach uczestników spotkania.

Teresa Kacperska


fot. fot. fot.


2012-09-21
Wilimy zwycięzcą konkursu „Czysta i piękna zagroda – estetyczna wieś”


W tym roku, już po raz siedemnasty odbył się konkurs pod nazwą „Czysta i piękna zagroda - estetyczna wieś”.  Organizatorem konkursu jest  Związek Gmin Warmińsko-Mazurskich oraz Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Konkurs kierowany jest do wsi województwa warmińsko-mazurskiego, a jego cel to poprawa stanu sanitarnego i estetycznego wsi.
Podczas dwóch lustracji wsi zgłoszonych do konkursu, Wojewódzka Komisja Konkursu oceniała wkład wniesiony przez mieszkańców na rzecz poprawy stanu sanitarnego i estetycznego wsi.
Miło nam poinformować, iż spośród 31 wsi, zakwalifikowanych do udziału w konkursie, pierwsze  miejsce zdobyły Wilimy.
Uroczyste wręczenie nagród dla zwycięzców odbędzie się 28 września br. w Urzędzie Wojewódzkim.
Gratulujemy mieszkańcom Wilim tak wspaniałego wyniku i oczywiście estetycznej wsi.


fot. fot. fot. fot. fot. fot.
fot. fot. fot. fot. fot. fot.


2012-09-19
Spotkanie informacyjne - Budowa przydomowych oczyszczalni ściekówfot.


2012-09-19
Zielona Linia Urzędu Pracyfot.


2012-09-18
Otwarcie placu w Wilimachfot.


2012-09-18
Kolejny sukces Szymona Rekity LKK Warmia Biskupiecfot.


2012-09-17
Konkurs Fotograficznyfot.


2012-09-17
Zającia w BDKfot. fot.


2012-09-17
ŚWIĘTO PLONÓW JUŻ ZA NAMI!

W niedzielę 16 września w Biskupcu w Amfiteatrze Miejskim odbyły się Dożynki Gminne. Obchody święta plonów zgodnie z tradycją rozpoczęła uroczysta Msza Święta w Kościele pw. Św. Jana Chrzciciela, którą odprawił Ks. Prałat Wiesław Badura. Po Mszy barwny korowód, stworzony przez sołectwa i mieszkańców miasta i gminy, przy śpiewie i układach tanecznych Zespołu Pieśni i Tańca "Warmia", przemaszerował ulicami miasta do amfiteatru.
Burmistrz Biskupca Elżbieta Samorajczyk powitała wszystkich zgromadzonych i skierowała słowa pełne uznania do Rolników. Głos zabrała również Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa Pani Urszula Pasławska, która w kilku słowach podkreśliła wagę tego święta.
Pani Burmistrz otrzymała od wszystkich wystawców chleb zgodnie z polska tradycją. Zgodnie z dożynkowymi zwyczajami pierwsi chleb Pani Burmistrz wręczyli Starostowie Dożynek Państwo Celina i Andrzej Zastawni z Łabuch.


Pełna relacja (pdf) (podgląd)

Pełna relacja (pdf) (pobierz)


fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot.


2012-09-14
KURSY SPAWALNICZE DLA ROLNIKÓW I DOMOWNIKÓW

2012-09-14
fot.


2012-09-13
Kolektory - dofinansowaniefot.


2012-09-12
Dyżur konsultanta Mobilnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich.

Uprzejmie zawiadamiamy, że w dniu 24.09.2012 r. w Urzędzie Miejskim w Biskupcu odbędzie się dyżur konsultanta Mobilnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich. Wszystkich zainteresowanych uzyskaniem informacji na temat funduszy unijnych zapraszamy w godzinach 10:00 – 13:00.

Adres siedziby:
Urząd Miejski w Biskupcu
ul. Aleja Niepodległości 2
11-300 Biskupiec

fot.


2012-09-11
„Biskupiec w sieci miast Cittaslow – aby żyło się lepiej”


Zapraszamy szkoły podstawowe z terenu miasta i gminy Biskupiec do udziału w konkursie plastycznym „Biskupiec w sieci miast Cittaslow – aby żyło się lepiej”.
Regulamin konkursu oraz informacja o sieci Cittaslow w załączeniu.

CITASLOW - kilka słów o sieci (pdf) (podgląd)
Regulamin konkursu (pdf) (podgląd)

fot.


2012-09-10
BC3RUN NA KASZUBACH

W dniach 24-27 sierpnia br. na zaproszenie i koszt Gminy Puck na Kaszuby wybrała się grupa Bc3Run. Po zwiedzeniu Pucka, Swarzewa, Władysławowa, Cetniewa, Jastrzębiej Góry i Rozewia grupa dała pokaz na Dożynkach Powiatu Puckiego w Rekowie Górnym. Występ wzbudził aplauz 5000 widowni i przyćmił wszystkie inne gwiazdy. Efektem jest zaproszenie ekipy na przyszły rok na turnee po Kaszubach.
Zdjęcia z pobytu na www.facebook.com/biskupieckafederacjisportu

fot. fot. fot. fot. fot.


2012-09-07
Regaty o Puchar Iławy w klasie DZ

W dniach 25-26 sierpnia, załoga 8 Czortów wzięła udział w walce o Puchar Iławy.
Pełna relacja (pdf) (podgląd)

fot. fot.


2012-09-06
Informacja o przedłużeniu terminu składania deklaracji udziału w programie budowy przydomowych oczyszczalni ścieków na terenie GMINY BISKUPIEC

Informuję, że do dnia 21.09.2012r. przedłuża się termin składania deklaracji udziału w programie budowy przydomowych oczyszczalni ścieków na terenie Gminy Biskupiec. Wniosek, składany przez gminę do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska w Warszawie powinien obejmować co najmniej 50 sztuk podłączeń. Do chwili obecnej do urzędu spłynęło niespełna połowa wymaganych deklaracji.
Pełna informacja (pdf) (podgląd)
Deklaracja do pobrania (doc)


2012-09-06
Zapraszamy do udziału w konkursie Sposób na SukcesJeśli prowadzisz małą lub średnią firmę, tworzysz nowe miejsca pracy dla mieszkańców wsi, realizujesz ciekawe pomysły na rzecz lokalnych społeczności wiejskich, w tym także w ramach Lokalnej Grupy Działania lub wykorzystujesz w prowadzonej działalności odnawialne źródła energii zapraszamy do udziału w XIII edycji ogólnopolskiego konkursu Sposób na Sukces na najlepsze działania przedsiębiorcze na obszarach wiejskich. Do konkursu mogą być zgłaszane przedsięwzięcia realizowane przez osoby fizyczne i prawne, tj. przedsiębiorców, spółki prawa handlowego, jednostki samorządu terytorialnego: gminne, w tym z miast do 20 tys. mieszkańców oraz powiatowe; organizacje społeczno-zawodowe i branżowe rolników, organizacje pozarządowe i inne.

Warunkiem udziału w konkursie jest lokalizacja przedsięwzięcia w miejscowości liczącej nie więcej niż 20 tys. mieszkańców.W XIII edycji konkursu oceniane będą inicjatywy zrealizowane w 2011 r. i pierwszej połowie 2012 r.

Zgłoszenia można nadsyłać do 15 października 2012 r. na adres:

Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie, ul. Pszczelińska 99, 05-840 Brwinów z dopiskiem Sposób na Sukces.

Szczegółowe zasady udziału w konkursie określono w Regulaminie konkursu.
Karta zgłoszenia
Plakat


2012-09-05
Zapraszamy na Dożynki Gminnefot.


2012-09-03
Biuletyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


Już jest nowe wydanie Biuletynu Informacyjnego Urzędu Miejskiego, a w nim wywiad z Piotrem Kulą naszą wielką dumą, przegląd wydarzeń ostatnich miesięcy, mapy Biskupca, gminy i województwa. Serdecznie zapraszamy do lektury. Biuletyny dostępne są m.in.w Informacji Turystycznej i w Urzędzie Miejskim w Biskupcu

Więcej informacji (pdf)
Więcej informacji (podgląd)2012-08-30
Turniej "o Puchar Donalda Tuska" 2012


4 - 19 września 2012 na orlikach w Biskupcu będzie rozgrywany Turniej " o Puchar Donalda Tuska" 2012

Zmagania sportowe odbywać się będą na Orliku przy ulicy Wiosennej i Chrobrego

Drużyny mogą być wystawione przez dowolny podmiot (szkoła, LZS, drużyny dzikie), warunkiem jest obecność dorosłego opiekuna drużyny z prawem wystawienia drużyny (zgody rodziców na udział w Turnieju). Obowiązuje obuwie „orlikowe”.

Harmonogram Turnieju

Boisko – ul. Wiosenna:

04 09, godz. 16.00 – dziewczynki 11 lat i młodsze
05 09, godz. 16.00 – chłopcy 11 lat i młodsi
06 09, godz. 16.00 – dziewczynki 12-13 lat
07 09, godz. 16.00 – chłopcy 12-13 lat

Boisko – ul. Chrobrego:

10 09, godz. 16.00 – dziewczynki 11 lat i młodsze
11 09, godz. 16.00 – chłopcy 11 lat i młodsi
12 09, godz. 16.00 – dziewczynki 12-13 lat
13 09, godz. 16.00 – chłopcy 12-13 lat


fot.


2012-08-30
XIX WARMIŃSKIE BIEGI PRZEŁAJOWE "DROSZEWO 2012"Więcej informacji (pdf)
Więcej informacji (podgląd)

fot.
fot.


2012-08-30
W zdrowym ciele ...
fot.


2012-08-30
Słoneczne Beach Party
fot.


2012-08-29
UWAGA PRZEDSIĘBIORCY


 W związku z licznymi zgłoszeniami od przedsiębiorców na temat otrzymywania od firm komercyjnych pism z żądaniem wpłaty kwot za dokonanie wpisu do ich rejestrów przedsiębiorców (katalogów) przypominamy, że wszelkie czynności związane z wpisem do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG) – prowadzonej przez Ministra Gospodarki są BEZPŁATNE.

Do wszystkich przypadków oferowania wpisu do rejestru przedsiębiorców za opłatą należy podchodzić ze szczególną ostrożnością.


Wpis do tych rejestrów nie upoważnia do wykonywania działalności gospodarczej na Terytorium Polski i nie jest wymagany przez przepisy prawa. Rozsyłane pisma sugerujące konieczność uiszczenia opłaty za wpis do „rejestru przedsiębiorców”, są w istocie ofertami handlowymi, o czym świadczą informacje zamieszczone drobnym drukiem. Uiszczona w odpowiedzi na takie pismo opłata za wpis stanowi przychód firmy, która wysyłając pismo wprowadza adresatów w błąd, sugerując publicznoprawny i obligatoryjny charakter tej opłaty.

Ewidencje tworzone przez tego typu firmy stanowią próbę powielenia ogólnodostępnych bezpłatnych informacji i przedsiębiorcach zawartych w publicznych rejestrach CEIDG czy też REGON "http://www.stat.gov.pl/regon/, w których rejestrach jest całkowicie bezpłatna, o czym przypomina również zamieszczony na stronie https://prod.ceidg.gov.pl/ceidg.cms.engine/ komunikat Ministra Gospodarki


2012-08-29
MŁODZI STRAŻACY Z POWIATU OLSZTYŃSKIEGO NA WSPÓLNYM OBOZIE Z NIEMCAMI W RüTHEN.


 W dniu 27 lipca br. 45 osobowa grupa młodzieży z Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z Powiatu Olsztyńskiego wyjechała na wspólny Niemiecko-Polski obóz MDP w Rüthen. W wyjeździe uczestniczyło 10 osób z Gminy Biskupiec. Wraz z młodzieżą pojechało 6 opiekunów. Wyjazd był możliwy dzięki dofinansowaniu Powiatu Olsztyńskiego oraz fundacji Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży.
- Po przyjeździe na miejsce najpierw zabraliśmy się wspólnie za rozstawianie namiotów, a w nocy odbył się wspólny pięciokilometrowy marsz, podczas którego rozwiązywaliśmy różne zadania. To coś podobnego do naszych podchodów – wyjaśnia Tomasz Jarmużewski, kierownik grupy.
W ramach wspólnych zajęć młodzieży odbywały się wyjazdy na basen, do Parku rozrywki Ford Fun oraz różne inne ciekawe zabawy, które pozwalały na pogłębianie już wcześniej zawartych znajomości i nawiązywanie nowych.
- Jestem już drugi raz na obozie w Niemczech - mówi jedna z uczestniczek - też należę do MDP. Było bardzo fajnie. Czekam teraz na spotkanie w Kikitach w 2013 r. My do siebie piszemy maile, często korespondencja odbywa się poprzez fecebook.
- Dzięki takim wyjazdom kontynuujemy spotkania chcąc w ten sposób pogłębić i rozszerzyć współpracę i przyjaźń, a także zapewnić nowe perspektywy młodym ludziom, umożliwić kontakty między polskimi i niemieckimi młodymi strażakami i ich opiekunami. Celem jest również dalsza poprawa wzajemnych stosunków, poznawanie obyczajów niemieckiej i polskiej straży pożarnej. Przezwyciężanie uprzedzeń między narodami.


fot. fot. fot.


2012-08-28
Kolarze LKK Warmia Biskupiec odnoszą kolejne sukcesy


Szymon Rekita podczas Górskich Mistrzostw Polski, które odbyły się w Podgórzynie koło Wałbrzycha, zdobył wśród juniorów srebrny medal. Przegrał nieznacznie o 3 sekundy z Przemysławem Kasperkiewiczem - KTK Kalisz. Trzeci był Tomasz Mickiewicz – Górnik Wałbrzych. O skali trudności tego wyścigu świadczy fakt, że do mety dojechało 42 zawodników, a wystartowało 122. Zatem wycofało się 80 zawodników. Monika Kopińska w kategorii orliczek zajęła 7 miejsce. Brawo!


2012-08-28
Po "Wiejskich Wertepach" w Raszągu


W sobotę 25 sierpnia br. w Raszągu odbyła się kolejna już impreza przeprawowa pt. "Wiejskie Wertepy", organizowana przez Stowarzyszenie Off Road Rasząg 4x4. Dla miłośników extremalnych sportów jest to bez wątpienia nie lada atrakcja. Impreza odbyła się na terenach bogatych w bagna i piaski. Nie zabrakło ciekawych prób technicznych i czasowych, zadań zręcznościowych, trawersów i stromych podjazdów.
Dokładna relacja foto z tego wydarzenia zamieszczona została na stronach:
http://www.raszag4x4.pl/wiejskie_wertepy.html


fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot.


2012-08-27
2012-08-27
PÓŁMETEK LATA OHP W BISKUPCU


Z roku na rok coraz więcej młodych ludzi w okresie wakacji poszukuje dodatkowego zatrudnienia by móc podreperować swoje kieszonkowe. Właśnie takim osobom pomaga Punkt Pośrednictwa Pracy Ochotniczych Hufców Pracy w Biskupcu w ramach akcji "LATO OHP 2012".

Więcej informacji .... (pdf)


fot.


2012-08-23
Wiejskie Wertepy


fot.2012-08-23


  Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły „Dwójeczka” oraz szkoła Podstawowa nr 2 w Biskupcu zapraszają dzieci klas I-VI szkoły podstawowej do udziału w projekcie „W zdrowym ciele...- program profilaktyki wad postawy w gminie Biskupiec”. Działania podjęte w ramach projektu będą obejmowały indywidualne konsultacje uczestników z rehabilitantami, grupowe zajęcia gimnastyki korekcyjnej dla dzieci, wyjazdy na basen oraz warsztaty specjalistyczne dla rodziców. Projekt uzyskał dofinansowanie w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Priorytet; IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach; Działanie 9.5 Oddolne inicjatywy edukacyjne na obszarach wiejskich. Projekt dofinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
  Więcej informacji i chęć uczestnictwa można zgłaszać do 7 września 2012 w Biurze Projektu przy Szkole Podstawowej nr 2 ul. Mickiewicza 8 w Biskupcu lub mailowo:
wzdrowymciele@wp.pl
Zapraszamy !!2012-08-22
Biesowo zaprasza na Warmińską Ucztę Pierogową


Forum Kobiet oraz Rada Sołecka Biesowa zapraszają w sobotę 25 sierpnia br. na VI Warmińską Ucztę Pierogową w Biesowie. Wydarzenie rozpocznie msza święta o godz. 13.00 w miejscowym kościele świętego Antoniego i Mikołaja. Od godz. 14 zacznie się raj dla miłośników pierogów. Piętnaście kobiet z Biesowa oraz okolicznych miejscowości przygotowało około 30 tysięcy pierogów. Będą pierogi warmińskie, z kapustą i grzybami, ruskie, z mięsem oraz na słodko z twarogiem i brzoskwiniami i jagodami.
Organizatorzy przygotowali także gry i konkursy dla najmłodszych, zadbali też o atrakcyjny program artystyczny. Na scenie wystąpią m.in. zespół Farma z Reszla, zespół folklorystyczny Jezioranie. Do tańca zagra zespół Takt, a gwiazdami wieczoru będą zespół Factor oraz Sasha Popaz. 

fot. fot.2012-08-22
Adoptuj psiaczka ze schroniska w Bagienicach !!!


Miłośników czworonogów zapraszamy do adopcji psów, które przebywają w schronisku w Bagienicach. Pieski czekają na nowe domy i nowych właścicieli, którzy potrafią docenić ich przywiązanie, wierność i miłość. Zapraszamy na stronę http://www.schronisko-bagienice.pl/ .

fot.2012-08-22
OLSZTYŃSKIE STOWARZYSZENIE BRYDŻA SPORTOWEGO W OLSZTYNIE


Zaprasza na Międzynarodową Imprezę Warmia Mazury Senior Games 2012

fot.2012-08-20
Komunikat METEO


fot.2012-08-20
VENI, VIDI, prawie VICI !!!


Oficjalnie informuję, że załoga 8 Czortów zdobyła W Giżycku, 12 sierpnia 2012 roku srebrny medal w XI Długodystansowych Mistrzostwach Polski w klasie DZ.
Załoga płynęła w składzie:

Jarek Misiak - sternik
Sławek Romaniuk
Szczepan Kawiecki
Andrzej Przeradzki
Łukasz Ostropolski
Jurek Urban
Maciek Kuźma
Maciek Przeradzki

Więcej informacji .... (pdf)


fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot.


2012-08-16


Minęło już kilka dni od zakończenia XXX Igrzysk Olimpijskich. W tym roku pierwszy raz w historii nasze miasto miało na nich swojego reprezentanta, więc były to dla nas szczególny czas. Chyba wszyscy z zainteresowaniem śledziliśmy starty Piotrka. Skacząc po telewizyjnych kanałach wyszukiwaliśmy informacji dot. wyścigów, a o Piotrku mówiono dużo. Zawsze w pozytywnym kontekście powtarzano wielokrotnie, że jest on przesympatycznym żeglarzem z Biskupca. Czyż nie czuliśmy rozpierającej nas dumy? Swój udział w tym wielkim wydarzeniu sportowym Piotr ukończył na pozycji 16. Ale chyba nie to jest najważniejsze. Ważne, że miał możliwość ścigania się z najlepszymi, że przeżył te emocje, o których inni sportowcy przez lata mogą tylko marzyć. Dla nas, Biskupczan najważniejszy był jego start w Igrzyskach. A raduje nas jeszcze bardziej to, że umieliśmy się zjednoczyć i trzymać kciuki za naszego olimpijczyka. Chyba nikt nie miał takiego wsparcia jak nasz Piotr-żeglarz z Biskupca.


2012-08-14
NUMERACJA ADRESOWA MIASTA I GMINY BISKUPIEC!


Mam przyjemność poinformować, że dostępna jest już internetowa baza numeracji adresowej nieruchomości położonych na terenie Gminy Biskupiec. Od teraz znalezienie numerów porządkowych danych nieruchomości nie będzie stanowiło problemu.
Internetowa baza działa bardzo szybko i nie będzie stanowiła problemu nawet dla początkujących użytkowników komputera. Wystarczy wejść na stronę http://www.biskupiec.e-mapa.net/ i wpisać w wyszukiwarkę szukany adres. Błyskawicznie znaleziona nieruchomość zostanie oznaczona zielonym kółkiem. Na portalu tym można dodatkowo wyszukiwać miejsca na podstawie: współrzędnych, działek, adresów i obiektów.


Z-ca Burmistrza Biskupca
Kamil Kozłowski

fot.


2012-08-14
17. Festiwal "Młode Talenty"


11 sierpnia br. w Biskupcu odbył się Festiwal "Młode Talenty". To już 17 raz, gdy gościliśmy u siebie utalentowanych artystów. Nad brzegiem jeziora Dadaj zaprezentowało się łącznie 16 młodych wykonawców. Jury w składzie: Marysia Sadowska - wokalistka, reżyserka, autorka tekstów i producentka, Kamil Kozłowski - Zastępca Burmistrza Burmistrza i Robert Tokarski - Dyrektor BDK wyłoniło zwycięzców w 2 kategoriach wiekowych (13-16 lati 17-21 lat). Nagrody ufundowali Burmistrz Biskupca, Dyrektor BDK, sponsor strategiczny Wilimy Park i inni. Artyści zaprezentowali zróżnicowane utwory muzyczne zarówno te bardziej współczesne, jak i te których lata świetności przypadały na lata wcześniejsze. I nagrodę w kategorii 13-16 lat zdobyła Daria Krawczyk z Trzcianki woj. wielkopolskie, II miejsce zajęła Aleksandra Kucińska z Olsztynka, a III miejsce wywalczyła Urszula Pieniak z Reszla. W kategorii 17-21 lat I miejsce przypadło Martynie Jaskulskiej z Biskupca,II miejsce zajęła Hanna Krawczyk z Trzcianki, woj. wielkopolskie, a III Anna Romańczuk z Reszla.
Finałem przeglądu piosenki był niezapomniany występ Marysi Sadowskiej z zespołem, który przeniósł nas w świat jazzu. Koncert poświęcony był pamięci zmarłego polskiego muzyka jazzowego Krzysztofa Komedy.


fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot.


2012-08-14
OHP szkoli młodzież


Warmińsko-Mazurska Komenda Ochotniczych Hufców Pracy w Olsztynie rozpoczęła realizację projektów „Nowe Perspektywy” i „Młodzieżowa Akademia Umiejętności 2”, współfinansowanych ze środków Unii Europejskich. Projekty będą trwały do czerwca 2013 roku.
Więcej informacji .... (pdf)


2012-08-13
Szymon Rekita szósty w Mistrzostwach Europy juniorów na czas!


9 sierpnia br. odbyły się w Holandii Mistrzostwa Europy juniorów w jeździe indywidualnej na czas. Wystartowało 73 najlepszych reprezentantów krajów europejskich. Juniorzy ścigali się na prawie 25 kilometrowej, krętej trasie wokół miejscowości Goes, w prowincji Zeeland. Szymon uzyskał czas 30:40, co dało mu szóstą lokatę. Nasz Mistrz przez długi czas zajmował drugie miejsce i pewnie wróciłby z medalem do Polski, gdyby nie incydent na trasie: 200 metrów przed metą na drogę wyjechało auto niezwiązane z wyścigiem i nasz zawodnik musiał przyhamować, tracąc cenne sekundy. Wysoki poziom rywalizacji i dobry wynik Polaka potwierdza fakt, że dopiero ósmy był aktualny mistrz świata juniorów w jeździe na czas Duńczyk Mads Wurtz Schmidt.
W wyścigu startowało jeszcze dwóch reprezentantów Polski: Przemysław Kasperkiewicz z klubu KTK Kalisz (34 msc. +1:41) i Wojciech Sykała zawodnik Tarnovii Tarnowo Podgórne (35 msc. +1:47).
Pełne wyniki:
Średnia prędkość zwycięzcy: 49.376 km/h
 1. 25 DEN19950203 KRIGBAUM, Madthias Wickma Denmark 30:15
 2. 41 IRL19940807 MULLEN, Ryan Ireland + 0:10
 3. 63 SLO19941019 MOHORIC, Matej Slovenia + 0:11
 4. 52 NOR19940211 JANSEN, Amund Norway + 0:18
 5. 76 SWE19940720 FAGLUM KARLSSON, Marcus Sweden + 0:19
 6. 88 POL19940105 REKITA, Szymon Poland + 0:25

fot.

2012-08-07fot.


2012-08-03
Zapraszamy na Summer Fest Electronica 04.08.2012


fot.


2012-08-02
Młode talenty - Słoneczny Brzeg 11.08.2012r.


fot.


2012-08-02
XVIII Międzynarodowe Kryterium Kolarskie w Biskupcu 11-08-2012r.


fot.


2012-08-01
68. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

Dziś mija 68. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Na Placu Wolności o godz. 17:00 zostaną złożone kwiaty pod pomnikiem oraz oddany hołd tym, którzy walczyli i ginęli za wolną Polskę w 1944 roku. O godzinie "W", czyli 17.00, wraz z całą Polską oddaj hołd Powstańcom Warszawskim.


fot. fot. fot. fot. fot.
fot.


2012-08-01
Bredynki-najfajniejsza wieś

Przez cały lipiec Czytelnicy "Gazety Olsztyńskiej" i "Naszej Warmii" wybierali najfajniejszą wieś powiatu olsztyńskiego. Rywalizacja była cały czas zaciekła, a na ostatniej prostej ranking zmieniał się codziennie. Ostatecznie laureatem plebiscytu została wieś Bredynki, a trzecie miejsce wywalczyło Biesowo!!

Serdecznie gratulujemy!


2012-08-01
TRZYMAJMY KCIUKI ZA PIOTRA KULĘ !!!

Wszystkich, którzy chcą wiedzieć jak radzi sobie Piotr Kula podczas Regat żeglarskich w klasie Finn podczas Igrzysk Olimpijskich Londyn 2012 zapraszamy na jego stronę http://piotr-kula.pl/. Tam jego tata Jarosław opisuje poszczególne wyścigi i formę syna.
Trzymajmy kciuki za naszego przesympatycznego żeglarza.
Wyniki regat można oglądać na stronie: http://www.london2012.com/sailing/event/finn-men/phase=sam002906/doc=summary.html

fot. fot. fot.


2012-08-01
Co słychać u naszych kolarzy?

Szymon Rekita w kadrze
Po XXI Tour de la Region de Lodz 2012 trener reprezentacji juniorów ogłosił skład kadry na zbliżające się Mistrzostwa Europy w kolarstwie szosowym. Mistrzostwa odbędą się w Holandii w dniach 9-12 sierpnia br. Jak można było oczekiwać wśród wybrańców selekcjonera znalazł się zawodnik LKK „Warmia” Biskupiec Szymon Rekita. Szymon w pełni na to zasłużył. Jest przecież aktualnym mistrzem Polski w jeździe indywidualnej na czas. Pojedzie oczywiście w tej próbie, a także w wyścigu ze startu wspólnego. Warto wspomnieć iż zawodnik LKK „Warmia” wygrał kilka prestiżowych imprez i jest zdecydowanym liderem rankingu Polskiego Związku Kolarskiego. Teraz trzeba tylko przygotować jak najwyższą formę na występ w Mistrzostwach Europy w Holandii. Szymon, trzymamy za Ciebie kciuki!

fot. fot.

Świetne wyniki Wojciecha Suchockiego

W tym samym wyścigu XXI Tour de la Region de Lodz 2012 doskonale zaprezentował się Wojciech Suchocki również zawodnik LKK „Warmia” Biskupiec. Wojtek dwa razy zajął szóste miejsce na etapach i plasował się na czołowych pozycjach w klasyfikacji aktywnego – 7 miejsce i klasyfikacji wszechstronnego - 9 miejsce. Są to bez wątpienia doskonałe wyniki, zwłaszcza, że w zawodach startowało 150 kolarzy z całej Europy (wyścig punktowany do UCI). Gratulujemy Wojciechowi!

fot. fot.2012-08-01
Międzywojewódzkie Mistrzostwa Kolarskie w Biskupcu

W dniach 27-29.07 br. odbyły się w naszym mieście Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików i Młodziczek w Kolarstwie Szosowym. Młodzi adepci z Warmii i Mazur oraz Mazowsza rywalizowali w trzech konkurencjach: jeździe indywidualnej na czas, w jeździe na czas dwójkami i wyścigu ze startu wspólnego.
W piątek w jeździe indywidualnej na czas w kategorii młodzik 1 miejsce zajął Jurasz Jakub z GKK OPTY – Mazowsze Grodzisk Maz.,2 miejsce - Załuska Jakub LUKS Trójka Piaseczno, 3 miejsce - Puzyna Jan UKK BDC Huragan Wołomin. W kategorii młodziczka: 1 miejsce- Czabok Klaudia Warszawski Klub Kolarski, 2 miejsce - Stańczak Patrycja LKK "Warmia" Biskupiec i 3 miejsce - Lipiejko Karolina LUKS "Przyjaźń" Bartoszyce.
W sobotę w jeździe na czas dwójkami w kategorii młodziczek najlepsze wyniki uzyskały: 1 miejsce - Stańczak Patrycja/Bałdyga Magdalena LKK Warmia Biskupiec/UKK Prostki PRIM Ełk, 2 miejsce - Zysk Natalia/Mastalerz Wiktoria MSR Mrągowo, 3 miejsce - Czaplicka Sandra/Lipiejko Karolina LUKS "Przyjaźń" Bartoszyce.
W niedzielę wyścigi ze startu wspólnego udowodniły dominację wśród dziewcząt zawodniczek Warmii i Mazur, a wśród chłopców kolarzy z Mazowsza. Młodziczki przyjechały w małych odstępach czasowych. 1 miejsce dość pewnie wywalczyła Lipiejko Karolina z MDK Przyjaźń Bartoszyce. Na podium stanęły też Bałdyga Magdalena (UKK Prostki PRIM Ełk) i Stańczak Patrycja (LKK Warmia Biskupiec). Wśród chłopców na 1 miejscu - Jurasz Jakub GKK OPTY- Mazowsze Grodzisk Maz, 2 miejsce zajął - Puzyna Jan UKK BDC Huragan Wołomin i na 3 miejscu – Paweł Kostrubski LKK „Warmia” Biskupiec.

fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot.2012-08-01
Zapraszamy do udziału w programie budowy przydomowych oczyszczalni ścieków na terenie GMINY BISKUPIEC
2012-07-31
DNI BISKUPCA JUŻ ZA NAMI

W dniach 27-28 lipca br. odbyły się Dni Biskupca. Obfitowały w różnorodne atrakcje i przyciągnęły dużą publiczność. Więcej informacji .... (pdf) (podgląd)

fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot.
fot. fot.2012-07-30
"Nasza inicjatywa"

Dnia 18 lipca 2012 r., w Urzędzie Miejskim w Biskupcu odbyło się spotkanie zamykające projekt "Nasza inicjatywa". Uczestniczki odebrały dyplomy i zaświadczenia o ukończeniu kursu kosmetyczka-wizażystka oraz zaprezentowały zdobyte przez siebie umiejętności. Wyraziły jednocześnie zadowolenie z organizacji kursu oraz potwierdziły, chęć uczestnictwa w innych tego typu działaniach organizowanych przez Gminę Biskupiec. Przypomnijmy, iż projektu "Nasza inicjatywa" na kwotę prawie 50 000 zł był realizowany od marca 2012 r., i został skierowany do młodych mieszkanek naszej gminy. Projekt realizowany był w ramach Priorytetu VI, Działanie 6.3 Inicjatywy lokalne na rzecz podnoszenia poziomu aktywności zawodowej na obszarach wiejskich w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.


fot. fot. fot. fot. fot. fot.2012-07-25
GMINA BISKUPIEC oferuje atrakcyjnie położone nieruchomości:
2012-07-25
KAMPANIA INFORMACYJNA O MAŁYM RUCHU GRANCZNYM

Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej informuje, że od 27 lipca br. zaczynają obowiązywać zasady małego ruchu granicznego w przekraczaniu granicy polsko-rosyjskiej. Z uwagi na to, że powiat olsztyński znajduje się w omawianej strefie, prezentujemy niezbędne informacje w rzeczonym temacie.2012-07-24
ANI MORZE ANI GÓRY TYLKO WARMIA I MAZURY

20 lipca br. Burmistrz Biskupca Elżbieta Samorajczyk odebrała puchar za wygranie przez Gminę Biskupiec konkursu pn. "Ani morze, ani góry tylko Warmia i Mazury". Organizatorem akcji było Radio Planeta FM. Przypomnijmy, że w głosowaniu smsowym nasze miasto pokonało 21 miejscowości walczących o miano najciekawszych. Nagrodą jest 40 emisji spotu promującego dowolne wydarzenie kulturalno-sportowe, wskazane przez laureata, w każdej ze stacji: Radia Planeta Warmia Mazury (Olsztyn, Mrągowo, Iława, Giżycko), Planeta Warszawa, Planeta Kraków, Radio Plus Gdańsk. Spoty reklamowe usłyszymy już od 30 lipca na antenie wymienionych wyżej stacji radiowych.

fot.2012-07-24
Letnie Igrzyska Olimpijskie tuż tuż...!

Przed wyjazdem na Igrzyska Olimpijskie w Londynie Piotr Kula znalazł czas na spotkanie z władzami naszego miasta. W sobotę rano przyjął w swoim domu Burmistrz Biskupca Elżbietę Samorajczyk, Wiceburmistrza Kamila Kozłowskiego i Skarbnika Gminy Elżbietę Kaczmarczyk. Rozmowy upłynęły w atmosferze radości, gratulacji oraz życzeń pomyślnych wiatrów i doskonałej formy. Piotr otrzymał również upominek, którym była koszulka sportowa z herbem Biskupca na piersi oraz imieniem i nazwiskiem na plecach. W zamian wręczył Pani Burmistrz swoją fotografię z osobistą dedykacją. W niedzielę Piotr odleciał do Londynu skąd dalej olimpijskim autobusem dotrze do żeglarskiej wioski olimpijskiej. W dniu 29 lipca o godz. 13.00 czasu polskiego rozpocznie się pierwszy wyścig regat olimpijskich. Trzymamy kciuki za naszego olimpijczyka!

fot.2012-07-24
Wyniki XXXII Wojewódzkiego Konkursu Rzeźby Ludowej i Nieprofesjonalnej

W dniu 21 lipca 2012 r. w Biskupieckim Domu Kultury odbył się Wernisaż XXXII Wojewódzkiego Konkursu Rzeźby Ludowej i Nieprofesjonalnej. W tym roku na konkurs zgłoszono 42 prace 15 twórców ludowych i artystów amatorów z Województwa Warmińsko-Mazurskiego.
Prace oceniała komisja w składzie: Zygmunt Droński - Przewodniczący (Profesor Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, Dyrektor Instytutu Sztuk Pięknych,) Ewa Różańska-Turonek (mgr sztuki, artysta ceramik), Anna Kicka-Rogozińska (mgr sztuki, komisarz konkursu).
Wyniki konkursu:
I miejsce - Marek Koziuta - całokształt
II miejsce - Jacek Idźkowski - "Anioł"
II miejsce - Sławomir Maląg - "Scena Raju"
III miejsce - Tomasz Borkosiewicz - "Indianin"
Wyróżnienia: Marcin Zegarowicz - całokształt, Tadeusz Maculewicz - "Cztery pory roku", Krzysztof Maculewicz - "Koty"

fot. fot. fot. fot.2012-07-24
Bisztynek prosi o pomoc


fot.2012-07-23
Szkolenie z kas fiskalnych


fot.2012-07-23
Międzywojewódzkie mistrzostwa młodzików i młodziczek w kolarstwie szosowym Biskupiec, 27-29 Lipca 2012 r.


fot.2012-07-19
Komunikat METEO


fot.2012-07-19
LATO W TEATRZE

Zapraszamy 29 lipca br. o godz. 16.00 do Amfiteatru Miejskiego w Biskupcu na spektakl finałowy. Wstęp wolny.

fot.2012-07-18
Ostrzeżenie 18.07.2012


fot.2012-07-18
XVI Dni Biskupca 27-28 lipca 2012


fot. fot.
fot. fot.2012-07-17
Komunikat METEO


fot.2012-07-16
XXXII Wojewódzki Konkurs Rzeźby Ludowej i Nieprofesjonalnej


fot.2012-07-16
Turniej szachowy


fot.2012-07-16
Festyn w Węgoju


fot.2012-07-13
Biskupiec przeciwko likwidacji sądów

Dnia 15 lipca 2012 r., (niedziela) w godz. od 11:00 do 14:00 na Placu Wolności z inicjatywy Polskiego Stronnictwa Ludowego będą zbierane podpisy w obronie Sądu Rejonowego w Biskupcu.2012-07-13
Szymon Rekita gościem Burmistrz Biskupca

Dnia 12 lipca 2012 r., odbyło się długo wyczekiwane spotkanie. Na kilkanaście dni do Biskupca zawitał niekwestionowany lider polskiego kolarstwa Szymon Rekita. Szymon -zawodnik LKK Warmia to lider grupy juniorów zajmujący na każdych zawodach najwyższe podia. Ostatnio od początku do końca przejechał w żółtej koszulce lidera międzynarodowy wyścig juniorów-Niemen po drogach Polski i Białorusi. Lista jego sukcesów jest niesamowicie długa-informowaliśmy już o tym na łamach m.in. strony internetowej. Oczywiście po spotkaniu Szymon pobiegł na 4-godzinny trening. Gratulujemy sukcesów i życzymy kolejnych!!

fot. fot. fot. fot.2012-07-12
Goście z Bramsche w Biskupcu

Od kilku dni w naszej gminie przebywa delegacja z miasta partnerskiego Bramsche. Tematem przewodnim ich odwiedzin są odnawialne źródła energii. Z tej okazji dnia 12 lipca 2012 r., w siedzibie Urzędu Miejskiego zorganizowano konferencję na ww. temat. Podczas krótkiej prezentacji goście z Bramsche zapoznali się z ogólnymi informacjami dot. pozyskiwania energii alternatywnej oraz przykładami ich wykorzystania na terenie naszej Gminy. Nasi partnerzy z zainteresowaniem wysłuchali wykładu i wyrazili aprobatę dla biskupieckich działań. Zwrócili także uwagę na pozytywne zmiany, jakie zaszły w naszej gminie w ostatnich latach.
Spotkanie zorganizowano w ramach projektu: Energia odnawialna i edukacja współfinansowanego ze środków Fundacji Współpracy Polsko - Niemieckiej

fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot.2012-07-12
Biskupieckie Towarzystwo Żeglarskie

VENI , VIDI , VICI !!! Oficjalnie informuję, że Mistrzem Polski w klasie DZ w 2012 roku została załoga 8 Czortów!!! W dniach 7-8 lipca, w Olsztynie, na jeziorze Krzywym, odbyły się III Żeglarskie Mistrzostwa Polski w klasie DZ. Pojawiła się cała czołówka pływająca na Dezetach i mających regatowe aspiracje. Wystartowało w naszej klasie wprawdzie tylko 5 załóg ale byli to Mistrzowie i wicemistrzowie Polski z lat poprzednich, więc poziom był bardzo wysoki i tak naprawdę nikt przed regatami nie był stuprocentowym faworytem.2012-07-11
Cyfrowa szkoła w Czerwonce

W dniu 11 lipca 2012 r. w Warmińsko- Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się uroczyste podpisanie umów o udzielenie dotacji w kwocie prawie 46 tysięcy złotych na zakup pomocy dydaktycznych w ramach Rządowego programu rozwijania kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie stosowania technologii informacyjno- komunikacyjnych, „Cyfrowa szkoła”. Dokument został podpisany przez Burmistrz Biskupca Panią Elżbietę Samorajczyk. Założeniem programu jest rozwijanie kompetencji uczniów z wykorzystaniem technologii informacyjno-komunikacyjnych.

fot.2012-07-11
Prognoza pogody


fot. fot.2012-07-11
Centrum Aktywizacji Młodzieży


fot.2012-07-11
Sukcesy kolarzy LKK "Warmia" w I półroczu 2012


fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot.
fot.2012-07-09
III Festiwal Krajowej Sieci Miast Cittaslow – Nowe Miasto Lubawskie

Festiwal Cittaslow (PDF)

fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot.2012-07-06
Zmiany w systemie sądownictwa proponowane przez Ministerstwo Sprawiedliwości.

W dniu 4 lipca br. w Warszawie w siedzibie Sejmu RP przy ul. Wiejskiej odbyło się spotkanie zorganizowane przez Klub Parlamentarny Polskiego Stronnictwa Ludowego z samorządowcami. Z uczestnikami zebrania spotkał się wicepremier Waldemar Pawlak. Tematem spotkania były zmiany w systemie sądownictwa proponowane przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Z uwagi na to, że projekt reorganizacji sądów powszechnych zakłada likwidację wielu małych sądów oraz utworzenie w ich miejsce zamiejscowych oddziałów klub PSL wyszedł z propozycją przygotowania ogólnopolskiej akcji zbierania podpisów pod obywatelską inicjatywą dotyczącą ustawowego uregulowania ustroju sądów powszechnych. Przypomnijmy, że reforma sądownictwa według ministra Gowina miałaby służyć skróceniu przewlekłości postępowań, jak również proponowane zmiany pozwoliłyby na lepsze wykorzystanie kadry sędziowskiej. Według założeń reformy nie chodzi o likwidację sądów, lecz ich przekształcenie w oddziały zamiejscowe większych jednostek. Ludowcy zorganizowali spotkanie w Sejmie, aby przedstawiciele władz lokalnych z terenów objętych reformą ministra sprawiedliwości mogli na forum wymieniać się opiniami. Szef klubu PSL Jan Bury powiedział, że głównym celem spotkania z samorządowcami jest ratowanie sądów rejonowych, ponieważ nie jest to problem jednej partii, ale społeczności lokalnych. W spotkaniu licznie udział wzięli starostowie, wójtowie, burmistrzowie, pracownicy sądów, związkowcy, przedstawiciele sędziów i adwokatów z całej Polski oraz działacze Komitetu Obywatelskiej Inicjatywy Ustawodawczej.

fot.
fot.
fot.2012-07-05
Dom Dziennego Pobytu Powitanie Lata 2012

"My cyganie co pędzimy z wiatrem, My cyganie znamy cały świat,My cyganie wszystkim gramy."

Chociaż niebo pokryte czarnymi chmurami i leje z nich jak z cebra, to do Biskupca ściągają Seniorskie Tabory Cygańskie- dnia 21 czerwca 2012 roku powitaliśmy Lato. Jak co roku gościmy seniorów z Domu Dziennego Pobytu z Jezioran, Kętrzyna, Mrągowa, Barczewa, Bartoszyc i oczywiście Biskupca (razem 210 osób). Pojawili się również honorowi goście- pani burmistrz Elżbieta Samorajczyk i zastępca dyrektora MOPS Irena Kondrat. Wszyscy obecni byli wystrojeni w piękne, kolorowe, cygańskie stroje. Otwarcia dokonała burmistrz naszego miasta, a później odbyły prezentacja piosenek cygańskich przygotowanych przez zaproszonych gości i naszego Domu Dziennego Pobytu. Seniorzy zacięcie rywalizowali w konkursach. Zwieńczeniem współzawodnictwa był konkurs na najpiękniejszy cygański tabor- wygrał tabor z Mrągowa. Wybierany był również "Król i Królowa taboru cygańskiego". Po części artystycznej podano obiad i rozpoczęto piknik. Kolejno nasi cyganie ruszali do tańca, a muzyczną oprawę zapewnił zespół "Apropo's" z Olsztyna. Podziękowania za pomoc w organizacji pikniku składamy: Zakładom Mięsnym "Warmia", Piekarni "Warmińskiej", panu Leonowi Koropczyc, Radzie Domu Dziennego Pobytu w Biskupcu oraz pani Elżbiecie Hupało. Do zobaczenia za rok !!!

fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot.2012-07-05
Regaty raport Narie 2012

Regaty na jeziorze Narie - Morąg w dniach 30.06-01.07 na jeziorze Narie odbyły się regaty zorganizowane przez Klub Żeglarski Keja. W związku z tym, że w następny weekend zaplanowane jest rozegranie Żeglarskich Mistrzostw Polski w klasie DZ była to świetna okazja do treningu z najlepszymi Dezetami w Polsce (Bowarmia i Pablo), ze ścisłej czołówki zabrakło tylko Rekina.


Regaty raport Narie 2012 (PDF)2012-07-03
Wrmińskie straszydła w Węgoju


fot.2012-07-03
Biskupieckie działania przykładem dobrych praktyk

Rewitalizacja Starego Miasta w Biskupcu została zauważona przez Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Biuletynie Informacyjnym. Biskupieckie centrum zostało pokazane na okładce, a w artykule pod tytułem "Żeby miasta rosły w siłę i piękniały" opisano naszą inwestycję o wartości prawie 3,6 mln złotych.

fot. fot.2012-07-02
Zapraszamy na bezpłatną mammografię.


fot.Wcześniejsze wydarzenia 2012r.-->>

 
Urząd Miejski w Biskupcu